Telewizja cyfrowa w Ostrołęce

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
maTsoN
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2012, 19:20

Telewizja cyfrowa w Ostrołęce

Post autor: maTsoN »

U mnie jest w telewizji tylko 8 kanałów, a powinno być 22.Nie wiem dlaczego. Może ktoś miał taki problem.
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: telewizja cyfrowa w Ostrołęce

Post autor: Instruktor_Marcin »

8 kanałów, ale których? Jesteś pewny, że 8 a nie 6? Ludzie często odbierają tylko kanały z multipleksu trzeciego (MUX3), czyli same od TVP. Przypadki odbioru jedynie pojedynczego MUXa 1 lub 2 nie są mi znane.
Jeżeli to są tylko kanały TVP to najpewniej oznacza, że odbierasz sygnał z Różana. Na "Ławskie" MUXy (1 i 2) trzeba nieco lepszej instalacji antenowej ale wtedy MUX3 możesz mieć zakłócony przez SFN z Różana :(.

Podaj typ anteny (siatkowa/Yagi/logarytmiczna ze wzmacniaczem, czy bez), przybliżoną lokalizację (ulica, piętro, zewnętrzna/wewnętrzna), typ dekodera oraz jak blisko masz przeszkody terenowe w kierunku masztu w Ławach, to może coś ktoś doradzi.
Koneserka
szeregowy
Posty: 46
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:34

Re: Telewizja cyfrowa w Ostrołęce

Post autor: Koneserka »

A w jakim miejscu? U mnie działa 22 na zwykłej antenie pokojowej. Zbiorcza nie działa. Próby podłączenia do talerza też nic nie dają. Działa za to zwykła antena, której koszt jest nie większy od 10 PLN. Myślę, że w czasie instalacji trzeba zwyczajnie wpierw ustawić antenę tak, by był jak najmocniejszy sygnał. A potem dopiero instalować.
satek15
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 07 lis 2011, 4:18

Re: Telewizja cyfrowa w Ostrołęce

Post autor: satek15 »

A może włączony jest wzmacniacz (zasilacz)?
DVB-T wtedy raczej nie będzie chodzić, szczególnie na zewnętrznej antenie.
ODPOWIEDZ