Polskibus omija Ostrołękę od 13 maja

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Polskibus omija Ostrołękę od 13 maja

Post autor: balboa »

Polskibus wszedł w układ z Żakexpres który jeździ z Warszawy do Suwałk omijając nasze miasteczko. Na stronie polskiegobusa przedstawiane jest to tak jakby same plusy z tego były, ani słowa nt. że nie będzie już w rozkładzie Ostrołęki.
Polskimbusem póki co jeszcze można tanio dojechać do Warszawy, Augustowa i Suwałk. Niestety wynika że tyko do 12 maja.
Widziałem zapchane plusbusy a prawie puste polskiebusy więc się nie dziwię tej decyzji. Dziwię się Ostrołęczanom że nie jeździli polskimbusem w 2h na Młociny za 3,7 lub 10zł, i metrem do centrum, autokarami z WC i innymi udogodnieniami.
Awatar użytkownika
QRP
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 24 paź 2012, 13:05
Lokalizacja: from high mountain

Re: Polskibus omija Ostrołękę od 13 maja

Post autor: QRP »

A dla mnie to wcale nie jest dziwne.
Polskibus - 3 połączenia do Wa-wy z czego pierwsze jest o godz. 9.30 a ostatnie jest o 21.35 (przyjazd do stolicy o godz. 23.20)
Plusbus - 6 połączeń do Wa-wy już od godz. 5.00 rano (przystanki od Gdańskiego przez Centrum na lotnisku kończąc).
Jak dla mnie Plusbus jest bezkonkurencyjny co widać np. właśnie w zapełnionych autokarach.
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Polskibus omija Ostrołękę od 13 maja

Post autor: hcuj »

tak tak, widziałem, ale gwoli ścisłości to ostatnie kursy są 11 maja
zresztą, po tym jak klienci polskiegobusa są traktowani przez obsługę to jakoś mnie nie dziwi, że nie ma chętnych
i kolejna różnica, plusbus to polski kapitał, co mnie ostatecznie zachęca
mam tylko nadzieję, że przez mniejszą konkurencję nie pójdą ceny do góry
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Polskibus omija Ostrołękę od 13 maja

Post autor: marbac »

Poza tym w Plusbusach jest więcej miejsca na nogi.
Tadex
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2016, 16:50

Re: Polskibus omija Ostrołękę od 13 maja

Post autor: Tadex »

A ja jak moge wybieram pociag. Najkrotszy czas przejazdu to 2.27 h na wileniaka ale od czerwca powinno byc szybciej.
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Polskibus omija Ostrołękę od 13 maja

Post autor: marbac »

Swoją drogą szkoda, że Żak Exspress, który będzie obsługiwał linię P25, zrezygnował z Ostrołęki. Jadąc z Suwałk przez Łomżę do Warszawy aż się prosi, by zajechać do Ostrołęki. Chyba, że to jakiś układ z Podlasie Express (PlusBus)?
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Polskibus omija Ostrołękę od 13 maja

Post autor: balboa »

hcuj pisze: mam tylko nadzieję, że przez mniejszą konkurencję nie pójdą ceny do góry
Już poszły!!! 9zł zamiast 7 itd.
QRP pisze:A dla mnie to wcale nie jest dziwne.
Polskibus - 3 połączenia do Wa-wy z czego pierwsze jest o godz. 9.30 a ostatnie jest o 21.35 (przyjazd do stolicy o godz. 23.20)
Plusbus - 6 połączeń do Wa-wy już od godz. 5.00 rano (przystanki od Gdańskiego przez Centrum na lotnisku kończąc).Jak dla mnie Plusbus jest bezkonkurencyjny co widać np. właśnie w zapełnionych autokarach.
Słabiutkie argumenty. Do stolicy jest chyba ponad 20 kursów różnych przewoźników a Poskiegobusa są jednymi z tańszych za to bardzo komfortowych. Poza tym Polskimbusem można jeszcze dojechać w atrakcyjne turystycznie okolice, czyli Augustów i Suwałki po cenach przy których wszelka konkurencja wymięka.
Widziałem w tym tygodniu Plusbusa o 7.15 który odjeżdzał z ok. dziesięcioma osobami. Czyżby przestał być taki bezkonkurencyjny?
marbac pisze:Swoją drogą szkoda,
Poodobne słowa mi się nasuwały jak się dowiedziałem.
Awatar użytkownika
QRP
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 24 paź 2012, 13:05
Lokalizacja: from high mountain

Re: Polskibus omija Ostrołękę od 13 maja

Post autor: QRP »

balboa pisze:Słabiutkie argumenty. Do stolicy jest chyba ponad 20 kursów różnych przewoźników a Poskiegobusa są jednymi z tańszych za to bardzo komfortowych. Poza tym Polskimbusem można jeszcze dojechać w atrakcyjne turystycznie okolice, czyli Augustów i Suwałki po cenach przy których wszelka konkurencja wymięka.
Widziałem w tym tygodniu Plusbusa o 7.15 który odjeżdzał z ok. dziesięcioma osobami. Czyżby przestał być taki bezkonkurencyjny?
Jeśli kupuję w Plusbusie dla swoich rodziców bilety do Warszawy po 2 zł. to czy możemy mówić o bezkonkurencyjności? Ja myślę, że możemy. Ostatnio podróż na trasie Ostrołęka - Warszawa - Ostrołęka kosztowała mnie 8 zł.
Przytaczanie w argumentach Augustowa czy Suwałk jest również słabiutkie bo nie jest poparte obłożeniem tych kierunków z Ostrołęki :)
ODPOWIEDZ