Chore miasto

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
ostroleczanin0808
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2014, 16:20

Chore miasto

Post autor: ostroleczanin0808 »

Chore miasto

Ostatnio jestem zaniepokojony stanem zdrowia mieszkańców naszego miasta. Tłumy w przychodniach, kolejki w aptekach, zatłoczone sale szpitalne i jeśli dodać do tego plotki o wzroście zachorowań na nowotwory to sytuacja robi się interesująca.
Wielu ludzi przyjęło, że gorączka, przeziębienie, ciągłe bóle różnego rodzaju to coś normalnego. Mi się wydaje, że normą dla człowieka jest temperatura ciała 36,6 i dobre samopoczucie. Można jakoś wytłumaczyć lekką chorobę raz w roku ale nie regularne grypy i anginy co 3, 4 tygodnie.
Zwracam się z prośbą do naszych mieszkańców- aby zgłaszali swoje niepokojące dolegliwości na internetowych forach, do lokalnych dziennikarzy- aby uspokoili moje wątpliwości co do plotek o zwiększonej liczbie różnego rodzaju zachorowań i przede wszystkim do lekarzy- aby dzieci chorujące i gorączkujące co miesiąc nie były dla nich czymś normalnym a sygnałem do niepokoju.

pozdrawiam ostrołęczanin
czekoladka123
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2014, 10:12

Re: Chore miasto

Post autor: czekoladka123 »

Dziwna sytuacja. U lekarza rodzinnego nie byłam dobrych kilka miesięcy z dzieckiem. W poniedziałek zdarzyło się, że musiałam iść a tam ku mojemu przerażeniu tyle ludzi, że nie było gdzie stać w kolejce... Naprawdę sezon chorobowy w pełni.
niewiemco
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 06 gru 2012, 13:07

Re: Chore miasto

Post autor: niewiemco »

rzeczywiście przychodnie są pełne, ale to po prostu skutek ciepłej zimy i mnożących się bakterii, zarazków, wirusów. A dwa to niestety nasze społeczeństwo zjada zbyt dużo antybiotyków i innych sztucznych suplementów. Matka z byle katarem u dziecka biegnie do lekarza a ten przepisuje krople, suplementy i pewnie jeszcze antybiotyk. Dziecko kończy antybiotyk, potem jest faszerowane super witaminami i za tydzień znów choroba. Niedawno wycofano rutinoscorbin, podobno nic złego nie mogło się stać ale prewencyjnie wycofano, a niestety prawdy się nie dowiemy bo to skończyłoby się milionowymi odszkodowaniami. A ilu z nas przez cała zimę łykało to świństwo i jakie tego mogą być skutki?? Moje dzieci ostatni antybiotyk łykały dwa lata temu, po prostu za którymś razem doszliśmy z żoną do wniosku że przetrzymamy przeziębienie bez antybiotyków, w granicach rozsądku (dzieci nie miały gorączki a mimo to lekarz przepisał antybiotyk), potem było już tylko lepiej. Ograniczyliśmy do zera syropki z witaminami, żelazem i na apetyt. Więcej naturalnych soków, owoców i spacerów.
kasiula20142014
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2014, 10:58

Re: Chore miasto

Post autor: kasiula20142014 »

dziwna sprawa, mój syn notorycznie choruje i ciągle antybiotyki a lekarz nie widzi w tym nic niepokojącego. Ja też często łapię infekcje gardła. Z ciekawości zmierzyłam temperaturę i obydwoje dzisiaj mamy poniżej 36? No a w przychodni sezon chorobowy to z moich obserwacji trwa cały rok.
ODPOWIEDZ