Pozew

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Lukasz28
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 07 wrz 2016, 13:20

Pozew

Post autor: Lukasz28 »

Witam Was formuowicze szukam doradcy lub prawnika co pomoże napisać pozew do sądu pracy. Pracodawca wykiwał mnie więc dobrzy było by jak by ktoś pomógł nieodpłatnie. Proszę o pomoc z góry dziękuje.

Pozdrawiam

arrow
kapral
Posty: 133
Rejestracja: 27 maja 2009, 0:24

Re: Pozew

Post autor: arrow »

Witam,
Jest coś takiego jak Biuro Porad Obywatelskich. Udzielają tam bezpłatnych porad. Wpisz w Google Biuro Porad Obywatelskich Ostrołęka, znajdziesz jakieś telefony. Lub zadzwoń na ogólnopolski, podadzą Ci namiar w Ostrołęce.
Ja korzystałem z takiej pomocy i pomoc była skuteczna.
Jeden taki punkt widziałem w MOPR, przy Hallera, drugi był na ul. Kościuszki.
Pozdrawiam.

netespl
starszy sierżant
Posty: 315
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Pozew

Post autor: netespl »

Przede wszystkim proponuję wybrać się do Państwowej Inspekcji Pracy.

aga1009
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 26 lis 2008, 9:25

Re: Pozew

Post autor: aga1009 »

Pisz sam, poradzisz sobie. Poczytaj, popytaj i dasz radę ;)
Pamiętaj, że sądem właściwym z zakresu spraw pracowniczych jest sąd, w którym pracodawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Sądem właściwym do wniesienia pozwu może być też sąd właściwy dla miejsca świadczenia pracy. Licz się z tym byś nie musiał jechać w drugi koniec Polski.
Pozew musi być też złożony w określonym terminie. Siedem dni: na odwołanie się od wypowiedzenia umowy o pracę, sprostowanie świadectwa pracy. 14 dni 14 dni o przywrócenie do pracy lub odszkodowanie, gdy umowę rozwiązano bez wypowiedzenia. 3 lata wypłata wynagrodzenia.
Jeszcze sprawa czy musisz pisać sam na papierze, czy na specjalnym formularzu jeśli to postępowanie uproszczone. Uproszczone wtedy gdy wartość poniżej 10tyś. I wynika z umowy.
Powodem jest osoba składająca pozew czyli Ty. Pozwany to Twój pracodawca. Na wniosku używasz tych zwrotów: pozwany, pozew.
Najważniejsze w pozwie jest dokładne wskazanie żądania( kwoty)np. pozew o wypłatę wynagrodzenia, przywrócenie do pracy, odszkodowanie. Wnieść należy również o zasądzenie od strony pozwanej kosztów procesu, nadanie wyrokowi klauzuli natychmiastowej wykonalności,rozpoznanie sprawy także pod nieobecność powoda. Uzasadnienie pozwu i dowody. Pozew należy złożyć w 3 egzemplarzach.

mj_greep
starszy szeregowy
Posty: 76
Rejestracja: 24 lut 2011, 18:18

Re: Pozew

Post autor: mj_greep »

Zgłoś się do PIPu, wytłumaczysz im co się stało i uzyskasz poradę nieodpłatnie może być tak, że nie trzeba będzie kierować sprawy do sądu bo wystarczy sama interwencja Inspektorów. Poza tym do Sądu pracy nie muszą być takie pozwy jak w przypadku procesów karnych czy cywilnych. Zresztą pójdź najpierw do PIPu oni już Cię dalej pokierują.
Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie
Oddział w Ostrołęce
Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
ul. Kopernika 6, 07-410 Ostrołęka,

Awatar użytkownika
JCC
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2016, 13:28

Re: Pozew

Post autor: JCC »

Sprawy z zakresu prawa pracy są zwolnione z opłat sądowych

Pozywać nieuczciwych pracodawców .Nie stać Cie na pracownika zamknij pseudofirme

ODPOWIEDZ