Fenol w ostrołęckich blokach

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
pytajec
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 12 lis 2015, 22:05

Fenol w ostrołęckich blokach

Post autor: pytajec »

Witam.

Mam pytanie do mieszkancow blokow odnosnie fenolu w podlogach... Jak jestem w domu nie odczuwam tego, ale wystarczy ze wyjde z domu na pare godzin i smrod jest dla mnie nie do wytrzymania. Czy ktos usuwał ten problem?

Czytalem na necie, ze w blokach fenol byl stosowany do izolacji i aby sie pozbyc niechcianego zapachu, trzeba albo skuc posadzki, odczekac 3 miesiace i dopiero wylac nowe ,albo szybsza wersja po zerwaniu posadzek wymalowac strop kilkoma warsywami farby olejnej przed wylaniem nowych...

Ja myslalem o tym, zeby stare posadzki wymalowac dwoma warstwami folli w plynie, ale nie wiem czy cos to pomoze. Czy komus udalo sie rozwiazac ten problem w swoim mieszkaniu bez skuwania posadzek?
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Fenol w ostrołęckich blokach

Post autor: Infom »

ja napisze tak: kolega usuwał przed remontem fenol w mieszkaniu, może mniej czuć u niego w domu, ale jak do mnie przyjdzie do domu to czuć od ubrań ten specyficzny zapach!

Moim zdaniem żeby w większym stopniu pozbyć się tego zapachu i dla własnego zdrowia to skuć podłogę i go wyrzucić.


P.S. Szukając mieszkania pierwsze co robiłem to wchodząc do klatki wąchałem nosem czy czuć fenol, jak tak od razu wchodziłem!:)
pytajec
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 12 lis 2015, 22:05

Re: Fenol w ostrołęckich blokach

Post autor: pytajec »

No wlasnie miedzy innymi w tym ptoblem.. Robiac glupie pranie.. Wyciagajac z pralki jest pachnace... Po wyschnieciu jest przesiakniete fenolem :/
hd3
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 02 gru 2015, 18:28

Re: Fenol w ostrołęckich blokach

Post autor: hd3 »

U mnie w był fenol.10 lat temu ostrolęcka Spoldzielnia mieszkaniowa usuwala go we własnym zakresie.Wykuwana byla podloga do stropu ,wietrzone przez kilka tygodni,wymieniane wszystkie przewody w podlogach i zalewane cementem.Do najemcy nalezalo polozenie samej posadzki.Nic innego nie pomoze.Pytaj w Spoldzielni.
ODPOWIEDZ