Strona 1 z 1

Pociągiem do Warszawy

: 13 kwie 2016, 16:57
autor: Tadex
Jak oceniacie podróż do warszawy wileńskiej pociągiem? Jakie według was są plusy i minusy. Mnie osobiście najbardziej denerwuje MZK i brak dopasowania komunikacji miejskiej do rozkładu jazdy pociągów.

Re: Pociągiem do Warszawy

: 14 kwie 2016, 1:27
autor: hcuj
krótka piłka: na pewno lepiej jak autobusem /przy założeniu braku zka/
w bonusie znany polski celebryta opisuje wrażenia z podróży autobusem na dworzec pkp [HIT] [+18] [ZOBACZ MEMY]
https://www.youtube.com/watch?v=PRlBni_wUtE

Re: Pociągiem do Warszawy

: 14 kwie 2016, 15:03
autor: Stonoga201604
Problemów ogólnie raczej nie ma.Wada to ewentualnie kupno biletu w pociągu do Warszawy jest nie porozumienie gdyż nie zdąży pociąg na przesiadkie do Tłuszcza to bilet już nie ważny.Kierując się jazdy pociągiem to najlepszy wybór zakup biletu do Tłuszcza a z Tłuszcza do W-wa Wileński.Czasem trzeba czekać na pociąg do W-wa ale to max około 20min.

Re: Pociągiem do Warszawy

: 14 kwie 2016, 16:12
autor: Tadex
Jest kilka fajnych polaczen ze czeka sie w tluszczu na przesiadke doslownie pare minut. Wnerwiajace sa mijanki gdy trzeba czekac na przyjazd pociagu z naprzeciwka. W tym miesiacu zaczna remontowac kawalek trasy wiec od czerwca powinno byc pare minut krocej. Dziwi mnie tylko ze miasto i powiat nie chca wspomoc plk w remontach. Przeciez to dla nas mieszkancow udogodnienie. Mysle ze smialo moznaby bylo skrocic czas przejazdu do 1h 45 minut

Re: Pociągiem do Warszawy

: 15 kwie 2016, 13:01
autor: pozytywniak
Dobrze się jedzie pociągiem do stolicy. Drogi jest tylko bilet, bo do Tłuszcza ostatnio zapłaciłem 18,70. A z Tłuszcza można jechać do wielu miejsc....

Re: Pociągiem do Warszawy

: 17 kwie 2016, 12:21
autor: oes
Stonoga201604 pisze:Problemów ogólnie raczej nie ma.Wada to ewentualnie kupno biletu w pociągu do Warszawy jest nie porozumienie gdyż nie zdąży pociąg na przesiadkie do Tłuszcza to bilet już nie ważny.Kierując się jazdy pociągiem to najlepszy wybór zakup biletu do Tłuszcza a z Tłuszcza do W-wa Wileński.Czasem trzeba czekać na pociąg do W-wa ale to max około 20min.
U kierpocia (kierownika pociągu) bilet możemy wykupić na całą sieć Kolei Mazowieckich... warto zapytać się o zniżki w przejazdach... Faktycznie, jeśli zamierzamy jechać pociągami PKP IC to nie zdążymy zakupić biletu w kasie na stacji Tłuszcz (sprzedaż biletów wszystkich przewoźników kolejowych)... ale jest wyjście - taki bilet z powodzeniem kupimy na stronie internetowej PKP IC (PKP Inter City) o ile zamierzamy podróżować pociągami tegoż przewoźnika.

Mimo zobowiązania się MZK Ostrołęka o poprawieniu skomunikowania autobusów z pociągami Kolei Mazowieckich... w dalszym ciągu pasażerowie po przyjeździe pociągiem do Ostrołęki a mający zamiar podróżować dalej komunikacją samochodową z braku autobusu MZK korzystają z usług TAXI lub po prostu idą na piechotę 6,5 km (młodzi) :(

Re: Pociągiem do Warszawy

: 19 lip 2016, 23:27
autor: laczor
oes pisze:Mimo zobowiązania się MZK Ostrołęka o poprawieniu skomunikowania autobusów z pociągami Kolei Mazowieckich... w dalszym ciągu pasażerowie po przyjeździe pociągiem do Ostrołęki a mający zamiar podróżować dalej komunikacją samochodową z braku autobusu MZK korzystają z usług TAXI lub po prostu idą na piechotę 6,5 km (młodzi) :(
Lub telefon do kogoś znajomego / z rodziny z prośbą o podwózkę z dworca kolejowego do miasta.

Dość dużym mankamentem w Ostrołęce jest to, że na stacji nie ma kasy albo chociaż automatu z biletami. U kierownika pociągu faktycznie można kupić bilet na całą sieć KM ale ... NIE w każdej ofercie. Kupić można tylko bilet jednorazowy ewentualnie Tam/powrót. Nie kupimy więc biletu miesięcznego, dobowego, "biletu turysty", różnych biletów abonamentowych itp itd które pozwalają na podróżowanie w bardziej korzystnej cenie. Jak ktoś jeździ codziennie - lub przynajmniej kilka razy w tygodniu do pracy czy szkoły to nie ma problemu bo bilet zawsze sobie kupi w Tłuszczu lub w Warszawie, ale gdy ktoś raz na jakiś czas chciałby skorzystać z wyżej wymienionych ofert specjalnych to byłby problem. Najbliższa czynna kasa jest w Wyszkowie ale jeżdżenie tam po zakup biletu jest mało poręczne i generuje dodatkowe koszty. Trzeba liczyć że KM w niedługim czasie uruchomią internetową sprzedaż wszystkich rodzajów biletów - usprawniłoby to planowanie podróży pasażerom ze stacji takich jak Ostrołęka.
Natomiast w kontekście darmowego przewozu rowerów w pociągach to oferta kolei na tym polu wygrywa np. z autobusami.
Osobiście uważam że czas przejazdu do Warszawy jest trochę za długi. Biorąc pod uwagę postępujący remont linii z Tłuszcza do Warszawy oraz podniesienie prędkości szlakowej na części linii 29 przydałby się jakiś pociąg przyspieszony na wzór "Łukowianki" czy "Mazovii" (tylko na jednostce EN57AL) który pomijałby mniej uczęszczane przystanki jak Gierwaty czy Goworowo. Być może pasażerowie wrócili by trochę do kolei. Choć jestem nie stąd to od lat jestem sympatykiem i pasjonatem ostrołęckiej kolei. Obecnie już podróżuję do Ostrołęki niestety dość rzadko i są to głównie podróże sentymentalne. Swego czasu dość intensywnie jeździłem na działkę w tych okolicach lub też fotografować kolej w kurpiowskich widoczkach :wink:
Pozdrawiam!

Re: Pociągiem do Warszawy

: 30 wrz 2022, 21:15
autor: laczor
Od grudnia w rozkładzie jazdy pojawi się nowe połączenie kolejowe z Warszawy do Ostrołęki i z powrotem.. pociąg będzie kursował tylko w weekendy: rano z Warszawy do Ostrołęki (godz 8 ) a popołudniu powrót (17:07 odjazd do Warszawy). Czas przejazdu do Śródmieścia to 1:46h - rekordowy czas za sprawą małej liczby zatrzymań (Wwa Zachodnia, Ochota, Śródmieście, Powiśle, Stadion, Wschodnia, Wołomin, Tłuszcz, Wyszków, Przetycz, Ostrołęka). Moim zdaniem pociąg ten powinien zatrzymywać się jeszcze na stacji w Pasiekach (skąd blisko jest do Goworowa - siedziby gminy). Poniżej link do artykułu z RK:

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosc ... 10079.html

Re: Pociągiem do Warszawy

: 31 paź 2022, 21:46
autor: jermak
Pierwsza od długiego czasu przyjemna wiadomość o kolejowym szlaku Ostrołęka-Warszawa.
Jeszcze tylko jakieś częstsze połączenia i synchronizacja z autobusami MZK w Ostrołęce i będzie niemal szybkość dojazdu do pracy jak w Warszawie z jednego końca miasta na bardziej odległy (w godzinach szczytu w stolicy nawet dłużej)

Re: Pociągiem do Warszawy

: 19 gru 2022, 13:59
autor: laczor
NOWY pociąg przyspieszony do Warszawy zyskuje sympatię podróżnych już od pierwszych dni kursowania... w niedzielę 11 grudnia z Ostrołęki do Warszawy odjechała nim gruuubo ponad SETKA podróżnych zajmując wszystkie miejsca siedzące. Połączenie realizowane jest nowoczesną i komfortową jednostką ELF. :D Trzeba teraz czekać na zmianę rozkładu zapowiadaną przez MZK Ostrołęka, tak aby autobusy lepiej synchronizowały się z rozkładem pociągów..obecnie biorąc pod uwagę dojazd do centrum miasta po przyjeździe pociągiem przyspieszonym z Warszawy jest BIEDA: przyjazd pociągu 9:51, odjazd najbliższego autobusu do miasta 10:48 (linia 7). Całe szczęście ta sytuacja ma się zmienić po 1 stycznia, odkąd to autobusy mają kursować z większą regularnością i częstotliwością.

Re: Pociągiem do Warszawy

: 19 gru 2022, 22:22
autor: Werbia
- A ceny biletów przystępne?

Re: Pociągiem do Warszawy

: 20 gru 2022, 10:15
autor: laczor
To zależy. Cena podstawowa do Śródmieścia to 25,40 (w weekend), ale wiele osób może korzystać ze zniżek (studenci, czy też nie-studenci do 26 roku życia) więc bilet będzie jeszcze tańszy. Można kupić bilet dobowy lub sprawdzić inne oferty.. Patrząc na ceny autobusów to wcale lepiej się one nie kształtują.
Nie znam rozkładu jazdy autobusów z Ostrołęki do Warszawy ale pewnie jest ich trochę więcej. (Liczba pociągów bezpośrednich w weekend obecnie to 3 z czego jeden odjeżdża przed 5-tą rano).

Re: Pociągiem do Warszawy

: 20 gru 2022, 20:04
autor: Werbia
Dziękuję. To bardzo dobra wiadomość :)

Re: Pociągiem do Warszawy

: 22 gru 2022, 14:52
autor: jermak
Porównywanie jakości podróżowania autobusem czy nawet autokarem dalekobieżnym i pociągiem, zwłaszcza ELFem jest nierozsądne, to zupełnie inny komfort, znacznie krótszy czas przejazdu, a cena też przeważnie niższa (więcej zniżek osobowych i okresowych).
Jeśli trasa jest bezpośrednia W-wa/Ost bez potrzeby wsiadania / wysiadania na przystankach pośrednich (autokar ma ich znacznie więcej) to kolej jest lepszym rozwiązaniem, a problemy dojazdów do dworców są podobne.
Oby tylko utrzymano połączenia, a może rozbudowane z czasem do całotygodniowych kursów.