Vectra - problem z rozwiązaniem umowy

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
Mies
starszy sierżant
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Vectra - problem z rozwiązaniem umowy

Post autor: Mies »

Witam, w skrócie opiszę swój problem, może ktoś z Was miał podobnie. Chodzi o internet w vectra i rozwiązanie umowy a po tym fakcie naliczeniu mi kary finansowej około 1k. Byłem w BOK na hallera, pracownik zapewnił, że aby zrezygnować z usług należy złożyć pisemną rezygnację dwa pełne miesiące przed zakończeniem umowy, zgodnie z instrukcją zrobiłem tak. Rozwiązanie miało nastąpić z początkiem roku. Rezygnacja została wysłana informacja przez vectre zaakceptowana po czym w połowie stycznia dostałem list na którym widnieje kara finansowa za zbyt wczesne zerwanie umowy ! Po konsultacji telefonicznej na infolinii dowiedziałem się, że nie DWA a trzy miesiące są okresem wypowiedzenia.
Złożyłem reklamację, która oczywiście została odrzucona. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem co ja ?
Ewentualnie co radzicie dalej w tej sprawie robić?
kml700
kapral
Posty: 134
Rejestracja: 21 lip 2011, 16:38

Re: Vectra

Post autor: kml700 »

Masz jakiś dokument potwierdzający złożenie rezygnacji ?
3 miesiące okres wypowiedzenia ? - jednym słowem masakra.
Najlepiej jak wybierzesz się do rzecznika na ul. Kościuszki 45
Awatar użytkownika
Mies
starszy sierżant
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Vectra

Post autor: Mies »

Jasne, że mam, w BOK poinformowali dokładnie o dwóch miesiącach, okazało się po fakcie, że są TRZY ... no masakra, nie mam najmniejszego zamiaru tej kasy płacić.
Dzięki CI za info
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Vectra

Post autor: netespl »

Nie rozumiem jednej rzeczy. Bardziej wierzysz konsultantowi przez telefon niż zapisom w umowie? Okres wypowiedzenia masz zawarty w umowie, więc jeśli są to 3 miesiące to nieważne co powie konsultant, chyba że masz nagranie podczas którego udziela Ci takiej informacji. W przeciwnym wypadku niestety raczej nic nie wskórasz.
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Vectra

Post autor: palipies »

W ubiegłym roku rezygnowałem z vectry, ale udało mi się wszystko dopiąć tak, żeby nie było jakichkolwiek dodatkowych kosztów, u mnie okres wypowiedzenia był dwumiesięczny - wynikał z przekształcenia się umowy, która była zawarta na czas określony w umowę przedłużaną na 6 miesięcy, dziwi mnie, aż tak długi okres wypowiedzenia. także przeczytaj dokładnie umowę, regulaminy jeżeli w trakcie trwania umowy były zmieniane i dotyczyły okresu wypowiedzenia.
Napisz skargę do Uokiku, poszukaj czy taka klauzula nie jest abuzywną. Nie płaciłbym takiej kwoty, to jest po prostu szok.
Jeżeli umowa załóżmy, jak moja ma być przedłużana na 6 miesięcy i w połowie tego okresu trzeba wypowiedzieć, to jest naprawdę SZOK.
aga1009
kapral
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2008, 9:25

Re: Vectra

Post autor: aga1009 »

Skąd maszte 3 miesiące? W vectra jest 2, może źle zrozumiałeś. Ta kara może za co inne. Mogłeś wpaßć w okres wypowiedzenia i wtedy o 3 m-ce przedłuża się umowa podpisana w lokalu.Lub też przedłużyła się też automatycznie na kolejne 6 m-cy . Zreszto to powinno być w umowie. Zależy co tam jeszcze im napisałeś w tym wypowiedzeniu.Wszystkie umowy kończą się ostatniego dnia m-ca, mimo że miałeś np. do 15.W Vectra jest 2 m-ce wypowiedzenie umowy po zmianie ostatniego regulaminu.Żadnego nowego regulaminu teraz nie było. Chyba, ze teraz jest jakiś nowy regulamin a my go nie dostaliśmy :D ale wtedy łatwiej się odwołać.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Vectra - problem z rozwiązaniem umowy

Post autor: steward »

Brat miał taką samą historię z UPC, to wyłudzenie. Napisz pismo do Vectry o wszczęciu postępowania przedsądowego z uwagi na możliwość popełnienia przestępstwa w związku z próbą wyłudzenia tysiąca złotych. Brat tak napisał, dostał przeprosiny i oczywiście korekcję nałożonej kary, która wynosiła 0,00zł. Przejdzie to i w Vectrze. Najlepiej jak masz znajomego prawnika, żeby takie pismo podbił pieczątką kancelarii prawnej, "w imieniu mojego Mandanta itd". Super to wygląda, nic nie znaczy, a VECTRA czy UPC odpuszczą na bank.
arrow
starszy kapral
Posty: 156
Rejestracja: 27 maja 2009, 0:24

Re: Vectra - problem z rozwiązaniem umowy

Post autor: arrow »

Mnie też chcieli naciągnąć na karę. Postawiłem się i żadnej kary nie było. Ich regulamin jest niezgodny z prawem. W ubiegłym roku UOKiK nałożył na nich sporą karę finansową za automatyczne przedłużanie umów na CZAS OKREŚLONY i żądanie wypowiedzenia dwa miesiące przed końcem. To nie jest przypadkowe. Regulamin jest specjalnie przygotowany, by związać klienta ze sobą do końca życia. Nie daj się oszukać. Nie płać żadnej kary. Powołaj się na decyzję UOKiK i zapytaj, czy chcą płacić kolejną karę za swoje praktyki. (W Internecie poszukaj: UOKiK nakłada karę na Vectrę.)

Mnie okłamywali - przy próbie przenoszenia numeru, że moje dane się nie zgadzają. Kiedy pytałem, które dane się nie zgadzają, to mówili, że nie wiedzą. (Jakbym rozmawiał z menelem z pod budki z piwem.)
Potem konsultanci mówili, że nie mają dostępu do tych danych, sugerowali, abym napisał do nich maila. Wysłałem wiele tych maili. Po wielu przypomnieniach, po około 3 - 4 tygodniach napisano mi: Informujemy, że na Pańskie pytanie (Które moje dane się nie zgadzają?) nie udzielono odpowiedzi. Inaczej mówiąc centrala nie odpowiedziała konsultantowi i cóż on biedny miał zrobić?
Czyli kłamstwa, konsultanci nie mający dostępu do podstawowych informacji. Zastraszanie klienta. NIE polecam Vectry! Dziadostwo!
Zobacz Kary dla Vectry http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?tag=Vectra
Awatar użytkownika
Mies
starszy sierżant
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Vectra - problem z rozwiązaniem umowy

Post autor: Mies »

Hej, dzięki Wam za info. Tak zrobię jak radzicie ! :) zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Vectra - problem z rozwiązaniem umowy

Post autor: balboa »

Nie dajcie się zastraszyć tym wszystkim dostawcom-złodziejom. Tylko wyrok sądu z nakazem zapłaty może spowodować egzekucję w takich przypadkach. Wiec jeśli dostawca-operator działa w sposób zawiły, nie informuje rzetelnie, czy też po prostu jego regulamin lub postępowanie jest niezgodne z prawem(ustawami, rozporządzeniami ministrów, postanowieniami UOKiK) często wystarczy czekać i reagować dopiero gdy to będzie zupełnie konieczne.

Kontratak z ze zwróceniem uwagi na próbę wyłudzenia nie zaszkodzi, a raczej szybko rozwieje wątpliwości.

Do tego co w nawiasie dodam jeszcze postanowienia UKE.
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Vectra - problem z rozwiązaniem umowy

Post autor: morus »

Dla ludzi którzy chcą wypowiedzieć umowę z Vectra info:

http://www.telepolis.pl/wiadomosci/-akt ... 33759.html

zmiana regulaminu i cennika, można wypowiedzieć umowę bez konsekwencji


pozdrawiam
ODPOWIEDZ