Zarobki w ostrołęckich firmach

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
kidkat
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 10 mar 2015, 13:11

Zarobki w ostrołęckich firmach

Post autor: kidkat »

ile zarabiacie na stanowiskach biurowych w Ostrołęce

np. w Strora Enso. PGO , Melvit, Elektrownia
JBB w Kadzidle

referent do spraw sprzedaży, koordynator łańcucha dostaw, planista produkcji

spedytor w firmach transportowych

które zakłady pracy najlepsze?
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Zarobki w ostrołęckich firmach

Post autor: skutekk »

To chyba jakis zart?
Czlowieku ile Ty masz lat ze w takim miejscu oczekujesz odpowiedzi na tak sprecyzowane pytanie?
Zapomnij o tym ze dostaniesz konkretna stawke i moze jeszcze maja Ci powiedziec gdzie i do kogo cv zlozyc i na kogo sie powolac... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kidkat
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 10 mar 2015, 13:11

Re: Zarobki w ostrołęckich firmach

Post autor: kidkat »

to nie żart,
nie pytam do kogo cv złozyc, bo jak kogoś potrzebują to zwykle sami podają adres na jaki cv wysłać,
tylko szkoda , że nie podają wysokości wynagrodzenia,
tym sposobem marnują czas i swój i mój

gdybym wiedział jakie jest przybliżone wynagrodzenie (jakiś realny przedział) i jeśli by mi ono nie odpowiadało, to być może nawet nie tracił bym czasu na pisanie listu motywacyjnego, a potencjalny pracodawca nie musiał by czytać mojej aplikacji.
kidkat
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 10 mar 2015, 13:11

Re: Zarobki w ostrołęckich firmach

Post autor: kidkat »

i co w Ostrołęce oznacza "atrakcyjne wynagrodzenie"?????
2000???? brutto?netto?
3000?
a może 5000?
krcfuks
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 02 gru 2014, 12:40

Re: Zarobki w ostrołęckich firmach

Post autor: krcfuks »

A żeś z choinki się urwał.

Jak w ogłoszeniu masz 'atrakcyjne wynagrodzenie' to chodzi o najniższą krajową+premia. Atrakcyjne to jest dla szefa.
W ostrołęce trudno o dobrego pracodawcę.
Misiacha
szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 13 sie 2008, 10:52

Re: Zarobki w ostrołęckich firmach

Post autor: Misiacha »

A ja uważam, ze pytanie ma sens.
Swego czasu też szukałam pracy i także uważałam, ze pracodawca powinien w ogłoszeniu podawać wysokość przewidywanego wynagrodzenia. Wówczas wiele osób nawet nie wysilałoby się na wysyłanie cv czy fatygowanie na rozmowę. A tak to tylko dane personale poszukującego pracy wędrują po sieci.
Realia są takie- 1750 brutto (bo mniej już nie da rady). Często tez pracodawcy praktykują okres próbny, czyli kilka dni pracy za darmo, niby na sprawdzenie. Szczególnie jeśli chodzi o miejsca pracy czy stanowiska na które nawet małpa ma kwalifikacje. W ten sposób mają zawsze kogoś "na próbę" za darmo.
Ponadto jedna rzecz bardzo mnie uderzyła- w ogłoszeniach wymagania do do kwalifikacji i dyspozycyjności pracownika niebotyczne, natomiast wynagrodzenie - najniższa krajowa. A tak chyba nie powinno być - jeśli ma się wymagania to powinno się takze je odpowiednio docenić finansowo.
Rozumiem - przez pierwszy miesiąc poznać pracownika i zapłacić mu minimum, ale jeśli okaże się wart zatrudnienia to wówczas należałoby zastosować wynagrodzenie adekwatne do kwalifikacji czy umiejętności.
Wystarczy popatrzeć, które firmy non stop poszukują pracowników i już wiadomo jaki to pracodawca.
Dobrą pracę i wynagrodzenie pracownik szanuje a nie porzuca po 2 dniach.
W naszym mieście niestety wynagrodzenia są tragiczne, a pracodawcy bez opamiętania korzystają ze złej sytuacji na rybku pracy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
mario
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 29 cze 2015, 17:42

Re: Zarobki w ostrołęckich firmach

Post autor: mario »

świetna odpowiedź i jaka zgodna z prawdą.
też się podpisuję pod tym, że pracodawca powinien w ogłoszeniu pisać o jakim wynagrodzeniu mówi.

a swoją drogą Strora Enso to chyba nie płaci tak źle jeśli mają takie wymagania, języki programy specjalistyczne to chyba jednak nie za minimum. Jeśli nawet ogłoszenia dają po angielsku???
czy coś z tą Storą jest jednak nie tak. Może jednak ktoś wi na jakie zarobki można tam liczyć? To może CV do nich wyślę :)
flamingo
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2015, 13:29

Re: Zarobki w ostrołęckich firmach

Post autor: flamingo »

kidkat, co do elektrowni się nie wypowiem bo nie wiem ale w PGO przy sprzedaży (zagranicznej) zarobisz od 2000zł - 2500zł max w Melvicie i JBB podobnie, może przy większym stażu w przyszłości idzie zarobić więcej, ale to pewnie kwestia 5 a może 10 czy więcej lat... po tych pow. wymienionych obecnie pracuje w SE i mogę napisać: jeśli masz papierki i umiesz angielski to składaj i nie ma się czego bać, nie patrz na wymagania i to co jest napisane w tym rozgardiaszu ogłoszeń bo w praktyce przekonasz się że to pic na wodę i musiało by to wyglądać "będziesz spawać rury pod wodą a w wolnej chwili latał helikopterem" błędy logiczne w storze to podstawa ale nie ma co się obawiać i zrażać, jak już się dostaniesz to będziesz raczej pracował w wąskiej dziedzinie i zobaczysz że to tylko były strachy na lachy przez pierwsze 2-3 miesiące, płaca przy pracy biurowo-technicznym stanowisku to na początek ok 2500 zł +/- 50 zł dalej jest zwyczajny system stażu i stanowisk tyczy to się zapewne wszystkich pracowników story. Ja osobiście mam teraz 2950 zł z groszami ze stażem 5 letnim i z tego co obserwuje mam możliwość jeszcze wskoczenia o jedno oczko do góry co wiąże się zapewne z 400-500 zł podwyżki netto jak wcześniej, praca nudna i rutynowa przy okazji - lepiej się nie wychylać i czekać na swoją kolej w spokoju a i jest na kim oko zawiesić :)

Pozdrawiam.
kidkat
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 10 mar 2015, 13:11

Re: Zarobki w ostrołęckich firmach

Post autor: kidkat »

flamingo, dzięki za Twoją powyższą odpowiedź, w właśnie o taką wypowiedx mi chodziło, człowieka, który wi, o czym mówi.
Jeszcze raz dzięki za konkrety pozdrawiam
goworowiak
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 lip 2015, 17:38

Re: Zarobki w ostrołęckich firmach

Post autor: goworowiak »

do MODR-u aplikuj stała praca i pensja hahhahaha
kidkat
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 10 mar 2015, 13:11

Re: Zarobki w ostrołęckich firmach

Post autor: kidkat »

MODR ? Mazowiecki?
Małopolski????//
kidkat
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 10 mar 2015, 13:11

Re: Zarobki w ostrołęckich firmach

Post autor: kidkat »

znowu gono o Stora Enso, chyba nie najlepiej sié tam dzieje, walczcie ludzie, walczcie o swoje
mario
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 29 cze 2015, 17:42

Re: Zarobki w ostrołęckich firmach

Post autor: mario »

i znowu Stora szuka pracownika, tym razem znowu po angielsku - Administrative Assistant, ciekawe ile na takim stanowisku sié wyciága ?? i dlaczego tylko do konca roku 2015??? moze ktos wie, bo znam angielski to moze wystartuje, ale tylko do konca roku to mi sie nawet CV nie bardzo oplaca pisac po angielsku?
czy oni tam wymieniajá cay team na nowy, ze ciágle ludzi szukaja?
flamingo
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2015, 13:29

Re: Zarobki w ostrołęckich firmach

Post autor: flamingo »

mam takiego niefarta że zawsze trafiam do korporacji, może napiszę nieco więcej jak to wygląda z mojego doświadczenia a jest już go trochę 12 lat, patrze że niektórzy za bardzo nie wiedzą chyba o co chodzi.. bardziej liczą się umiejętności miękkie niżeli techniczne i rzeczywiste możliwości, istotne w korporacji jest umiejętność dogadywania się i kreowanie się na "dobrego pozera" że zależy, że wychodzisz z inicjatywą itp. lepiej jest być inteligentnym cwaniakiem niżeli dobrym inżynierem.

mario, to o czym napisałeś są to zazwyczaj prace kontraktowe czyli np. wprowadzasz "jakiś" system/program itp. otrzymujesz zapłatę i koniec, chyba że w umowie masz jeszcze jakieś dodatkowe klauzule.
mario
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 29 cze 2015, 17:42

Re: Zarobki w ostrołęckich firmach

Post autor: mario »

z tego co obserwuję, to Ostrołęka strasznie potrzebuje spedytorów, co chwilę jakieś ogłoszenie do spedycji
ile zarabia spedytor na starcie w Ostrołęce? może ktoś wie?
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Zarobki w ostrołęckich firmach

Post autor: skutekk »

jak juz piszecie o zarobkach 2000-2500 w jbb melwit czy pgo to dodajcie tez ile godzin miesiecznie trzeba przerobic, bo nie jest wcale tak slodko. Ludzie leca bo "lepsza" kasa a potem rozczarowanie bo to pensja brutto albo trzeba ponad 200godz w mies przerobic
ana675
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2017, 7:52

Re: Zarobki w ostrołęckich firmach

Post autor: ana675 »

Bardzo często niestety tak jest i nie zmienia tego doświadczenie, wykształcenie ani zaangażowanie. Na wstępie dostajesz minimalną, w wielu miejscach.
Ja pracuję jako nauczyciel wspomagający w placówce publicznej, mam licencjat z pp i zarobki określone ustawą. I cóż, awans zawodowy na kontraktowego zrobiłam po to, żeby mieć 5 zł brutto więcej, niż na niższym szczebelku i 23 zł więcej, niż wynosi minimalna (brutto). Są co prawda dodatki, m.in. za wysługę lat, albo motywacyjny, ale też się ich nie dostaje "na wejściu".
Jak widzę te nagłówki, że średnia zarobków nauczycieli to 3,5-4 tysiące na rękę, to mnie trzepie. Wśród młodych nauczycieli nikt tyle nie zarabia, chyba że ma bardzo dużo nadgodzin.
niuska1980
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 04 paź 2012, 11:22

Re: Zarobki w ostrołęckich firmach

Post autor: niuska1980 »

A Pilkington? Podobno na produkcji na dzień dobry dostajesz 3 tys. na rękę. Tylko czy to prawda :o ? Ktoś się orientuje?
Szuryga
starszy szeregowy
Posty: 98
Rejestracja: 06 mar 2006, 18:29
Lokalizacja: Rzekuń

Re: Zarobki w ostrołęckich firmach

Post autor: Szuryga »

Witam kierowca c+e podwójna obsada w miesiącu 20 dni pracy 10 wolnych stawka za kurs 450 zł.
SKIFCHLIZ
kjboss
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty 2007, 8:31

Re: Zarobki w ostrołęckich firmach

Post autor: kjboss »

Farmaceuta w aptece 7 tys na reke w jednej z aptek.
ODPOWIEDZ