Przestroga dla kierowców

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
robertdeniro
starszy kapral
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:29

Przestroga dla kierowców

Post autor: robertdeniro »

Dzisiaj o godzinie 7.18 wbiegło mi przed samochód dziecko. Jechałam wolno, w porę zahamowałam, dziecku nic się nie stało.
Sytuacja miała miejsce w Ostrołęce, przystanek autobusowy Słowackiego - Kaczyny, koło tak zwanego kowala.
Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, ale kiedy zahamowałam i zatrąbiłam, to matka dalej siedziała na przystanku i nawet nie drgnęła. Jeżdżę codziennie tą drogą i od jakiegoś czasu widzę tę matkę z dzieckiem każdego dnia. Maluch ma "na oko" 4 może 5 lat i często bawi się przy jezdni, podczas gdy jego matka siedzi na przystanku.

Dlatego apeluję do kierowców, aby w tym miejscu, tuż po godzinie 7 zachować szczególną ostrożność.
markpil

Re: Przestroga dla kierowców

Post autor: markpil »

ok :D
formatcedwukropek
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 26 paź 2013, 18:12

Re: Przestroga dla kierowców

Post autor: formatcedwukropek »

Jeden telefon do policji powinien rozwiązać problem.
kormoran
sierżant
Posty: 270
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Przestroga dla kierowców

Post autor: kormoran »

W krajach cywilizowanych to każdy przejeżdżający tamtędy zadzwoniłby na policję. U nas takiego dzwoniącego nazwaliby konfidentem. Pamiętam, kiedyś jako młody chłopak jechałem w Holandii na autostradzie coś ze 120 km/godz. lewym pasem ruchu - były cztery. Po jakimś czasie wyprzedził mnie samochód cywilny i kierowca lizakiem dał mi znak do zjazdu na parking. Nie wiedziałem kim jest ale zjechałem. Po zatrzymaniu gość podszedł do mnie, oświadczył, że jest instruktorem nauki jazdy i wyjaśnił mi do czego służą poszczególne pasy ruchu. Następnie powiedział coś w stylu "do widzenia" i z uśmiechem odjechał. Przyznaję, że jak sobie to przypomnę to do dziś jest mi trochę wstyd, mimo, że wtedy nie byliśmy Europejczykami. Ale nasze realia zawsze są inne - my mamy swoje prawa. Polak może.
ODPOWIEDZ