Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
senior
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 18 lis 2010, 11:14

Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: senior »

Na facebooku na bardzo popularnej stronie Marsz Niepodległości (ponad 200 tysięcy polubień) znalazłem taką informację:
>>>"Niepokojące informacje dochodzą do nas z północnej części województwa mazowieckiego.

Według potwierdzonych informacji, wójt gminy Olszewo-Borki (okolice Ostrołęki) odpowiedział pozytywnie wojewodzie na pytanie, czy gmina jest w stanie przyjąć imigrantów z obszarów obcych kulturowo oraz religijnie. Do "pełni szczęścia" brakuje jemu jeszcze poparcia radnych.

W odpowiedzi na to, Młodzież Wszechpolska - Okręg Mazowiecki informuje radnych gminy Olszewo-Borki, że od jutra mogą spodziewać się telefonów od narodowców, którzy będą domagać się od nich informacji na temat ich stanowiska w tej kwestii.

Pragniemy również uprzedzić, że radni powinni się dobrze zastanowić nad swoją decyzją - w ich gminie szykowana jest bowiem duża demonstracja antyimigrancka, na którą zjadą się przeciwnicy imigrantów z całego Mazowsza. Odbędzie się to w połączeniu ze zbieraniem podpisów wśród mieszkańców i tylko od nich zależy, czy staną po stronie Narodu (a więc, czy mają ochotę na reelekcję), czy chcą zakończyć swoją karierę radnych po tej kadencji. O samej sytuacji wiemy od mieszkańców gminy, którzy są oburzeni decyzją wójta.

Macie wybór, ale myślimy, że decyzja powinna być oczywista. Do wójta wpłynął już wniosek o udzielenie informacji publicznej w sprawie ewentualnego miejsca rozlokowania imigrantów oraz szczegółów dotyczących ewentualnego finansowania.

Drodzy Radni - albo jesteście z Narodem, albo przeciwko Narodowi. Uprzedzamy lojalnie - to drugie się nie opłaca."<<<
Link: https://www.facebook.com/Niepodleglosci ... =3&theater
Co o tym sądzicie? Mnie to przeraża że jeden człowiek decyduje o tym, z kim mamy mieszkać i kogo utrzymywać za nasze podatki, a już na pewno nie islamistów...
krcfuks
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 02 gru 2014, 12:40

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie islamskich imigrantów?

Post autor: krcfuks »

Biorąc pod uwagę masywne zadłużenie gminy(18-25 milionów?) jestem ciekaw gdzie i za co wójt chce ulokować uchodźców ekonomicznych.
Problem dotyczy też mieszkańców Ostrołęki bo w pierwszej kolejności tam będą szukać nieszczęścia.

Nie urażając nikogo zbytnio, ale wam się to w d*pach poprzewracało.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3298
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie islamskich imigrantów?

Post autor: Qrzysio »

Pieniądze na uchodźców mają pochodzić ze środków unijnych.
krcfuks
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 02 gru 2014, 12:40

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie islamskich imigrantów?

Post autor: krcfuks »

Ale najpierw trzeba zagospodarować miejsce i fundusze przed otrzymaniem dofinansowania stryczka na szyję.

Druga sprawa, ciekawe jak mieszkańcy będą zadowoleni z takiego obrotu spraw.
Moja propozycja aby wójt sam przyjął w swoje progi od razu z 2-3 rodziny syryjskie i wtedy jak się wszystko pięknie uda to niech działa dalej.
AliBomaye
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2015, 15:53

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie islamskich imigrantów?

Post autor: AliBomaye »

Pomoc uchodźcom naprawdę nie zrujnuje budżetu (zwłaszcza że ma być finansowana głównie ze środków unijnych). To nie działa "albo-albo" - nie jest tak, że albo pomagamy uchodźcom, albo naszym dzieciom. I GDYBY państwo polskie pomagało polskim rodzinom znajdującym się w trudnych warunkach to dzisiaj o wiele trudniej byłoby prawicowym populistom,NOPOWCOM,ONR'owcom rozsiewać nastroje antyuchodźcze/antyludzkie. To są naprawdę biedni ludzie i powinniśmy im pomóc.
ostroleka2009
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 28 wrz 2011, 17:15

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie islamskich imigrantów?

Post autor: ostroleka2009 »

Po co ściągać do siebie ludzi, którzy nie chcą się integrować, stanowią zagrożenie, żyją z zasiłków. Mamy prawo przed nimi się bronić.
Zobaczcie co mądrzy ludzie o tym sądzą:
https://www.youtube.com/watch?v=oVAxHO0LYnM
https://www.facebook.com/marcin.sendero ... 270105563/
https://www.facebook.com/events/1025200260864959/
https://www.youtube.com/watch?v=0iGFIidPLaI
A tak w ogóle czy to prawda że każda z islamskich rodzin dostanie ok. 12 000zł z unii europejskiej? Przecież to policzek w twarz dla biednych polskich rodzin.
AliBomaye
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2015, 15:53

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie islamskich imigrantów?

Post autor: AliBomaye »

http://america.aljazeera.com/content/aj ... es_03a.jpg

Bzdury! Naczytaja sie tych "stref wolnego slowa" i powtarzaja propagande. Zero wspolczcia wsrod Polaczkow. Wstyd! To prawda - jezeli to zdjecie nie rusza nikogo i martwia sie o to ze stoja w kolejkach do lekarza, i nie dostaja mieszkan za darmo- to nigdy dobrobytu w tym kraju nie bedzie. Ale w niedziele do kosciolka o Boskie milosierdzie prosic dla wszystkich...Hipokryzja!!! Bo my Polacy nam sie nalezy, blah, blah, blah...
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie islamskich imigrantów?

Post autor: typek »

"Kiedy sprowadzali uchodźców muzułmańskich - milczałem, przecież to nic nas nie kosztujący biedni ludzie.
Kiedy budowali meczety, milczałem – mamy przecież wolność wyznania.
Kiedy wzywali do zabijania niewiernych, milczałem – mamy przecież wolność słowa.
Kiedy wysadzali wieżowce, milczałem – to byli tylko chorzy ekstremiści.
Kiedy wywołali zamieszki, milczałem – to wina systemu i błędnej polityki.
Kiedy było ich tak dużo, że uzyskali większość w parlamencie, milczałem – mamy przecież demokrację.
Kiedy wprowadzili w państwie prawo Szariatu, a moja żona została ukamienowana za brak chusty na głowie, milczałem – nie wolno było już krzyczeć…"
ostroleka2009
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 28 wrz 2011, 17:15

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie islamskich imigrantów?

Post autor: ostroleka2009 »

Do Ali Bomaye
Z tego co mówisz widać że nie jesteś Polakiem, opłacają cię pewnie islamiści aby mydlić Polakom oczy jacy to są Polacy źli że próbują się bronić przed islamską inwazją. Dlaczego 85% imigrantów to zdrowe chłopy do 30 lat? Dlaczego nie bronicie swojej ojczyzny? Może hakerzy cię namierzą, bo prawdziwym Polakiem nie jesteś tak jak piszesz. Zalogowałeś się tylko na forum aby wyśmiewać się z Polaków. Ali Bomaye w tłumaczeniu z afrykańskiego znaczy Zabij Go Ali. A islam to podobno religia miłości...
eish
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 05 lip 2010, 19:12

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie islamskich imigrantów?

Post autor: eish »

Qrzysio pisze:Pieniądze na uchodźców mają pochodzić ze środków unijnych.
A Unia to niby skąd bierze pieniądze?
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: typek »

Mam nadzieję, że tu chodzi o takich uchodźców:
"W Królewie Malborskim (Pomorskie) wylądowały w tym tygodniu samoloty z 149 osobami na pokładzie. W sumie do Polski ma przybyć 188 osób polskiego pochodzenia, pozostałe 39 - samochodami i pociągiem. To ludzie z Ukrainy - regionu Mariupola i Donbasu, czyli z terenów objętych bądź bezpośrednio zagrożonych działaniami wojennymi lub będących pod kontrolą prorosyjskich separatystów.

- Witajcie w domu, zrobimy wszystko, byście czuli się tu bezpiecznie - mówiła do nich premier Beata Szydło. Odpowiadała jej m.in. Tatiana Pawłowa z Doniecka, która przyleciała wraz z mężem i dwojgiem dzieci, w wieku 7 i 19 lat. Przyznała, że "decyzja o wyjeździe do Polski nie była trudna". - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tu jesteśmy i tutaj chcemy zacząć nowe życie. Chcemy, żeby nasze dzieci tutaj żyły - dodawała.

Osoby takie jak ona wraz z rodziną - mówił szef sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą Michał Dworczyk (PiS) - nie zdążyły na ewakuację w styczniu tego roku lub zdecydowały się na ewakuację dopiero teraz. Wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak (PiS) podkreślał, że wśród ok. 200 Polaków z Ukrainy jest ok. 50 dzieci.

Ewakuowani Polacy rozpoczęli już półroczny pobyt w ośrodkach w Rybakach i Łańsku (woj. warmińsko-mazurskie). Przez najbliższe miesiące będą uczyć się języka polskiego i legalizować swój status, by móc zacząć samodzielne życie w Polsce. Dyrektor placówki w Rybakach ks. Piotr Hartkiewicz wskazywał, że Polacy sprowadzeni w styczniu już się usamodzielnili.

Sprowadzenia Polaków z ogarniętych konfliktem terenów Ukrainy to kontynuacja działań podjętych jeszcze przez MSZ pod kierownictwem Grzegorza Schetyny (PO)."

Należy przyjąć uchodźców polskiego pochodzenia z całego świata, jeśli o takich uchodźców chodziło wójtowi Szewczykowi, to jestem jak najbardziej za. W gminie Olszewo Borki też mógłby powstać taki ośrodek dla uchodźców polskiego pochodzenia. To są chrześcijanie i tam czuliby się dobrze. A muzułmanów niech przyjmą kraje muzułmańskie lub kalifaty w Europie, takie jak we Francji, Niemczech czy w Szwecji. Tam potrzebują takich swoich, na szczęście uchodźcy muzułmańscy uciekają z Polski, trzeba by ich tu pilnować.
hcuj
sierżant
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie islamskich imigrantów?

Post autor: hcuj »

AliBomaye pisze:Pomoc uchodźcom naprawdę nie zrujnuje budżetu (zwłaszcza że ma być finansowana głównie ze środków unijnych). To nie działa "albo-albo" - nie jest tak, że albo pomagamy uchodźcom, albo naszym dzieciom. I GDYBY państwo polskie pomagało polskim rodzinom znajdującym się w trudnych warunkach to dzisiaj o wiele trudniej byłoby prawicowym populistom,NOPOWCOM,ONR'owcom rozsiewać nastroje antyuchodźcze/antyludzkie. To są naprawdę biedni ludzie i powinniśmy im pomóc.
tobie powinno się pomóc wyemigrować
najlepiej do choroszczy
PIq5
kapral
Posty: 130
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: PIq5 »

Swoją drogą zabawne jest, że 7 tys. osób ma zniszczyć kulturę chrześcijańską w 38-milionowym kraju. Coś chyba słabo z naszą wiarę. Przypomnę, że do Polski mają być ściągane rodziny chrześcijańskie, które przybyły już do Włoch i innych krajów UE.

Wiadomo, jakiś tam problem jest z przyjęciem kogoś obcego, niemniej jednak należy zrozumieć, że z tych kilku milionów jakie uciekło z krajów ogarniętych wojną, znajdziemy tych ludzi, którym naprawdę trzeba pomóc, nawet jeśli to muzułmanin.

PS: Dobrze, że w czasie wojen w Europie inne kraje nie oglądały się na to, jakiej religii są uchodźcy z Polski, tylko przyjmowali nas do siebie i udzielali pomocy.
apocalypto
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2015, 6:47

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: apocalypto »

Nasuwa się jeszcze pytanie ilu uchodżców miało by być przyjętych. Poza tym najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem przyjęcia ich i to większej liczby, będzie ich ulokowanie w starym szpitalu, który jak wiemy świeci pustkami. I niestety słyszałem to od wielu osób. :(
Sami pomyślcie,jest to budynek przystosowany do pobytu ludzi(skoro funkcjonował jako szpital). I ulokowanie tam bardzo dużej ilości uchodżców nie będzie ciągnąć za sobą kosztów związanych z mieszkaniami socjalnymi itd itd. Jak wiemy każdy szpital posiada(ł) własną stołówke,świetlicę itd itd. Pozatym tak ogromna ilość pomieszczeń jest do zagospodarowania relatywnie małym kosztem.
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: typek »

Swoją drogą to zabawne, że zwolennicy przyjęcia uchodźców nie deklarują się, że chcą mieć ich obok siebie, nikt nie występuje do władz miasta, gminy z prośbą o ulokowanie ich niedaleko swojego miejsca zamieszkania. Coś słabo u nich z wiarą.

Wiadomo, że u zwolenników przyjęcia muzułmanów jest problem ze zgodą, by to obok ich miejsca zamieszkania rozlokowano uchodźców muzułmańskich, bo chcieliby być od nich jak najdalej.

PS. Pamiętajcie, że w czasie wojen w Europie, uchodźcy z Polski walczyli w obronie swojej ojczyzny, Polacy chwytali za broń i wracali wyzwalać Polskę, a kraje Europy kazały np. w Anglii płacić Polakom za korzystanie z ich samolotów bojowych, że o zajęciu Skarbu polskiego nie wspomnę.

"Kiedy sprowadzali uchodźców muzułmańskich - milczałem, przecież Polaków w czasie wojny przyjmowano, nie oglądając się na to, jakiej religii są uchodźcy...
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: typek »

apocalypto pisze:Nasuwa się jeszcze pytanie ilu uchodżców miało by być przyjętych. Poza tym najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem przyjęcia ich i to większej liczby, będzie ich ulokowanie w starym szpitalu, który jak wiemy świeci pustkami. I niestety słyszałem to od wielu osób. :(
Sami pomyślcie,jest to budynek przystosowany do pobytu ludzi(skoro funkcjonował jako szpital). I ulokowanie tam bardzo dużej ilości uchodżców nie będzie ciągnąć za sobą kosztów związanych z mieszkaniami socjalnymi itd itd. Jak wiemy każdy szpital posiada(ł) własną stołówke,świetlicę itd itd. Pozatym tak ogromna ilość pomieszczeń jest do zagospodarowania relatywnie małym kosztem.
Słuchaj, jeśli mieszkasz w okolicach starego szpitala, to zrób wśród sąsiadów akcję zbierania podpisów za przyjęciem uchodźców do starego szpitala, i jeśli będzie Was większość, to władze miasta nie odmówią takiej prośbie, bo będą chcieli wygrać wybory. Uchodźcy powinni być umieszczeni tam, gdzie będą dobrze przyjmowani, gdzie miejscowa ludność będzie chciała mieć takie sąsiedztwo. Władze nie powinny na siłę ściągać uchodźców obcych kulturowo, bo będzie im tu źle, tu jest obca dla nich kultura, nigdy się z nami nie zasymilują. To raczej my będziemy musieli się do nich dostosować, jak to jest w wielu miejscach w Europie.
apocalypto
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2015, 6:47

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: apocalypto »

Do ,,typek,, - nie mieszkam blisko szpitala i nie chce ich tam przyjmować a napisałem to co słyszałem od wielu ludzi odnośnie starego szpitala i udostępnieniu go uchodźcom .
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: typek »

apocalypto pisze:Do ,,typek,, - nie mieszkam blisko szpitala i nie chce ich tam przyjmować a napisałem to co słyszałem od wielu ludzi odnośnie starego szpitala i udostępnieniu go uchodźcom .
Najlepiej wypowiadać się za siebie. To, że jacyś ludzie chcą, by uchodźcy znaleźli się w starym szpitalu, o niczym nie świadczy. Pewnie oni nie mieszkają w rejonie starego szpitala tak samo jak Ty.

Jeśli wielu ludzi, czyli większość mieszkających obok starego szpitala zechce się podpisać pod petycją w sprawie przyjęcia uchodźców w starym szpitalu, to wtedy władze miasta powinny uchodźców ulokować w starym szpitalu. Jeśli władza nie ma takich wniosków od mieszkańców, to pod żadnym pozorem, czy to finansowym czy innym nie powinna lokować uchodźców tam gdzie chce. Uchodźcy powinni być ulokowani w takich miejscach, gdzie chcą tego mieszkający tam ludzie, gdzie uchodźcy będą dobrze przyjmowani.

Tak samo było w Niemczech, obywatele Niemiec w większości opowiadali się za zaproszeniem uchodźców do siebie i do teraz przybyło ich do Niemiec prawie milion. Ja uważam, że ludzie powinni mieć to co chcą.
necronomicon
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2014, 13:52

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie islamskich imigrantów?

Post autor: necronomicon »

Qrzysio pisze:Pieniądze na uchodźców mają pochodzić ze środków unijnych.
Podajesz nieprawdziwe informacje. Pieniądze mają pochodzić z unii ale tylko przez rok.
A później co? Będą podpalać samochody jak we Francji, bo im się social należy?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3298
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: Qrzysio »

Napisałem prawdę, nie przekręcaj moich słów.
Andrzej1
starszy szeregowy
Posty: 95
Rejestracja: 24 lis 2013, 22:25

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: Andrzej1 »

Qrzysio, a możesz podać jakieś wiarygodne źródła Twoich informacji, mówiące o tym, że Unia będzie finansowała pobyt imigrantów na terenie Polski ?

Pozdrowienia
Andrzej.
ostroleka2009
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 28 wrz 2011, 17:15

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: ostroleka2009 »

A ja bym poprosił redakcję Mojej Ostrołęki aby dowiedziała si ę u wójta Olszewo Borek gdzie, kiedy i w jakiej ilości planuje przyjąć muzułmanów do siebie. Ponadto jaki to będzie koszt dla gminy w wieloletniej perspektywie. No i czy jego mieszkańcy mają takie samo stanowisko w tej kwestii co on.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3298
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: Qrzysio »

Szanowny Andrzeju,

niezależne media szeroko o tym pisały. Mam nadzieję, że nie przeoczyłeś i tylko prosisz mnie, abym poświęcił chwilę i zajrzał do Google, co z przyjemnością czynię.

http://www.fronda.pl/a/bruksela-da-nam- ... 56182.html

Te "inne" media też o tym pisały. Pierwszy lepszy przykład:
http://natemat.pl/151139,polska-zaplaci ... 0-mln-euro

Wójta gminy pytaliśmy już dawno. Na razie brak odpowiedzi. Pracujemy nad tym, aby coś jednak z niego wydusić. Mam nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu będziemy w stanie przedstawić czytelnikom stanowisko wójta w tej sprawie.
krcfuks
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 02 gru 2014, 12:40

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: krcfuks »

Jak zwykle wójt nic nie wie, tzn. nie ma odpowiedniego wytłumaczenia.
A jeśli faktycznie nie ma odpowiedzi, to z taką organizacją to życzę powodzenia.

Problem nie pojawi się za jakiś czas, już TERAZ jest ten problem. Czasu na szukanie rozwiązań już dawno nie ma.

Jestem tolerancyjny, ale nie widzę racjonalnego sensu asymilacji imigrantów i to ekonomicznych w okolicach ostrołęki.
Może zatrudnią się ochotniczo w elektrowni albo stora enso?
Albo socjal? Po-wo-dze-nia.
Andrzej1
starszy szeregowy
Posty: 95
Rejestracja: 24 lis 2013, 22:25

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: Andrzej1 »

Drogi Qrzysio, jeśli mogę się tak do Ciebie zwracać...
Rzeczywiście podałeś bardzo wiarygodne źródła... Nawet jeśli uznać je za miarodajne, to po przeliczeniu na jednego imigranta nie jest wcale tak kolorowo. Te kwoty wyczerpią się bardzo szybko... co potem ??
Muszę się jednak po cześci zgodzić z użytkownikiem necronomicon - Unia nie da nam wystarczającej ilości pieniędzy na tych pasożytów. Tak, pasożytów. I nie chce mi się uzasadniać tego określenia, bo ich zachowanie jest znane w całej europie.
Musimy także zdać sobie sprawę, że Unia sama w sobie nie ma pieniędzy, nic nie produkuje, nie sprzedaje, nie wytwarza... środki te są oczywiście pochodną naszej, i innych członków Unii, pracy. Więc to My, jako Naród Polski, od a do z finansujemy tych darmozjadów.
Jak głupim i ograniczonym trzeba być, aby nie brać przykładu z tego, co już zaistniało i dzieje się m. in. we Francji i innych krajach zachodniej (lepszej, bogatszej) europy. Jeśli w przyszłości moje dzieci/wnuki/prawnuki, mają cierpieć z powodu Waszego podejścia do tej sprawy - miejcie się na baczności...

Pozdrowienia
Andrzej.
ODPOWIEDZ