Włamania do mieszkań w Ostrołęce!

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Włamania do mieszkań w Ostrołęce!

Post autor: Infom »

Witam,

Mam takie pytanie, czemu ostrołęcka policja nie informuje mieszkańców o częstych włamaniach do mieszkań na terenie naszego miasta?
Rzadko się zdarza, aby taka informacja była podana na łamach Mojej Ostrołęki.
Jeżeli chodzi o wypadki i pijanych kierowców to praktycznie codziennie można o tym czytać, ale jak codziennie prawie zostaje okradzione mieszkanie, ciężko znaleźć jakąś informacje, a szkoda, bo może mieszkańcy/sąsiedzi baczniej by przyglądali się co dzieje się wokół ich "podwórka".
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Włamania do mieszkań w Ostrołęce!

Post autor: Qrzysio »

Policja w ogóle nie informuje o włamaniach, bo się nie ma czym pochwalić. Kiedyś regularnie informowano i o włamaniach i o kradzieżach, nawet w weekendy. Najczęściej nie łapią sprawców. Publikacje o włamaniach na łamach Mojej Ostrołęki pojawiają się najczęściej wtedy, gdy czytelnicy sami nas poinformują o zdarzeniu. Wtedy pytamy rzecznika policji i publikujemy wiadomość.

Funkcjonariusze czasem zasłaniają się także pracą operacyjną kryminalnych, że niby już prawie mają sprawców, że informacja może zaszkodzić itp., co często jest po prostu bzdurą (ale nie zawsze - zaznaczam), bo zawsze czekamy, czekamy, a później okazuje się, że nawet spory okres czasu po zdarzeniu nie ma żadnego komunikatu.

To bardzo dziwne, bo w innych miastach takiej zmowy milczenia nie ma. Informacja policji o kolejnych włamaniach z pewnością wpłynęłaby na mieszkańców, aby ci lepiej i dokładniej zabezpieczali swoje domy i mieszkania. Niestety w ostrołęckiej komendzie najwyraźniej się to nie liczy.

Warto zaznaczyć, że włamań jest w okresie wiosny i wakacji w mieście dużo i coraz częściej się o nich słyszy. W ubiegłym roku był ten sam problem z policją i rozmawiałem o tym, jednak bez efektów.

Ba. O niedawnym utonięciu w Piskach też się policja nie pofatygowała poinformować. Wiele jest zdarzeń o których w ogóle się nie dowiadujemy, a piszą do nas sami czytelnicy. Czasem się niesamowicie dziwimy skąd taka strategia, czy to lenistwo czy po prostu wytyczne komendanta.

Możemy za to liczyć na informacje z ostrołęckiej komendy dotyczące sukcesów, kolejnych spotkań w szkołach z najmłodszymi itp. Zupełnie inaczej przebiega natomiast praca strażaków czy wielu instytucji i urzędów w mieście, z wyjątkiem ratusza.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Włamania do mieszkań w Ostrołęce!

Post autor: Infom »

... bo tak jest nie ma czym się chwalić ze strony Policji, ale tego typu informacje bardzo by się przydały społeczeństwu, bo każdy myśli, że już nie kradną, ale są w błędzie, bo chociażby wczoraj zostało okradzione mieszkanie w biały dzień w jednym w bloku na ul. 11 listopada.

OSTRZEGAM - APELUJE!
zwracajcie uwagę, na obce osoby, które znajdują się w pobliżu naszych mieszkań, obce osoby spacerujące po naszej klatce schodowej, samochody zaparkowane pod naszymi domami z osobami w środku!
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Włamania do mieszkań w Ostrołęce!

Post autor: sKaLpeL »

mi jak w sklepie ukradziono towar i zgłosiłem to na policji i dałem nagranie z monitoringu gdzie ewidentnie widać sprawczynię to po 2 tygodniach (tempo ekspresowe) dostałem umorzenie :) Dziękuję Ci Policjo
danat
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 cze 2015, 0:29

Re: Włamania do mieszkań w Ostrołęce!

Post autor: danat »

Ten problem nigdy nie był nagłaśniany przez policje, bo w większości przypadków zwyczajnie policja jest bezradna. Także zawsze lepiej skupić się na pijanych kierowcach itp. Bo tutaj można coś przynajmniej zdziałać. Jeśli mówi się o włamaniach to tylko tych sklepowych, a i tak rzadko.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Włamania do mieszkań w Ostrołęce!

Post autor: Infom »

Qrzysiu może wrzuć podobny temat na główną stronę i na fb, może trochę ludzi dowie się, że coś takiego ma miejsce w naszym mieści i każdego to może dotyczyć!
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Włamania do mieszkań w Ostrołęce!

Post autor: Qrzysio »

Wrzucimy, wrzucimy. W opracowaniu.
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Włamania do mieszkań w Ostrołęce!

Post autor: hcuj »

o nieprzychylność ratusza akurat sami się prosicie
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Włamania do mieszkań w Ostrołęce!

Post autor: Infom »

kolego rozwiń swoją myśl czemu tak sądzisz?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Włamania do mieszkań w Ostrołęce!

Post autor: Qrzysio »

ODPOWIEDZ