Zdjęcia "selfie"

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
selfieoka
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:35

Zdjęcia "selfie"

Post autor: selfieoka »

Hej!
Trochę nudno w tym naszym mieście, prawda?:)
Mam fajną propozycję...szukam osób( wiek nie ma znaczenia- zróżnicowanie wiekowe nawet sprawi, że będzie jeszcze fajniej:D), które kochają zdjęcia typu SELFIE.
Stwórzmy wspólnie ostrołęcką galerię zdjęć typu selfie:) Ponadto własną stronę na facebook-u:)
Szukam odważnych osób, które nie boją się wyzwań i są w stanie podejść do przypadkowo spotkanych na ulicy osób i poprosić o wspólne zdjęcie selfie( tzw. grupowe selfie).
Piszcie, piszcie,piszcie...
pazik
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:26

Re: SELFIE

Post autor: pazik »

Nie chcę Cie obrazić:

"W polskich i zagranicznych mediach oraz na portalach społecznościowych w błyskawicznym tempie rozprzestrzeniła się wiadomość, że "selfie", czyli tworzenie zdjęcia swojej osoby celem umieszczenia go w sieci, zostało uznane przez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne (APA) jako choroba psychiczna."

Fotografie przedstawiające siebie samego są robione codziennie przez wielu ludzi na całym świecie, w tym również przez polityków. Amerykańscy psychiatrzy mieli jednak oświadczyć, że robienie sobie "selfie" jest niczym innym jak zaburzeniem psychicznym, a dokładniej - zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym, charakteryzującym się ciągłą chęcią robienia sobie zdjęć i ich umieszczaniem na serwisach społecznościowych, aby uzupełnić braki poczucia własnej wartości.


Psychiatrzy mieli również określić w tym celu specjalną nazwę, która brzmi "Selfitis", oraz wyróżnić trzy stopnie omawianego zaburzenia:


Epizodyczny - Człowiek robi sobie zdjęcia co najmniej trzy razy dziennie ale nie umieszcza ich na portalach społecznościowych.
Ostry - Człowiek robi sobie zdjęcia co najmniej trzy razy dziennie i umieszcza je na portalach społecznościowych.
Chroniczny - Człowiek odczuwa niekontrolowaną ochotę na robienie sobie zdjęć w ciągu całego dnia i umieszcza je w internecie co najmniej sześć razy dziennie

Pozdrawiam :wink:
Pan Kracy
kapral
Posty: 114
Rejestracja: 07 cze 2009, 21:20

Re: SELFIE

Post autor: Pan Kracy »

Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne uznało zamieszczanie swoich zdjęć w internecie jako chorobę psychiczną... To samo Towarzystwo uznało (początkowo) pedofilię jako "orientację seksualną".

"Jak informowaliśmy wczoraj, w piątej edycji klasyfikacji zaburzeń psychicznych sporządzonej przez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, znacząco została złagodzona definicja „pedofilii”. APA (American Psychiatric Association) sklasyfikowało bowiem pedofilię jako jedną z orientacji seksualnej.

Po serii publikacji, zdecydowanie krytykujących taką postawę wobec pedofilii, Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne wydało oświadczenie, w którym informuje, że określenie „pedofilii” jako „orientacja seksualna” było błędem i zapewnia, że
rozumie zaburzenie pedofilskie jako „parafilię”, czyli zaburzenie preferencji seksualnych, a nie jako „orientację seksualną”.
Czy takim oświadczeniem APA próbuje naprawić nieświadomie popełniony błąd, czy może wycofuje się z pierwotnego zapisu, w którym, klasyfikując „pedofilię” jako „orientację seksualną”, Towarzystwo przekroczyło wszelkie granice?
Jeżeli APA faktycznie niechcący i nieświadomie określiła pedofilię mianem „orientacji seksualnej” zamiast „seksualnego zainteresowania”, to lepiej, żeby nie popełniała takich błędów w przyszłości, gdyż mogą one pociągać za sobą poważne konsekwencje".
Oczywiście również pederastia to według APA "orientacja seksualna". Czyli, według psychiatrów amerykańskich, mężczyzna zamieszczający swoje zdjęcia w sieci, to osobnik chory psychicznie (dewiant), natomiast mężczyzna kopulujący doodbytniczo i doustnie z innym mężczyzną, jest jak najbardziej normalny, bo to tylko "orientacja seksualna". Ot, jak uczone, mądre i postępowe są te Amerykany.
mcaron07
kapral
Posty: 123
Rejestracja: 21 lip 2011, 14:54

Re: SELFIE

Post autor: mcaron07 »

Pan Kracy, my tu o zupie, a ty o d*pie
Jak można łączyć robienie sobie wspólnych zdjęć z "mężczyzną kopulującym doodbytniczo i doustnie z innym mężczyzną"?
Mała porada dla Ciebie - może przestań czytać niektóre portale, gazety, opinie, bo już Ci to mózg zlasowało. Radzę na jakiś czas odstawić PiS, RN czy w co tam wierzysz, i zająć się poważniejszymi sprawami.

Do autora tematu:
moim zdaniem każda aktywność społeczna w Ostrołęce to dobry pomysł. miasto jak zwykle nic nie organizuje, więc może rzeczywiście obywatele powinni wdrażać nowe pomysły. nie wiem tylko, autorze/autorko, jak chcesz to zorganizować.
Pan Kracy
kapral
Posty: 114
Rejestracja: 07 cze 2009, 21:20

Re: SELFIE

Post autor: Pan Kracy »

Mcaron07, jesteś tak mało rozgarnięty, czy tylko takiego udajesz?
Tak czy owak, wyjaśnię Ci, że te dwie sprawy można łączyć. Moja odpowiedź była skierowana do pazika, który zacytował opinię Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego nt. osób wklejających swoje zdjęcia do Internetu. Na przykładzie stosunku Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego do pedofili, pederastów i "selfieciowców" chciałem ukazać, że opinie ATP można potłuc o kant d.... ATP uznaje za "normę" stosunki seksualne między mężczyznami, lecz uznaje za chorobę psychiczną wstawianie zdjęć do Internetu. Czy nie wydaje Ci się to jakąś paranoją? Nie wiem, czy pojmiesz moje wywody, gdyż widzę ,że nie jesteś jakiś wyjątkowo "kumaty", ale to już nie mój problem.

Co do moich lektur, to wybacz, nie będziesz mi dyktował, co mam czytać, co oglądać, w co wierzyć...
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: SELFIE

Post autor: balboa »

Oczywiście nazwanie pedofilii orientacją to totalna porażka ATP.
Natomiast robienie i wrzucanie zdjęć jest głupie po prostu.

Radziłbym też odróżnić poważne osobiste sprawy seksualne, od tego, że z nudów, braku zajęcia, czy jakiejś głupoty ktoś bez większego sensu pstryka sobie fotki co stanowi ujście jego infantylności lub pustactwa.
I dalej - wyżywanie się i jeżdżenie przy każdej okazji na osobach które preferują seks z osobami tej samej płci, oraz równanie ich z pedofilami, świadczy o problemach osoby która się wyżywa.
ODPOWIEDZ