Ynet w Ostrołęce - czy warto?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
fox35
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2007, 9:01

Ynet w Ostrołęce - czy warto?

Post autor: fox35 »

Witam. Mam zamiar podpiać umowę na neta i telefon stacjonarny z tą firmą , jednak chciałbym się dowiedzieć czy warto w to inwestować?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Jest nieźle. Nie wiem jak z telefonem, bo chyba (?) od niedawna prowadzą taką usługę, ale z internetem jak zdarzały tak ciągle zdarzają się małe problemy, że coś nie działa. Podobno się polepszyło i awarii jest mniej.
hAeS
chorąży
Posty: 436
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:58

Post autor: hAeS »

Ja w domu mam neo i ynet ... do pobierania plików polecam ynet ... do grania po necie neo ... a co bedziesz robil na necie to juz od Ciebie zalezy :)
Jarek
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 11 sty 2007, 22:21

Post autor: Jarek »

mam w domu ynet i przez kilka miesiecy bylo dobrze ale teraz ledwo co sie strona odpala, kilku moich znajomych tez tak ma a firma wcale sie tym nie interesuje, ciezko jest im nawet odpowiedziec na pytania. nie polecam!!
Lukasz
starszy szeregowy
Posty: 50
Rejestracja: 07 lut 2007, 15:01
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Lukasz »

Mam troche znajomych którzy majo ynet są zadowoleni ale terz są osoby które majo zastrzeżenia.
Awatar użytkownika
list40i4
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 01 gru 2006, 23:00
Lokalizacja: O-ka

Post autor: list40i4 »

Ja osbiście korzystam z usług Ynet-u od roku, i jak na razie nie mam powodu do narzekań. No może tylko sposbób doręczania faktur mają trochę dziwny :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Post autor: morus »

Jarek pisze:mam w domu ynet i przez kilka miesiecy bylo dobrze ale teraz ledwo co sie strona odpala, kilku moich znajomych tez tak ma a firma wcale sie tym nie interesuje, ciezko jest im nawet odpowiedziec na pytania. nie polecam!!
Więc takie rzeczy wypada zgłosić bo niestety ale nie jestem wrozką, a gdyby bylo faktycznie cos nie tak to raczej ktoś z naszych 1500 klientów zgłosiłby to na 100%. No ale nie te forum i nie tu rozmowy na taki temat..

Pozdr
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Ynet w Ostrołęce - czy warto?

Post autor: elfik »

mam pytanie:
Mam Ynet w komputerze stacjonarnym. Co mam zrobić, żeby móc korzystać z dwóch komputerów jednocześnie? :)
Nie chodzi mi o kabelki - wiem, że musi być jakiś rozgałeziacz itd, ale o sprawę połaczenia. Jak mam połaczyć się z Ynetem w komputerze, który nigdy nie był podłaczany do tej sieci? :)
Awatar użytkownika
Gerrard
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 23 kwie 2010, 18:51

Re: Ynet w Ostrołęce - czy warto?

Post autor: Gerrard »

elfik pisze:mam pytanie:
Mam Ynet w komputerze stacjonarnym. Co mam zrobić, żeby móc korzystać z dwóch komputerów jednocześnie? :)
Nie chodzi mi o kabelki - wiem, że musi być jakiś rozgałeziacz itd, ale o sprawę połaczenia. Jak mam połaczyć się z Ynetem w komputerze, który nigdy nie był podłaczany do tej sieci? :)

Kupujesz:
switch + dwa przewody skrętka RJ45 prosty
lub
switch z wifi i komputery łączysz bezprzewodowo (jeżeli w PC/laptop masz wifi) lub np.1PC przewodem j.w, a laptop przez wifi

Pamiętaj, że legalnie można tak robić tylko w swoim mieszkaniu/domu. Switch z wifi trzeba skonfigurować.
koszt jest nie wielki za 30zł masz switch na allegro z przesyłką, przewód kosztuje ok.1zł za metr + zrobienie końcówek.
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Ynet w Ostrołęce - czy warto?

Post autor: morus »

Gerrard pisze:
elfik pisze:mam pytanie:
Mam Ynet w komputerze stacjonarnym. Co mam zrobić, żeby móc korzystać z dwóch komputerów jednocześnie? :)
Nie chodzi mi o kabelki - wiem, że musi być jakiś rozgałeziacz itd, ale o sprawę połaczenia. Jak mam połaczyć się z Ynetem w komputerze, który nigdy nie był podłaczany do tej sieci? :)

Kupujesz:
switch + dwa przewody skrętka RJ45 prosty
lub
switch z wifi i komputery łączysz bezprzewodowo (jeżeli w PC/laptop masz wifi) lub np.1PC przewodem j.w, a laptop przez wifi

Pamiętaj, że legalnie można tak robić tylko w swoim mieszkaniu/domu. Switch z wifi trzeba skonfigurować.
koszt jest nie wielki za 30zł masz switch na allegro z przesyłką, przewód kosztuje ok.1zł za metr + zrobienie końcówek.
Switche absolutnie są zakazane w naszej sieci, nie pozwalamy wpinac takich tematow.
Poza tym systematycznie wymieniamy swoje switche na zarzadzalne, ktore odcinaja port gdy pojawi sie na nich drugi mac adres
Tylko i wyłącznie router

pozdr
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Ynet w Ostrołęce - czy warto?

Post autor: elfik »

dobra, to tak łopatologicznie: co mam zrobić? :) Co mam kupić? Może przyjść do Was z tym? Opłaty się zwiększą? :>
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Ynet w Ostrołęce - czy warto?

Post autor: morus »

Poprostu kup router, xdsl, skonfiguruj i podłącz:)

Druga opcja, przyjdz lub zadzwon do nas, powiedz ze chcesz router, skonfigurujemy, wepniesz sobie w domu i koniec

Oplaty sie nie zwieksza poza kosztem routera
marcin930927
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 01 lut 2010, 22:23

Re: Ynet w Ostrołęce - czy warto?

Post autor: marcin930927 »

mam Ynet 1mb od dłuższego czasu i jest miodzio ;) Tylko raz przez jakieś 2 tyg było co chwilę odłączane bo coś u mnie na osiedlu robili ;) A tak to wszystko elegancko. W dzień transfer ~130kb/s a noc i rano do 10 a nawet dłużej ~550 kb/s
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Ynet w Ostrołęce - czy warto?

Post autor: elfik »

Czy tylko mi dzisiaj ciągle rozłącz Ynet? Normalnie co 5min "Połączenie z Ynet zostało przerwane" -> "Trwa łaczenie przez Miniport WAN" i wyskakuje błąd 678.. I tak ciągle od rana.. :/

Ma ktoś podobnie? Może jakaś dobra rada na te błędy (bo rozumiem, że bok czynny dopiero za 24godz..)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ynet w Ostrołęce - czy warto?

Post autor: Qrzysio »

U mnie jest ok. Widocznie switch przestaje działać na klatce/w piwnicy. Sprawdź, czy masz prąd na klatce. Może ktoś wierci i prąd przysiada. W blokach czasami tak się zdarza.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Ynet w Ostrołęce - czy warto?

Post autor: przeklinak »

elfik pisze:wyskakuje błąd 678..

mi przy takim błędzie pomógł format kompa
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Ynet w Ostrołęce - czy warto?

Post autor: elfik »

niestety format kompa nic nie dał... nadal się rozłącza ciągle - oczywiście tylko w niedziele.. Jak podepnę pod laptopa, jest to samo :(

ps. nie sądzę aby ktoś z sąsiadów coś majstrował, połowy - widząc po samochodach - nie ma w domu..
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Ynet w Ostrołęce - czy warto?

Post autor: przeklinak »

idz do nich zgłoś sprawę to przyjdzie technik i może on coś pomoże
nusiaczek
starszy kapral
Posty: 159
Rejestracja: 06 paź 2009, 19:31

Re: Ynet w Ostrołęce - czy warto?

Post autor: nusiaczek »

według mnie nie warto. ja po ponad rocznym korzystaniu z ynet przeszłam na inny, lepszy. w ynecie ciągle były błędy i wysokie stawki w porównaniu z inną siecią.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ynet w Ostrołęce - czy warto?

Post autor: Qrzysio »

Nie warto czego? Moim zdaniem korzystniejszej oferty niż Ynet w Ostrołęce aktualnie nie ma. Poza tym stabilność jest naprawdę dobra. Oczywiście tam, gdzie są światłowody, ale to już ogromna większość terenu, z tego co wiem.
nusiaczek
starszy kapral
Posty: 159
Rejestracja: 06 paź 2009, 19:31

Re: Ynet w Ostrołęce - czy warto?

Post autor: nusiaczek »

Qrzysio pisze:Nie warto czego? Moim zdaniem korzystniejszej oferty niż Ynet w Ostrołęce aktualnie nie ma. Poza tym stabilność jest naprawdę dobra. Oczywiście tam, gdzie są światłowody, ale to już ogromna większość terenu, z tego co wiem.
Czego? Według mnie nie warto z tej sieci korzystać. Na okrągło miałam błędy w połączeniu, gdy tylko dzwoniłam lub szłam do biura po pomoc z "łaską" przychodził do mnie facet by naprawić usterkę.
Teraz od kilku miesięcy korzystam z Vectry, mam internet 24 mb + telewizja, jestem zadowolona, do tego ani razy nie wzywałam nikogo by naprawił usterki, bo ich nie było.
Dobra, nie będę chwalić tej sieci, bo będzie, że tam pracuję :lol:
Awatar użytkownika
Gerrard
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 23 kwie 2010, 18:51

Re: Ynet w Ostrołęce - czy warto?

Post autor: Gerrard »

A ja polecam Ynet w ostatnim czasie dużo się zmieniło i zmieniłem o nich zdanie, uruchomili cyfrowo telewizje, poprawili infrastrukturę, mają ciekawą ofertę.
Ostatnio jak widziałem/testowałem ich Internet u kolegi to się zdziwiłem, przy praktycznie pełnym ściąganiu może sobie grać w gry online, które potrzebują niskich pingów (prawie max download i masz ok. do20ms ping). Można się z Ynetem dogadać jeśli chcesz otworzyć porty, zmienić ip, ale to dla bardziej zaawansowanych userów.
dabrjarek
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 03 maja 2011, 19:21

Re: Ynet w Ostrołęce - czy warto?

Post autor: dabrjarek »

czyli jak rozumiem trzeba sie dogadac z Ynetem aby otworzyl porty ?
a moim zdaniem w dzisiejszej dobie internetu nie powinno wogole blokowac sie portow
Awatar użytkownika
Gerrard
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 23 kwie 2010, 18:51

Re: Ynet w Ostrołęce - czy warto?

Post autor: Gerrard »

dabrjarek pisze:czyli jak rozumiem trzeba sie dogadac z Ynetem aby otworzyl porty ?
a moim zdaniem w dzisiejszej dobie internetu nie powinno wogole blokowac sie portow
Dlaczego nie powinno się blokować? Przecież są zablokowane dla bezpieczeństwa (oprócz podstawowych) i każdy dostawca Internetu tak ma, poza tym większości userom jest to niepotrzebne i z tego nie korzystają, tylko dla zaawansowanych.
ODPOWIEDZ