ul.Witosa - okropny hałas!

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

ul.Witosa - okropny hałas!

Post autor: Infom »

Zwracam się z pytaniem do mieszkańców zamieszkałych przy ul.Witosa.
Czy Wam nie przeszkadza bardzo i to bardzo głośny hałas samochodów przejeżdżających po tej dziurawej ulicy?
Ja mieszkam Na ul.Dzieci Polskich 10 i w nocy jak przejdzie tamtędy TIR, Laweta itp dosłownie nie da rady wytrzymać, bo jest to tak potężnych huk jak by ktoś z 100 metrów rzucił na ziemie konstrukcję STALOWE, powiedzcie mi jak blok 13A wytrzymuje z taką drogą już tyle lat?:)
W lato przy otwartych oknach jest na pewno jeszcze gorzej!
Tam chyba w ogóle nikt nie mieszka z dziećmi małymi, że nikt jeszcze nie zwrócił na to uwagi!
W nocy poziom hałasu jest przekraczany bankowo o kilkanaście razy.
Ja jestem w SZOKU!
A jak jest u Was?
Awatar użytkownika
JanuszPL
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 22 kwie 2007, 18:10
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: ul.Witosa - okropny hałas!

Post autor: JanuszPL »

To niedopuszczalne! Zrównać z ziemią tą ulicę! I będzie spokój. W blokach przy Traugutta powinno być o wiele głośniej, bo jeździ tam o wiele więcej tirów, ale podobno jest na to sposób. Dobre, szczelne okna.
evej
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 06 lis 2013, 7:38

Re: ul.Witosa - okropny hałas!

Post autor: evej »

Zgadzam się z autorem/autorką. Ja mieszkam na Hallera 7B i jest dokładnie tak samo. Już nawet nie mówię o nocy, bo przenieśliśmy sypialnię do pokoju od "cichej strony" ale przy otwartym oknie nawet tam słychać szum z ulicy. Oczywiście szczelne okna są jakimś rozwiązaniem, ale zimą. Latem nie da sie siedzieć w domu przy zamkniętych szczelnie oknach, a po otwarciu balkonu nie da się normalnie rozmawiać, nie mówiąc już o oglądaniu telewizji. Mam małe dziecko, ale nie widzę sensu zgłaszania tego gdziekolwiek, bo tak naprawdę co można z tym zrobić, ja od 3 lat staram się po prostu przyzwyczaić. Niestety kupując mieszkanie nie miałam pojęcia, że ta ulica jest aż tak ruchliwa. Sądzę, że jedyne co możemy zrobić to sobie ponarzekać ;) bo przecież nie możemy wymagać że zamkną ulicę tylko dlatego że przeszkadza nam hałas :( Współczuję tylko sąsiadom, którzy mają okna tylko od strony ulicy, oni nie mają gdzie się schować.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: ul.Witosa - okropny hałas!

Post autor: Infom »

Neoman, widać że przy tej ulicy nie mieszkasz.
To nie chodzi o sam fakt natężenia ruchu, bo wiadomo samochodu muszą przemieszczać się ulicami do tego wyznaczonymi.
Bardziej chodzi o stan nawierzchni owej ulic, ponieważ ulica jest wykonana pewnie jeszcze na tzw. płytach betonowych i co 2 metry robią się szczeliny, gdzie później jak przejeżdża tir lub laweta na pusto, to co sekundę słuchać bardzo głośny metaliczny hałas, który trwa na całej wysokości ulicy zaczynając od ronda przy Lotosie do ronda kolejnego.
Na Traugutta moim zdaniem jest o wiele lepiej, bo nie ma na bank takiej drogi jaka jest na Witosa.
evej
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 06 lis 2013, 7:38

Re: ul.Witosa - okropny hałas!

Post autor: evej »

w zasadzie masz rację, przy tym rondzie (gdzie akurat mieszkam) jest naprawdę tragicznie. Jak wspomniałam oglądanie telewizji przy otwartym balkonie jest niewykonalne. Może rzeczywiście warto się zebrać i zawalczyć o jakiś remont, myślę że nie nam jednym to przeszkadza...
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: ul.Witosa - okropny hałas!

Post autor: Infom »

ja to tak jak pisze mieszkam za tymi blokami to jeszcze mam pół biedy i tym się pocieszam, że bloki przy samej ulicy maja gorzej :), ale tak nie może być i dziwne, że ta ulica nie jeszcze w planach do remontu na ten rok, chyba, że czegoś nie wiem
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: ul.Witosa - okropny hałas!

Post autor: netespl »

Mieszkam praktycznie przy samej Witosa. Hałas jest niestety ogromny właśnie ze względu na stan nawierzchni. Gdyby nawierzchnia była równa i nie było w niej dziur to przejeżdżające ciężarówki nie podskakiwały by i nie hałasowały aż tak. Wiadomo, że hałasu samego poruszającego samochodu nie da się zniwelować, ale problemem nie są samochody same w sobie, tylko droga po której się poruszają. Tak czy inaczej - z tego co wiem droga jest przewidziana do remontu, ale bodajże dopiero w 2017 r. Od strony bloku nr 13 ma być dodatkowy parking (spółdzielnia bodajże już powierzyła miastu tę działkę w tym celu).
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: ul.Witosa - okropny hałas!

Post autor: Infom »

dokładnie to wszystko powoduje sam stan złej nawierzchni niż same przejeżdżające samochody.
No parking fakt tam by się przydał i fakt jest miejsce które w 100% może być przeznaczone na parkingi dla samochodów, bo też to jest problem mieszkańców zmotoryzowanych, którzy na całej ulicy Dzieci Polskich nie mają gdzie zaparkować swoich samochodów.
Parking popieram w 100%!
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: ul.Witosa - okropny hałas!

Post autor: balboa »

Macie raczej ogromnego pecha, że nikt z Urzędu Miasta tam nie mieszka.
Jedno szyderstwo już się pojawiło w temacie, za chwilę ktoś może Wam napisać żebyście się wyprowadzili zamiast zaśmiecali forum. Ktoś inny żebyście uszczelnili okna... i przyduszali się całymi rodzinami.

Oczywiście, że to zaniedbanie i zwykłe olanie rzeszy ludzi mieszkających w tych blokach. Pojeździjcie dobrze po obrzeszach miasta to zobaczycie jak pięknie położony jest asfalt i zrobione chodniki na uliczkach przy których w domach jednorodzinnych mieszka garstka osób. A ciąg rowerowo-pieszy przy Witosa pamięta czasy Wojciecha J. o ile nie Edwarda G.

Nie jest prawdą, że nie da się zniwelować poziomu hałasu samochodów jadących po dobrej nawierzchni. Od tego są maty dźwiękochłonne. Dziwię się mieszkańcom np. okolic Traugutta, Mostowej, I Armii, że akceptują tam brak mat. Tym bardziej, że "prawdziwa" obwodnica powstanie pewno nieprędko.
ODPOWIEDZ