Źle zrobione progi na Blachnickiego

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
arrow
starszy kapral
Posty: 156
Rejestracja: 27 maja 2009, 0:24

Źle zrobione progi na Blachnickiego

Post autor: arrow »

Od co najmniej kilku kierowców słyszałem narzekania na progi na ul. Blachnickiego.
Dzisiaj sam byłem świadkiem, jak dwa samochody osobowe zaszorowały przednim zderzakiem od dołu o te progi. Samochody nie jechały szybko. Może (!) gdyby jechały baaaardzo wolno, lub zatrzymały by się przed samym progiem i potem ruszyły, to dałoby się uniknąć tego szorowania po progu.

Widziałem / słyszałem to przy progu, który jest przy samym przejściu - przy wejściu do Szkoły Podstawowej nr 10.
Wydaje mi się, że problem wynika ze szczegółów. Może sam próg nie jest jakiś wyjątkowo wysoki, ale tuż przed samym progiem asfalt SIĘ OBNIŻA, jest dołek. Ten dołek powoduje najpierw lekkie "tąpnięcie" samochodu, a potem zahaczenie - przyszorowanie przednim zderzakiem. Gdyby nie było tego tąpnięcia, dołka, to sądzę, że nie byłoby źle.

Podobnie (dołek) jest przy drugim progu na ul. Blachnickiego, a także na tym wielkim progu na skrzyżowaniu Blachnickiego z Sikorskiego.
Szorowanie zderzakiem dotyczy zapewne tylko małych samochodów (wielkości Fiat Panda). Ale ten dołek przed progiem - uważam, że źle wpływa na zawieszenie większości samochodów osobowych.
Nie wierzę, że próg jest zrobiony dobrze, jeśli samochód, który przez niego normalnie przejeżdża, szoruje po nim podwoziem.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Źle zrobione progi na Blachnickiego

Post autor: Infom »

Zgadzam się! nie wiem czy takie są standardy czy ktoś się *****... i tak zostawił :) ale ktoś w sumie musiał to odebrać :)
ODPOWIEDZ