Energy Match-pomocy!

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
mieszkankaa
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2015, 22:36

Energy Match-pomocy!

Post autor: mieszkankaa »

Witam!
Mam nadzieję, że może ktoś z forumowiczów pomoże mi, bo sama już nie wiem do kogo mam się zwrócić o pomoc. Dnia 2 grudnia 2014r. przyszła do mnie Pani przedstawiająca się za pracownika firmy PGE w celu przedłużenia obecnie obowiązującej mnie z nimi umowy. Oczywiście Pani tak zakrywała umowę ręką, dodatkowo mąż, biegające dzieci to wszystko sprawiło, że chciałam szybko załatwić tę sprawę i podpisać podsunięte mi papiery. Pracownik PGE( choć w rzeczywistości nim nie był) poinformował mnie, że w ciągu 2 tygodni przyjdzie Pan, który spisze stan liczników i za jakiś czas dostanę również nowe rachunki do opłacania. Po wyjściu wspomnianej Pani rzuciłam umowę w kąt. Po jakimś czasie czyli pod koniec grudnia przypomniałam sobie o tej umowie. Zauważyłam, że podpisałam umowę nie z firmą PGE , lecz z firmą Energy Match. Dowiedziałam się, że miałam prawo , ponieważ była to umowa zawarta poza lokalem przedsiębiorstwa, do jej wypowiedzenia bez podawania przyczyn w ciągu 10 dni. Jednak niestety ten termin już upłynął.Napisałam dwa pisma do firmy Energy Match w których opisałam całą sytuację , że wprowadzono mnie w błąd i gdybym wiedziała, że zmieniam operatora energii elektrycznej to bym tego nie zrobiła , gdyż jestem zadowolona z firmy PGE. Moje dwa pisma nic nie pomogły. Oczywiście firma Energy Match przyznaje, że mogę zrezygnować z zawartej umowy, ale muszę zapłacić karę umowną , która wynosi 500 zł. Dzwoniłam do Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta, ale przyznał, że jedyną drogą jest droga sądowa czyli oskarżenie w/w firmy o oszustwo. Jednak jak sami pewnie przyznacie czy warto ciągać się po sądach, gdzie oprócz tego, że jest to teoretycznie niewielka kwota jednak jest ,a większość z nas od tak sobie nie ma też 500 zł, żeby zapłacić karę i mieć święty spokój to sprawa trwałaby pewnie ze 2 lata jak nie dłużej. Dodam tylko, że żaden Pan w celu spisania liczników do dzisiaj się nie pojawił a ponadto od dnia zawarcia umowy nie dostałam żadnych rachunków a minęło już ponad 2 miesiące. Proszę może ktoś z forumowiczów też walczył z tą firmą lub znajdzie się ktoś, kto dobrze zna prawo i pomoże mi jakoś wybrnąć z tej sytuacji, bo nie stać mnie na zapłacenie kary umownej za zerwanie umowy a boję się czy firma nie poda mnie do windykacji. Tylko ciekawe za co, skoro nie dostałam nawet rachunków.
marbac
sierżant
Posty: 290
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Energy Match-pomocy!

Post autor: marbac »

A na jakich warunkach podpisałaś umowę? Okres, cennik itp. Może trzeba "zacisnąć zęby" i w stosownym czasie wypowiedzieć umowę?
mieszkankaa
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2015, 22:36

Re: Energy Match-pomocy!

Post autor: mieszkankaa »

Umowę podpisałam do 31.12.2017r. Cennik- wpisano w umowę -grupa taryfowa 411, roczne zużycie kWh-1206. Pani twierdziła, że teraz też będę taniej płaciła. Rachunki miała wyliczyć na podstawie starych, które jej przedstawiłam. Konkretnej kwoty nie ma wpisanej w umowie. Rzecznik powiedział mi tylko, że często te rachunki są nawet kilka razy wyższe niż dotychczas płacone, gdyż często takie pseudo firmy energetyczne doliczają sobie dodatkowe opłaty np. ubezpieczenie. Umowę w każdym czasie mogę wypowiedzieć nawet jutro. Muszę jednak zapłacić karę umowną w kwocie 500 zł. A ponadto nadal przecież płacę rachunki z PGE, bo przecież jakbym nie płaciła to pewnie niedługo prąd by mi odcięli.
marbac
sierżant
Posty: 290
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Energy Match-pomocy!

Post autor: marbac »

Na ich stronie internetowej faktycznie trudno znaleźć jakikolwiek cennik. Piszesz, że cennik wpisano w umowę. Jaka jest stawka za kWh? I czy na pewno grupa taryfowa 411? A może G11?
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1515
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Energy Match-pomocy!

Post autor: Infom »

Powiem tak za nie uwagę i naiwność się płaci.
Umowa jest podpisana czyli warunku sa zaakceptowane, był czas na rozmyślenie był?
teraz niestety nic nie da się zrobić, bo niby jakie oszustwo? papiery można było przeczytać, był tak samo czas na rozmyślenie ale jak myśleliśmy, że zaoszczędzimy pare złotych na prądzie to niestety teraz będziemy płacili więcej, na błędach człowiek się uczy i może teraz przy kolejnej umowie na znacznie większe sumy sie zastanowimy nad podpisaniem.
Czemu człowiek jest taki naiwny?
Ile nawet byśmy zaoszczędzili na tym prądzie nawet jak by dawali o pare gorszy taniej?
Więcej papierologi niż to warte, rozumiem duże firmy, które generują bardzo duży pobór prądu ale nie lokale mieszkalne w blokach!

Tyle było razy pisane ostrzegane przed tymi oszustami ale nic, czasami warto wejść na internet i poczytać niż siedzieć i oglądać NA WSPÓLNEJ I M jak MIłość :)

P.S. u mnie była też taka pani z Centrum Energetycznego i pokazał o ile tanszy będzie prąd jak podpisze umowę, to jej powiedziałem pani przy moich obecnych rachunkach jakie płace to bardziej zaoszczędzę nie kupując jednego piwa niż podpisując nawet z Wami rzekomo na niższe stawki za prąd, ale i tak wiedziałem, że jakiś wałek się kryje, bo i ubezpieczenie niby proponowali na wypadek awarii tv i kranu :) to tylko pogoniłem ją że ostatni raz ją widzę w tym bloku!


CZYTAJCIE TO CO PODPISUJECIE I PAMIĘTAJCIE W DZISIEJSZYCH CZASACH NIE MA NIC ZA DARMOOOOO!
mieszkankaa
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2015, 22:36

Re: Energy Match-pomocy!

Post autor: mieszkankaa »

Każdemu może zdarzyć się taka sytuacja, więc proszę nie krytykować mojej sytuacji. Faktycznie przyjrzałam się dokładniej i będzie to grupa taryfowa G11( Pani piszę literkę G jak 4). W załączniku do umowy jest rozpisane na lata tzn. :
2014r.- 0,225 PLN/kWh
2015r.- 0,245 PLN/ kWh
2016r.- 0,273 PLN/kWh
2017r.- 0,283 PLN/kWh
Opłata miesięczna 8,9 PLN/miesiąc/PPE
Nie wiem , jak oni to liczą chyba podzielą te szacowane roczne zużycie 1206 kWh na 12 miesięcy.
kml700
kapral
Posty: 133
Rejestracja: 21 lip 2011, 16:38

Re: Energy Match-pomocy!

Post autor: kml700 »

Sprawa trudna do udowodnia w sądzie .
Te ceny co podałaś nie wyglądają tragicznie ale ciekawe co jest dalej zapisane .
No i najgorsze że umowa trwa 3 lata .
Od siebie proponuję wybrać się do rzecznika/prawnika i dokładnie przeanalizować tą umowę .
Wtedy zobaczysz co ci się bardziej opłaci , zapłacić karę czy jakoś przetrwać ten okres .
marbac
sierżant
Posty: 290
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Energy Match-pomocy!

Post autor: marbac »

Podane ceny są netto czy brutto? Jeśli chodzi o energię, to są przyzwoite. Problem jest z opłatą handlową. Osobiście uważam, że umowy nie warto rozwiązywać. No chyba, że są jeszcze jakieś inne opłaty typu ubezpieczenie.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1515
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Energy Match-pomocy!

Post autor: Infom »

na bank jest ubezpieczenie, bo na tym zarabiają, podobno przychodzą dwie faktury do zapłaty
mieszkankaa
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2015, 22:36

Re: Energy Match-pomocy!

Post autor: mieszkankaa »

Nie jest napisane w umowie czy są to ceny netto czy brutto. To wygląda w taki sposób, jakbym obecnie miała podpisaną umowę z dwiema firmami energetycznymi czyli PGE i Energy Match. Fakt powinnam zgłosić fakt do PGE, że mam zawartą umowę z inną firmą i chce rozwiązać umowę. Tyle tylko, że chcę się uwolnić od firmy Energy Match. Ciekawe jak będzie z opłatami, ponieważ moim dostawcą prądu jest nadal PGE, więc nie zużywam prądu od Energy Match. I jak pisałam minęło prawie 3 miesiące a ja nadal nie dostałam od nich żadnego rachunku.
pppp
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 28 wrz 2011, 21:21

Re: Energy Match-pomocy!

Post autor: pppp »

Okres rozliczeniowy może być i 6 miesięcy więc jeszcze trzeba poczekać. Co do cen to raczej kwoty netto. Ja mam taryfę G12 w PGE i opłaty stałe to: 3,29+7,05+0,88 = 11,22 zł +VAT za miesiąc.
Klaudiag2
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2015, 11:10

Re: Energy Match-pomocy!

Post autor: Klaudiag2 »

BARDZO PROSZĘ O POMOC.
SZUKAM OSÓB OSZUKANYCH PRZEZ ENERGY MATCH. RAZEM MOŻEMY COŚ ZDZIAŁAĆ. JA IDĘ DO SĄDU, MAM PEŁNOMOCNIKA, POZEW I WYPOWIEDZI OSÓB Z RÓŻNYCH FORUM. ZAINTERESOWANYCH PROSZĘ O KONTAKT. UWAZAM, ZE WARTO
paulina4560
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2016, 14:26

Re: Energy Match-pomocy!

Post autor: paulina4560 »

Ja też zostałam oszukana przez Firmę Energy Match. Pani przyszla do nas w listopadzie i nawet nie zostawiła żadnej umowy po podpisaniu. w lutym dopiero okazało sie ze jestesmy w innej firmie;/ kilka miesięcy musiałam się prosić aby przysłali mi chociaz kopie tej umowy .
ODPOWIEDZ