Strona 1 z 1

Opuszczone domy i pustostany

: 20 gru 2014, 14:45
autor: marcin22
Witam.

Pytanie do czytelników,Urzędu miasta i nie tylko. Jak wiadomo wiele domów w Ostrołęce od wielu lat stoją puste domy lub zapyziałe pustostany/szkielety budynków, czy te domy ruszą z dalszą budową czy nie? jak nie to po co one w ogóle tam stoją, właściciele teren opłacają?? czy to już porzucone budowle?

1. Budynek przy ul. Sikorskiego (obok parkingu strzeżonego) jak dobrze pamiętam to ten budynek już tak stoi z przynajmniej 15 lat. ktoś zaczął budowę, być może handlowo-mieszkalny. Gdyby nie ten budynek to parking by go zagospodarował przynajmniej, a tak to stoi takie dziadostwo zarośnięte nikomu nie potrzebne.
http://iv.pl/images/69715506155456414000.png
link na viewstreet: http://goo.gl/maps/B6gvV

2. Budynek na rogu ulic 11 Listopada i obwodnicy Bohaterów Warszawy, też już dość długo on stoi, czy nie lepiej byłoby go rozebrać? zburzyć a teren sprzedać bo z tego co widać też nie potrzebna budowla. Nikt tam nie dokończy i nie zamieszkuje.
http://iv.pl/images/59658292295800637706.png
link na viewstreet: http://goo.gl/maps/4qA0k

3. A o tym szkielecie przy ul. Witosa już nie wspomnę, z tego co wynika Urząd miasta chciał zrobić kampanię prezydentowi i tyle... stoi to tam nadal? czy coś się ruszyło? Pytam bo dawno tam nie chodziłem, a myślę że miasto zapomniało o tym i finito.
http://iv.pl/images/24919364433985526051.png
link na viewstreet: http://goo.gl/maps/NsXzy

Czy może tam duchy straszą i dlatego nikt nie chce tam mieszkać? :D Rozebrać, jak nikt nie chce kupić.

Do Moja-Ostrołeka, może szybciej by się dowiedziało jakby ten temat trafił na portal?

pozdrawiam

Re: Opuszczone domy i pustostany

: 20 gru 2014, 14:57
autor: +1lvl
Z tego co się orientuję to ten pierwszy budynek który podałaś jest na sprzedaż. Co do pozostałych dwóch to niestety nic nie wiem.

Re: Opuszczone domy i pustostany

: 20 gru 2014, 15:15
autor: marcin22
jakieś 2-3 lata temu chyba ktoś tam go oglądał i nawet coś tam robił ale chyba się rozmyślił. Dziwnie to wygląda przy samej ulicy surowy budynek;/

Re: Opuszczone domy i pustostany

: 20 gru 2014, 17:40
autor: Infom
a co ma ma miasto do tych budynków i tym bardziej działek, to są prywatne posesje i miastu nic do tego.
3. budynek nie tak dawno był opisywany i nawet wypowiedział się właściciel tak więc będzie stał ile będzie się podobało właścicielowi posesji tak samo z innymi działkami.

Re: Opuszczone domy i pustostany

: 20 gru 2014, 22:54
autor: arrow
W Wielkiej Brytanii jest inaczej. Mieszkańcy z danej ulicy lub osiedla podaliby do sądu właściciela takiego budynku. Zostałby oskarżony o szpecenie ulicy / osiedla. W związku z oszpeceniem okolicy, domy w sąsiedztwie staja się mniej atrakcyjne - do wynajęcia, do sprzedaży itp. Wtedy właściciel jest zmuszany płacić odszkodowanie sąsiadom lub pilnie sprzedać dom (nawet po zaniżonej cenie) komuś, kto go szybko doprowadzi do stanu normalnego.

Wydaje mi się, że Anglicy przeginają z tym prawem. Byłem zdziwiony, gdy mi powiedziano, że przy ulicy, gdzie są domy w jakimś stylu nikt by się nie zgodził wybudować dom w innym stylu (nawet ładny, albo ładniejszy niż inne). Mieszkańcy by to oprotestowali i zablokowali budowę. Uważaliby, że wyróżniający się dom zepsuje charakter dzielnicy itp. To już dla mnie przesada.

Ale w Polsce przydałoby się trochę pogonienia właściciel straszydeł, nie skończonych domów itp.

Re: Opuszczone domy i pustostany

: 21 gru 2014, 11:18
autor: ruda_699
budynek nr 2- należy do chłopaka co wyjechał za granicę, dlatego stoi w takim stanie....z tego co wiem to był na sprzedaż

Re: Opuszczone domy i pustostany

: 22 gru 2014, 10:18
autor: justusz
Budynki 1 i 2 to pokłosie czasów kiedy w miarę majętni rodzice chcieli zabezpieczyć mieszkaniowo ze dwa pokolenia wprzód.
Np dom nr:1 został wybudowany jako prezent małoletniej córce z okazji pójścia do ...przedszkola. W miare dorastania rodzice mieli mniej kasy wiec inwestycji niezakończyli . W międzyczasie obdarowana wyszła za mąż i jej mąż (zieć darczynców) próbował coś zrobić z tym prezentem sprzed 20 lat. Ale energii starczyło mu tez jedynie na krótkotrwałe zainteresowanie. Wiec może.... wnuki ?

Re: Opuszczone domy i pustostany

: 22 gru 2014, 10:23
autor: justusz
Z domem nr. 2 jest podobnie został wybudowany na tz ..."skład " za ziemie sprzedana pod budowe osiedla centrum z mysla , że może przyda się dzieciom. Z tego co pamiętam inwestor zmarł bodajże w latach 90....i już wtedy dom był na sprzedaż ,potem kolejne pokolenia spadkobierców motały sie z tą spuścizną.

Re: Opuszczone domy i pustostany

: 22 gru 2014, 13:16
autor: necronomicon
Są jeszcze pustostany przy Dobrzańskiego i w Wojciechowicach wielki drewniany pustostan.
Przy obwodnicy też jest duży szkielet budynku, ale jest ogrodzony i pewnie do rozbiórki. Chociaż ciekawi mnie jego historia.

Co do Anglii, to wcale to bardzo nie dziwi. Tam nie ma takiego popytu na domy a ludzie mają w czym wybierać, dlatego nawet takie drobiazgi mają znaczenie.
W Polsce rynek mieszkaniowy stał się zakładnikiem bożka zwanego "wzrost PKB" i służy jemu zamiast ludziom.

Re: Opuszczone domy i pustostany

: 23 gru 2014, 13:26
autor: marcin22
no ten przy obwodnicy np. to http://goo.gl/maps/Qjct2

a na Dionizego Majewskiego to ten budynek nadal stoi pusty, zaraz za Stokrotką? http://goo.gl/maps/WIvLx kawałek czerwonego dachu widać

Re: Opuszczone domy i pustostany

: 23 gru 2014, 17:17
autor: justusz
https://www.google.pl/maps/@53.0983606, ... o5NF_w!2e0
---
jeden z bardziej znanych ostrołeckich "pustostanów"