Ochrona sama włącza bramki w sklepach?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
arrow
starszy kapral
Posty: 156
Rejestracja: 27 maja 2009, 0:24

Ochrona sama włącza bramki w sklepach?

Post autor: arrow »

Kilka dni temu byłe w Galerii Bursztynowej, min. w sklepie RTVEuroAGD. Nic nie kupiłem, ale przy wyjściu bramka zapiszczała. Obejrzałem się. Ochroniarz stał i patrzył na mnie dziwnym wzrokiem. Ale zobaczyłem, że nie idzie do mnie, więc tylko zadałem gestem pytanie, wzruszyłem ramionami i poszedłem dalej. Nie zatrzymywał mnie, nie sprawdzał.

A dzisiaj przeczytałem na Gazeta.pl, że ochroniarze sami włączają bramki. Czy ktoś z Was też miał taki przypadek w Ostrołęce lub okolicy? Co o tym myślicie? Na szczęście nikt mnie nie kontrolował, ale gdyby mnie chcieli kontrolować bez powodu, to nie byłbym zadowolony.

Art. na gazeta.pl: "Ochrona sklepu włączyła bramkę - zrobili ze mnie złodzieja!" To nie jedyny taki przypadek [UKRYTA KAMERA]
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... .html#Prze
Kier
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 gru 2015, 6:59

Re: Ochrona sama włącza bramki w sklepach?

Post autor: Kier »

Byłeś kiedyś świadkiem takiej sytuacji w jednym z Warszawskich Empików, bodajże na Mokotowie. Dziewczyna przeszła przez bramki, które nie dały żadnego sygnału. Ochroniarz stał przy bramce i tuż po jej przejściu machnął czymś przy bramce i ta zaczęła dzwonić. Dziewczyna się odwróciła, a on powiedział, że musi jej zajrzeć do torebki. Oczywiście nie było sprzeciwu z jej strony. Byłem zszokowany. Nie wiem co to za polityka, ale nie jest to pozytywne.
ewelina19898
starszy szeregowy
Posty: 95
Rejestracja: 10 maja 2012, 8:26

Re: Ochrona sama włącza bramki w sklepach?

Post autor: ewelina19898 »

Często podobna sytuacja jest w sklepie Sinsay. Często widzę jak osoby wychodzące ze sklepu są zatrzymywane przez piszcząca bramkę. Mi też raz zapiszczała bramka, podeszła Pani czy mogę otworzyć torbę więc otworzyłam bo nie miałam nic na sumieniu. Bramka dalej piszczała. Kazała mi machnąć portfelem przy bramce i znowu zapiszczała. Stwierdziła, że niektóre karty bankomatowe tak mają, że bramki je wyczuwają w co nie chce mi się wierzyć bo po tym incydencie byłam później jeszcze pary razy w sklepie sinsay i więcej takie zdarzenie nie miało miejsca. Mi się wydaje, że brami włączają się wyrywkowo. Dla odstraszania potencjalnych złodziei.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Ochrona sama włącza bramki w sklepach?

Post autor: Infom »

jak bym miał trochę czasu i by mnie spotkała taka sytuacją, na pewno bym nic nie pokazał ochroniarzowi, niech dzwoni na Policję, wtedy gdy się okaże, że nic nie mam, będzie mu głupio za fatygowanie służb!
Oczywiście wtedy kiedy bym wiedział, że taka praktyka włączania bramek przez ochronę jest praktykowana.
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ochrona sama włącza bramki w sklepach?

Post autor: Qrpiana »

Bramki w Bursztynowej są dziwnie zaprogramowene, to nie koniecznie ochrona je włącza.
Jakiś czas temu w jednym ze sklepów sportowych kupowałam kurtkę. Pani odpięła z niej "guziczek" antykradzieżowy, ja załaciłam i wszystko było OK.
Dwa dni później robiąc zakupy w Tesco po opłaceniu przy kasie rachunku bramki zaczęły mi piszczeć. Więc dla sprawdzenia najpierw przepuściłam przez bramkę wózek - cisza, póżniej torebkę - cisza. Ja sama - piszczy. Okazało się że w wewnętrznej kieszeni kurtki wklejny był jeszcze dodatkowy znaczek zabezpieczający przed kradzieżą i to on uruchamiał bramkę.
Sklep, który nawet nie ma w ofercie ubrań tej marki, a bramki piszczały :?
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Ochrona sama włącza bramki w sklepach?

Post autor: skutekk »

Po
1. Do bramek sa specjalne piloty, ktore posiada ktrys z pracownikow i jak widzi podejrzana osobe moze wlaczyc bramke podczas przechodzenia/
2. Wszystkie ubrania maja ukryte materialy czesto wszyte w trudno dostepnych miejscach, sa one specjalnie namagnetyzowane i to one wlaczaja bramki. Podczas odlkejania klipu przy kasie jest to rozmagnetyzowane ale czesto magnetyzuja sie same po pewnym czasie. Ludzie nawet o tym pojecia nie maja.
3. Jak ktos ma troche rozumu i nie posiada kompleksow oraz nie ukradl nic nigdy, nie zacznie sie sadzic w takiej sytuacji.
4. Wzywanie policji ktora nic nie stwierdzi nie jest dla nikogo zadnym wstydem, kazdy wykonuje to co do niego nalezy i tyle. Wstyd to krasc.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Ochrona sama włącza bramki w sklepach?

Post autor: przeklinak »

arrow pisze:ale gdyby mnie chcieli kontrolować bez powodu, to nie byłbym zadowolony.
wiedz jedno że ochroniarz nie ma prawa Cię kontrolować może jedynie poprosić Cię abyś sam/sama opróżnił kieszenie, torebkę itp. oczywiście nie musisz się na to godzić i o ile nic się nie zmieniło to do kontroli tylko policja jest upoważniona
ODPOWIEDZ