Ceny paliw w Ostrołęce

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
cieniu88
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2014, 20:14

Ceny paliw w Ostrołęce

Post autor: cieniu88 »

Jak to jest z tym paliwem w naszym mieście, dlaczego będąc w Białymstoku w weekend spotykam stacje paliw pod najbardziej znanymi szyldami a mające ceny około 30 groszy mniej na litrze, w porównaniu do tych samych stacji w Ostrołęce. Słyszałem też, że w Gliwicach jest rekordzista, 50 groszy mniej niż u nas. Podobno wpływ na to ma zmagazynowane paliwo po starej cenie, tylko jak to stało się być standardem ceny dużo wolniej spadają a bardzo szybko rosną w razie potrzeby ... Ośrodek transportu ... duże firmy mają własne dystrybutory, te mniejsze tankują paliwo w innych regionach, tam gdzie jest taniej a przeciętny Kowalski z Ostrołęki który nie dojeżdża do pracy poza powiat musi tankować u nas drogie paliwo. Czy możemy mówić o zmowie cenowej w mieście? Bo przecież nawet stacje pod mało znanymi szyldami mogłyby obniżyć cenę i tym samym ściągnąć klientów. Nie dość, że ciężko o dobrą pracę za przyzwoitą stawkę, nawet przy umowie na "najniższą" to jeszcze i wydawać trzeba dużo więcej niż w dużych miastach.
markpil

Re: Paliwo ... temat rzeka

Post autor: markpil »

no trudno mi jechać do Białegostoku zatankować 40 litrów i wrócić oszczedzając 12 zł. Dziwi mnie tylko że stacje patronackie nie mają stałych w całym kraju No i zamkneli stacje na PP a tam było najtaniej i dobre paliwo
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Re: Paliwo ... temat rzeka

Post autor: grs »

niestety u nas tak już jest, w Markach dziś tankowałem gaz na Lotosie 2,45 zł u nas 2,69 zł :lol: :lol:

nie tak dawno znajomy w Łomży na BP tankował 2,30
Tyson
kapral
Posty: 144
Rejestracja: 04 wrz 2005, 8:56

Re: Paliwo ... temat rzeka

Post autor: Tyson »

w środę będąc w wawie przy okazji zwracałem uwagę na ceny paliw. Na próżno było szukać tak wysokich jak u nas. Ropa 4,65-4,79, gdy u nas na statoil było 4,93
pele
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 20 wrz 2012, 11:38

Re: Paliwo ... temat rzeka

Post autor: pele »

Temat powraca co jakiś czas ale nic się nie zmienia.
Brak jakiejkolwiek reakcji ze strony włodarzy naszego miasta
aby coś zrobić z tym jawnym monopolistycznym praktykom głównych
sprzedawcom paliwa w naszym mieście.
Np. powstanie miejskiej stacji paliw z konkurencyjnymi cenami,
albo wywarcie innego rodzaju presji na nieuczciwych sprzedawców paliw
w Ostrołęce.
Kiedyś pisałem już na tym forum aby zacząć bojkotować nieuczciwych monopolistów
i kupować paliwo u najtańszego sprzedawcy w mieście, zawsze taki jest któryś mniejszy sprzedawca.
Samo narzekanie nic nie zmieni, trzeba coś robić !!!!!
cieniu88
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2014, 20:14

Re: Paliwo ... temat rzeka

Post autor: cieniu88 »

Tyle, że nawet najtańsze w Ostrołęce jest droższe od Łomży, nie mówiąc już o dużych miastach. Porównałem ceny na stacjach wiodących firm, ciekawi mnie sytuacja na samoobsługowych i tych przy hipermarketach, gdzie zwykle jest jeszcze taniej. Jeżdżę na gazie ale nie ukrywam, że chętnie wykorzystywałbym też benzynę, gdyby cena była przyzwoita bo dynamiczność auta jest inna. Ciekawi mnie co miasto może i czy cokolwiek może w tej kwestii...
formatcedwukropek
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 26 paź 2013, 18:12

Re: Ceny paliw w Ostrołęce

Post autor: formatcedwukropek »

Najniższe ceny paliw w Warszawie na dzień 13.12.2014:

PB95 - 4,35 zł/litr - AUCHAN Modlińska 8
ON - 4,40 zł/litr - AUCHAN Górczewska 126

Najniższe ceny w Ostrołęce:

PB95 - 4,85 zł/litr
ON - 4,70 zł/litr

Ktoś nas chyba robi w ...
squizer
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2006, 21:45

Re: Ceny paliw w Ostrołęce

Post autor: squizer »

w Białymstoku ON jest po 4,34
po nowym roku czuje że będziemy mieli 3-kę z przodu, ale nie w Ostrołęce.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Ceny paliw w Ostrołęce

Post autor: skutekk »

nic na to nie poradzicie, nikt nie bedzie jezdzil z ostroleki tankowac do lomzy czy wawy. Wiec porownywanie takiej miesciny do wawy jest bez sensu
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Ceny paliw w Ostrołęce

Post autor: balboa »

a ja myślę, że być może i sami nie poradzimy, ale pierwszy krok został wykonany - kilka osób to jasno napisalo

teraz sprawą mógły się zająć UOKiK a w razie potrzeby zwrócić się o pomoc do innych organów

jak wiadomo ceny paliw wpływają bezpośrednio na ceny większości dóbr
ODPOWIEDZ