Vectra a może inna ciekawa oferta?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Vectra a może inna ciekawa oferta?

Post autor: Sarcev »

Witam,
za miesiąc kończy mi się umowa z Vectrą stąd moje pytanie czy w Ostrołęce są inne firmy godne polecenia z ciekawą ofertą na internet i "kablówkę" czy raczej warto podpisać umowę na kolejne lata z obecnym dostawcą?
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Vectra a może inna ciekawa oferta?

Post autor: Instruktor_Marcin »

To zależy gdzie mieszkasz. Ale jak masz dostęp do światłowodu (FTTH) od Ynet'u to radziłbym skorzystać.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Vectra a może inna ciekawa oferta?

Post autor: Infom »

Polecam Ynet - miłe panie w BOK, które w razie problemów chcą pomóc.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Vectra a może inna ciekawa oferta?

Post autor: skutekk »

Jak dzwonisz na BOK to juz jest znak ze bywaja problemy, bardziej pytajacemu zalezy na jakosci uslug i cenie niz na to czy ktos przez tel bedZie mily czy nie. Dla mnie to zaden argument.
Jak konczy Ci sie umowa to bedzie dalej kontynulowana tak jak u mnie z tym ze mozesz w kazdej chwili zrezygnowac. Tez sie przybieram to rezygnacji i bede raczej bral ponownie vectre. Dla nowych klientow maja duzo lepsze warunki.
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Re: Vectra a może inna ciekawa oferta?

Post autor: Sarcev »

Dokładnie wolałbym podczas trwania umowy nie dzwonić na BOK :) Bardziej interesuje mnie czy jest w Ostrołece firma która ma podobną jakość usługi do ceny... A może któraś z lokalnych firm ma ciekawą promocję dla zmieniających dostawcę TV..
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Vectra a może inna ciekawa oferta?

Post autor: Infom »

Nie oszukujmy się, bo w której firmie wszystko działa ok?
Tak samo z każdą inna rzeczą zakupioną, podstawa teraz to dobry serwis i kontakt z klientem.
Popytajcie się znajomych którzy mają Ynet i Vectre, każdemu czy w tej czy w tamtej firmie nie będzie coś pasowało.
Nie ma idealnego rozwiązania.
Ja trzymam się Ynetu ze względu na to, że jak coś się dzieje to zawsze pomogą, a w Vectrze nawet nie wiem czy jest jakiś serwis na miejscu od ręki.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Vectra a może inna ciekawa oferta?

Post autor: Qrzysio »

Ynet na światłowodzie działa naprawdę stabilnie. Kilka miesięcy temu doinwestowano serwerownię, dzięki nie ma kłopotów z niespodziankami elektrowni.
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Re: Vectra a może inna ciekawa oferta?

Post autor: Sarcev »

Vectra mam z 3 lata i chyba tylko raz przez pół dnia nie miałem internetu... i za 89zł mam 164 kanały w tym 51 w HD + internet 30mb. Czy jest firma w Oce co jest wstanie przebić to ofertę?
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Vectra a może inna ciekawa oferta?

Post autor: Instruktor_Marcin »

Sarcev pisze:Vectra mam z 3 lata i chyba tylko raz przez pół dnia nie miałem internetu...
Podobne zdarzenie pamiętam przez ponad dwa lata działania łącza FTTH od Ynetu, wtedy gdy robili nocną aktualizacja OLT i coś poszło nie tak. Chociaż gwoli ścisłości to było jeszcze kilka krótszych wyłączeń w ciągu dnia, z których co najmniej jedno było ogłaszane wcześniej, ale nie zawsze dociera taka informacja do klientów (szczególnie tych którzy nie podają numerów kontaktowych na telefony komórkowe).

Co do ilości kanałów telewizyjnych to nie zawsze licytacja na ilość jest rozsądna. Najważniejsze, aby te które chcemy oglądać znajdowały się w możliwie najtańszym pakiecie i to najlepiej w wersji HD. Dlatego ja sam celuje w pakiet Mini HD z 103 programami w tym 34 HD, który w połączeniu z łączem 400Mb/s to koszt 60 złotych miesięcznie.

Akurat moim zdaniem obecnie za 80 złotych dostaniesz znacznie lepszą ofertę w Ynecie. Już pakiet Wielotematyczny HD zawiera 163 kanały w tym 62 o jakości HD a w pakiecie za tę kwotę otrzymasz dostęp do Internetu z prędkością pobierania 400Mb/s a wysyłania 40Mb/s. Ale jeżeli nie masz zastosowania dla tak dużych prędkości (w szczególności pobierania) to możesz zakupić tańszy pakiet za 70 złotych z połową tych osiągów.

Jeżeli potrzebujesz jeszcze więcej programów to JAMBOX oferuje również pakiet Super HD ze 179 kanałami w tym 77 HD, który kosztuje około 12 złotych drożej. Tylko nie wiem czemu na obecnej stronie Ynetu nie ma o nim informacji. Dodatkowo nie była ona przez ostatnie pół roku aktualizowana i znajduje się tam niepełna informacja o ilości kanałów w poszczególnych pakietach.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Vectra a może inna ciekawa oferta?

Post autor: Qrzysio »

Nic tańszego niż niż Ynet w Ostrołęce nie ma.
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Re: Vectra a może inna ciekawa oferta?

Post autor: Sarcev »

Dzięki Panowie za informacje :) Mam jeszcze pytanie w kwestii multiroomu w Ynet. Jak to wygląda kosztowo? W tyg odwiedzę ich zobaczymy co zaoferują...

Swoja drogą to KTH jeszcze działa?
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Vectra a może inna ciekawa oferta?

Post autor: Instruktor_Marcin »

Sarcev pisze: ... jeszcze pytanie w kwestii multiroomu w Ynet. Jak to wygląda kosztowo?
Na ich stronie masz to dość dokładnie rozpisane. Przy umowie na 24 miesiące z nowym dekoderem to koszt 15 złotych a z używanym przy pakiecie Wielotematycznym 5 złotych miesięcznie.
Sarcev pisze:Swoja drogą to KTH jeszcze działa?
Jeszcze działają i to nie aż tak źle, chociaż ich strona dzisiaj zaniemogła. Prędkość deklarowaną chyba każdy otrzymuje. Problemem jest tylko jak tu konkurować opcją przykładowo 50 Mb/s pobierania i 5Mb/s wysyłania, gdy w podobnej cenie Ynet oferuje 200Mb i 20Mb/s odpowiednio, szczególnie w pakiecie z telewizją.
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Vectra a może inna ciekawa oferta?

Post autor: morus »

U nas jest jeszcze Jambox Online z około 80 kanałami, można uruchomić na urządzeniu mobilnym lub komputerze stacjonarnym.
Dostępny dla klientów którzy mają Pakiet Wielotematyczny.

http://jambox.pl/jambox-online
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Vectra a może inna ciekawa oferta?

Post autor: Instruktor_Marcin »

Dzięki morus za doprecyzowanie. Chciałem o tym wcześniej napisać, ale nie byłem pewny czy ta usługa jest u Was dostępną. Na stronie JAMBOX jest napisane, że musi być ona uaktywniona przez lokalnego operatora.

Gdzie można znaleźć wykaz kanałów udostępnianych obecnie w tej usłudze?
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Vectra a może inna ciekawa oferta?

Post autor: morus »

Witaj.
Musimy aktywować to ręcznie także jak ktoś chce to niech piszę do nas maile.
Lista kanałów, 86 kanałów

TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP Warszawa, TVP POlonia, TV PULS, PULS2, TPV KULTURA, TVP Historia, TVP Rozrywka
Fokus TV, Discovery Channel, Animal Planet, TLC, National Geographic, Nat Geo Wild, Nat Geo People, Viasat History, Viasat Explorer, Viasat Nature,
BBC Birt, BBC Earth, Adventure, Da Vinci, BBC Lifestyle,Travel, Wellbeing network, Moto Wizja, Docu Box, Fashion Box, Love, Nick,. NickJr, Cartoon Network, Boomerang,
TVP ABC, Duck TV, CBEEBIES, AXN, AXN Black, Axn White, Axn Spin, Comedy Central,Comedy Central Family, Paramount Channel, Stopklatka TV, TVP Seriale, TVP HD, Romance TV HD, Kino Polska,
Filmbox, Filmbox Extra HD, Filmbox Premium, Filmbox Family, Filmbox Action,BBC HD, Fast nad Fun BOX, SportKlub, FightKlub, Active Family, TVP Sport, FightBox HD, 360 Tune Box, MTV, MTV ROCKS, 1 Classic,
MTV HITS, VIVA, MTV DANCE, Mezzo Live HD, 4fun TV, 4FUN Hits, 4Fun Fit and Dance, Stars TV, POWER TV, OPOKA TV, Kino Polska Muzyka, POLO TV, Eska TV, BBC World News, Republika HD, TVR, TVS, France 24 Francais, France 24 English, Trwam

http://www.jambox.pl/listakanalow-jamboxonline
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Re: Vectra a może inna ciekawa oferta?

Post autor: Michał »

Morus co się dzieje z Jambox Online? Loguje się i widzę tylko opoka.tv? Uprzedzam, że łącze się z usługą po waszym łączu.
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Vectra a może inna ciekawa oferta?

Post autor: morus »

Trzeba to aktywować w BOK, albo wyślij tam maila, albo do mnie na PM
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Vectra a może inna ciekawa oferta?

Post autor: morus »

Witam, do Jambox Online doszło 17 kanałów, czyi jest ich ponad 100, a doszły:

Nuta.TV
Djazz.TV
Brava
Top Kids
nickelodeon HD
Polsat Jim Jam
FilmBOX Arthouse
Sundance Channel
cbd drama
cbs europa
cbs action
Eurochannel
Extreme Sports
ETV
Medical Channel
RT Doc
RT
ODPOWIEDZ