Prawo jazdy kategorii A1

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Prawo jazdy kategorii A1

Post autor: Czejen »

Może ktoś się orientuje gdzie w oce można iść na kurs na prawko A1 (motor do pojemności 125) może ktoś byłby chętny zrobić coś takiego jak się sezon zacznie ?? A może ktoś już ma takie cudo i wypowie się czy warto i czy może lepiej poczekać do 18 i zrobić normalne prawko...??
88Guma1962
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2006, 17:48

Post autor: 88Guma1962 »

Ja mam rower 8) i bez karty śmigam to i ty na 125 możesz :lol: :lol:
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Troche lipa tak na lewo... i starsi mi nie pozwolą kupić czegoś co ma 125 jak nie będę miał tego prawka... :?
Lukasz
starszy szeregowy
Posty: 50
Rejestracja: 07 lut 2007, 15:01
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Lukasz »

ja na twoim miejscu to bym poczekał i od razy zrobił na kategorie A i tak możesz jeździć bo policja wogule nie kontroluje tego . kursy na motor robione so w PKS wogule z dego co sie orientowałem sie to wszystkich ośrodkach szkolenia .
Awatar użytkownika
Krzychu
starszy kapral
Posty: 163
Rejestracja: 20 maja 2005, 12:27
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Krzychu »

Aprilia RS 125 - super motorek a polowa rejestrowana jest na motorower (50ccm) wiec nie trzeba nawet robic prawka kat. A1 :D
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Ja mam Aprilię rs50 i już się nią wyjeździłem... Teraz chcę kupić Honde nsr albo cbr 125... hyyy a może lepiej ,,dać komuś w łapę’’ na przeglądzie i zarejestrować na 50 ?? Lukasz na motor tak ale z tego co ja się orientuję to te na zwykły motor to jest robione na 150 więc nie można się szkolić na 125 :?
Lukasz
starszy szeregowy
Posty: 50
Rejestracja: 07 lut 2007, 15:01
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Lukasz »

Teraz to ja ciebie za bardzo nie rozumiem czeka asz ukończy 18 lat i robi kategorie A czyli na motor .

[ Dodano: 17:25, 14.02.2007 ]
A tak wogule Niko jak niemiałeś jeszcze motoru to jednak zrób najpierw to kategorie A1 i złap troche wprawy a dopiero startuj na kategorie A . Z tego co mi wiadomo tak asz tak bardzo dużo kursy nie kosztuje na kategoria A1. :D [/list]
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Biega mi o to, że np. znajoma ma szkołę jazdy i ma tam motor o pojemności 150 i nie może robić nim kursów takim osobom jak ja...czyli na 125. No i właśnie chyba mało szkół w oce ma te motory o pojemności 125 żeby zrobić prawko na A1.
Lukasz
starszy szeregowy
Posty: 50
Rejestracja: 07 lut 2007, 15:01
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Lukasz »

Ale też swego czasu były pogłoski że kodeks drogowy sie zmienił i prawo jazdy na kategorie A1 jest od 18 lat tak samo jak i A > Awięc sprawć w nowym kodeksie zapis o kategoriach.
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Sorki ale to by było beznadziejne... Płacic i tak i tak trzeba... Każdy głupi robił by wtedy na A.
_jennifer
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:33
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: _jennifer »

Sąsiad bedzie i 125 tylko mowilam poczekaj do wiosny bo teraz nie ma szkolenie
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

hehe... i się ekspert wypowiedział :lol:
Lukasz
starszy szeregowy
Posty: 50
Rejestracja: 07 lut 2007, 15:01
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Lukasz »

Ale znajoc nasze prawo to taki zapis mogłby sie ukazać bez problemu. A z tego co sie dowiedziałem to w PKS nieprowadzi te kategori A1 a wynika to z ich strony .[/code]
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Ok ja już się dowiedziałem, że od wiosny Szkoła Nauki Jazdy M.Domasik będzie prowadziła taki kurs...
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

Niko a tam w goworowie to policja się znajduje ? zatrzymuje ? bo jak nie to po co sie martwic prawkiem
foster
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 23 kwie 2006, 21:11
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: foster »

Witam, ja uczę się w Szkole Nauki Jazdy PROMOTOR na kategorię B i instruktor mi mówił że zakupił już fajnego choppera do nauki jazdy na kat. A i podobno będą tam konkurencyjne ceny :lol:
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

No owszem policja jest i nawet zatrzymuje, ale nawet gdyby nie było to jest, czym się martwić... Myślisz, że ja tylko po Goworowie jeżdżę?? A jak spowoduję jakiś wypadek(odpukać) i się okaże, że nie mam prawka na taki a taki motor... Albo nawet nie z mojej winy coś będzie i też policja będzie i będą wszystko sprawdzać... Jak jest jeszcze zarejestrowane 125/50 to spoko ale jak nie a ja mam tylko kartę motorowerową to lipa :evil:
aconiewolno

Post autor: aconiewolno »

Kod: Zaznacz cały

Kategoria A1 
Niestety prawo jazdy kategorii A1 nie jest tanią rzeczą. Na dzień 10 stycznia 2005 sprawa wygląda następująco:
Po pierwsze, prawo jazdy kategorii A1 upoważnia nas do kierowania pojazdem o pojemności skokowej do 125 ccm i mocy do 15km (11kW). Aby je uzyskać należy spełnić parę warunków: 

   1. Mieć ukończone 16 lat
   2. Przejść badanie lekarskie
   3. Ukończyć kurs w Ośrodku Szkolenia Kierowców i uzyskać odpowiedni dokument
   4. Mieć pisemną zgodę rodziców
   5. Zdać egzamin teoretyczny oraz praktyczny w WORD (Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego).

Kurs składa się z 30 godzin nauki teorii i 20 godzin praktyki - jazdy (10 na placu i 10 na mieście). Cena kursu to już mniej przyjemna sprawa - od 500 do 1100 zł - zależnie od miasta i Ośrodka (Wałbrzych - 650 zł). Badania lekarskie: ok. 100 zł, egzamin teoretyczny 20 zł, egzamin praktyczny 96 zł. Wydanie prawa jazdy to koszt 70 zł. Każdy ośrodek posiada jakiś motocykl. Niektóre mają nowsze maszyny, niektóre starsze, na przykład Mińsk 125, którego jedyną zaletą jest niska waga.
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

hyyy... no to minimum 686 zł :shock: ale słyszałem, że potem jest taniej jak się robi na kategorię A...ale czy to prawda to nie wiem :x
Awatar użytkownika
Mroczny Rzeźnik
Zbanowany
Posty: 205
Rejestracja: 12 maja 2006, 13:44
Lokalizacja: Wojsławice :D

Post autor: Mroczny Rzeźnik »

Niko jeśli chcesz zdawać kat. A1 to odpuść to sobie, nie ma sensu. Po roku jazdy ( albo wcześniej) na poj. 125 zacznie brakować ci kucyków w stajni bo ok. 40KM w sportowych 125-kach to naprawdę niedużo. Poczekaj do 18 i parę miechów wcześniej zrób sobie prawko. W Kupcu jest Szkoła Jazdy p. Czesława Kiśla- "Motors" jakiś czas temu kurs na kat. A kosztował tam bodajże 700zł (w tym badania itp.-więc dochodził tylko koszt egzaminów) , a jeśli ktoś zdawał w tej szkole 2 kategorie to dostawał upust np. zamiast 700 ,przyszło zapłacić tylko 500zł. Naprawdę nie ma sensu robić A 1 , bo zapłacisz grubą kasę , a za rok,dwa zabraknie ci mocy w manetce i będziesz robił kat. A ,żeby wsiąść na coś większego.
Don't drink, don't drive- Smoke and fly...
Don't drink and run...
krzyziel
starszy szeregowy
Posty: 59
Rejestracja: 16 lut 2007, 16:20
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: krzyziel »

Rób chłopie A1 i pojeździj na mniejszym sprzęcie. Po co czekać rok, szkoda sezonu, można kupić jakieś fajne 125. Złapiesz doświadczenia, to procentuje. Miałem różne motocykle, wcześniej motorowery i naprawdę warto stopniowo przesiadać na coś większego. Po stylu jazdy można poznać ile czasu ktoś jeździ motocyklem. Teraz mam Kawasaki VN 2000 Vulcan i nie wsiadłbym na niego, gdybym wcześnie nie miał Motorynki, Simsona SR50 i innych taki sprzętów. :-)
krzyziel
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Chciał bym odnowić temat... wiosna jest sezon się zaczyna a ja dalej nie mam A1... Więc może ktoś mi w końcu powie GDZIE ZROBIć A1 ?? Nie chce słuchać waszych opinii czy warto czy nie, bo ja wiem, że warto... Mam kase, skończone lata i rodzice na pewno dadzą zgodę. Nie chce kupować 125/50... Chcę zrobić A1 i jeździć legalnie!! To wie ktoś gdzie można takie egzotyczne cudo zrobić !!??
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

no to 162 zł to niewiele za egzamin ale mi bardziej o kurs chodziło...
ODPOWIEDZ