Ostrołęka na 5. miejscu w rankingu miast - czy słusznie?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Ostrołęka na 5. miejscu w rankingu miast - czy słusznie?

Post autor: Modzel »

Ostatnio oglądając tvn24 - kilkakrotnie informowano o rankingu Polityki polskich miast i powtarzano ,że taka mała Ostrołęka zajęła 5 miejsce - co mnie jako mieszkańca bardzo cieszy , ale inaczej ma się to do życia mieszkańców związanych np. z pracą i innymi wieloma sprawami .

Od siebie dodam ,że dobrze mi się tu mieszka, aczkolwiek nie pracuję w Ostrołęce , a jak w Waszym przypadku?


Jestem zdziwiony ,że taka informacja została pominięta w naszych ostrołęckich portalach, które czasami podają bzdety związane z naszym miastem zasłyszane w ogólnokrajowych mediach ,a w tym przypadku taka cisza -cisza przedwyborcza ;-)???

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... orami.read

"W Warszawie jakość życia jest najwyższa – tak wynika z rankingu, w którym porównywaliśmy 66 polskich miast o statusie powiatu. Ale uwaga: w pierwszej piątce znalazły się jeszcze Sopot, Wrocław, Rzeszów i Ostrołęka."
PIq5
kapral
Posty: 132
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Re: Ostrołęka na 5. miejscu w rankingu miast - czy słusznie?

Post autor: PIq5 »

Dane do rankingu to chyba w UM zbierali. Tutaj nie ma niczego co usprawiedliwia tak wysoką pozycje Ostrołęki.
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Ostrołęka na 5. miejscu w rankingu miast - czy słusznie?

Post autor: Bart3kk »

Chyba te dane zebrali wśród pracowników Urzędu Miasta. Na szczęście nie wierzę w te głupoty serwowane przez tvn i politykę, którą kiedyś miałem za porządne czasopismo :lol: :lol: :lol:
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Re: Ostrołęka na 5. miejscu w rankingu miast - czy słusznie?

Post autor: Sarcev »

Bo tak naprawdę w Ostrołece, źle sie nie żyje. Wróciłem do tego miasta z żoną po paru latach mieszkania w Warszawie i tego nie żałujemy. Podobnie poczyniły osoby z mojej rodziny czy znajomi zabierając jako swoich parterów osoby z innych miast Polski (jak i nie tylko Polski!) by właśnie tu zakładać rodzinę. A i mam tez część znajomych którzy po studiach zostali w wiekszych miastach ze wzgledu na dobrze platna prace, rownież myslą o powrocie do spokojnego życia ale póki co ze wzgledu na wlasnie prace tam zostają...
Jeździłem kilka lat jako ph po Polsce i wiem, że nie mamy sie czego wstydzić, wręcz przeciwnie. Mamy zagospodarowane parki, mamy pełno nowo wyremontowanych dróg jak i nowych , chodników, ścieżek rowerowych, są ciekawe imprezy w OCK jak chociażby inQbator, OSPA....itd
Kolega z Oki , który otworzył biznes w woj Łodzkim w miescie o podobnej wielkości, mówi że nawet nie ma co porównywać miast. Jakby tam przespali okres wejscia do UE, stare chodniki, dziurawe drogi, brak gazu w blokach!, itp
Także nie mamy co narzekać na nasze miasto, mysle ze jest jeszcze sporo do zrobienia ale jest ok :)
markpil

Re: Ostrołęka na 5. miejscu w rankingu miast - czy słusznie?

Post autor: markpil »

Ostrołęka zdobyła najwięcej pkt w poziomie zadowolenia z życia wśród mieszkańców.Wyglada na to że ludzie zadowoleni postów nie piszą
PIq5
kapral
Posty: 132
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Re: Ostrołęka na 5. miejscu w rankingu miast - czy słusznie?

Post autor: PIq5 »

Wyremontowane drogi? Oczywiście, ale tam gdzie mieszkają radni i śmietanka towarzyska Ostrołęki. Wyjazd na Łęg Przedmiejski czyli ulica Słoneczna, tragiczny stan, pomimo próśb zlewanie na mieszkańców. Niewiele lepiej jest na równolegle biegnącym wyjeździe do Białobieli. Żeby zobaczyć kontrast wystarczy minąć teren miasta i wjechać w obszar gminy Lelis, drogi z wyasfaltowaną opaską dla pieszych i rowerzystów. Przy czym ten drugi wyjazd ma chociaż chodnik biegnący wzdłuż jezdni, na Słonecznej go brak, a pieszych chodzi tamtędy sporo. Tyle to już obiecano razy, że zamontują na tych wyjazdach światła ułatwiające wjazd z podporządkowanych w godzinach największego ruchu. Nie ma tego oczywiście.
Co warto dodać według tego rankingu mieliśmy wysoki poziom bezpieczeństwa w mieście. Chyba ci, którzy przeprowadzali ankiety nie chodzili przy Psarskiego czy na Wojtkach.
mlody91
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 22 cze 2013, 22:05

Re: Ostrołęka na 5. miejscu w rankingu miast - czy słusznie?

Post autor: mlody91 »

widac ci co pisza teksty o wyremontowanych drogach w ostrolece poruszaja sie tylko po drogach glownych, ale juz po bocznych uliczkach to nie bo pewnie nawet ich nie znaja ;] jako byly kierowca z baru fast food wiem co mowie bo zwiedzilem juz chyba cala ostroleke i np taka ulica nadnarwianska niby niedaleko centrum miasta a do tej pory nie ma tam nawet zadnej kostki polozonej tylko sam piach!! wedlug mnie w ostrolece zyje sie tragicznie i nie ma tutaj nic odkad kotowski jest prezydentem... dni ostroleki porazka o ile w ogole sie odbywaja, koncerty? tez zenada bo jest jeden na pare lat i do tego spiewaja stare dziadki ktorych nikt juz nie slucha... z praca to juz w ogole polecieli :D z wyksztalcenia technik mechanik, zdany kurs spawalniczy oraz praca jako monter(oczywiscie za granica) a w ostrolece pracy dla mnie zadnej ;) aha no tak przeciez nie mam znajomosci w zadnych firmach lub rodziny osadzonej na jakims lepszym stanowisku i juz o pracy mozna zapomniec... to chore bo ludzie z wyksztalceniem nie maja pracy a jakis baran ktory ma wujka czy kogos w dobrej firmie dostanie prace i to za konkretna kase a ty czlowieku mozesz cv skladac nawet codziennie a nie zadzwonia ;)
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ostrołęka na 5. miejscu w rankingu miast - czy słusznie?

Post autor: sKaLpeL »

Sarcev pisze:Bo tak naprawdę w Ostrołece, źle sie nie żyje. Wróciłem do tego miasta z żoną po paru latach mieszkania w Warszawie i tego nie żałujemy. Podobnie poczyniły osoby z mojej rodziny czy znajomi zabierając jako swoich parterów osoby z innych miast Polski (jak i nie tylko Polski!) by właśnie tu zakładać rodzinę. A i mam tez część znajomych którzy po studiach zostali w wiekszych miastach ze wzgledu na dobrze platna prace, rownież myslą o powrocie do spokojnego życia ale póki co ze wzgledu na wlasnie prace tam zostają...
Jeździłem kilka lat jako ph po Polsce i wiem, że nie mamy sie czego wstydzić, wręcz przeciwnie. Mamy zagospodarowane parki, mamy pełno nowo wyremontowanych dróg jak i nowych , chodników, ścieżek rowerowych, są ciekawe imprezy w OCK jak chociażby inQbator, OSPA....itd
Kolega z Oki , który otworzył biznes w woj Łodzkim w miescie o podobnej wielkości, mówi że nawet nie ma co porównywać miast. Jakby tam przespali okres wejscia do UE, stare chodniki, dziurawe drogi, brak gazu w blokach!, itp
Także nie mamy co narzekać na nasze miasto, mysle ze jest jeszcze sporo do zrobienia ale jest ok :)
Całkowicie się zgadzam, również uważam że Ostrołęka to idealna miejsce do zamieszkania, założenia rodziny, również po 5 latach studiów w stolicy wróciłem tutaj i założyłem rodzinę, część znajomych zrobiło podobnie, a i coraz więcej ich tutaj wraca, Warszawa czy jakiekolwiek inne większe miasto jest fajna, natomiast nie na całe życie
ODPOWIEDZ