Obrady Rady - kto jak i dlaczego

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja

Czy jesteś zainteresowany oglądaniem obrad Rady Miasta w internecie

TAK - chętnie popatrzę na te "mądre" głowy
7
70%
NIE - szkoda zdrowia
1
10%
Nie interesuje mnie to bagno
2
20%
 
Liczba głosów: 10

Pool
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2006, 13:14

Obrady Rady - kto jak i dlaczego

Post autor: Pool »

Myślałem o tym już dawno przy okazji przeczytania jakiegos newsa.
Pomysł powrócił przed kilkoma dniami, gdy usłyszałem, że użąd warszawski właśnie cos takiego uruchomił.
Mianowicie, chodzi o transmisję obrad Rady Miejskiej na żywo w internecie.
Koszt zorganizowania tego jest raczej znikomy i wydaje mi się, że brak transmisji nie od tego zależy. Nie jest to już żadna nowość, bo winternecie mozna bez problemu oglądać na żywo zarówno gospodynie domowe;) poprzez przeróżne operacje kończąc na pdglądzie widoku na deptak.
Myślę, że nie wszystkie transmisje czieszyły by sie dużą oglądalnością, zapewne jednak znajdą się tamaty przy których dyskusja bedzie ożywiona, a my bedziemy mogli realnie ocennić kompetencje naszych przedstawicieli, nie opierając się już tylko na kiełbasie którą nam wciskają przy wyborach i każdej nadażającej się okazji.

Nie wiem gdzie i komu należało by podsunąć taki wniosek, ale może mógłby pomóc któryś z samych radnych. Obecna władza tak śmiało się wyraża o czystości i jawności swych działań, że niepowinno być chyba sprzeciwu.

Dla zorientowania się w zainteresowaniu załączam ankietę i zapraszam do dyskusji. Jeśli zainteresowanie bęzie duże to może za jakiś czas projekt zostanie zrealizowany.
ODPOWIEDZ