Północ nieruchomości opinie

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
kolejak
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 25 kwie 2010, 19:44

Północ nieruchomości opinie

Post autor: kolejak »

Dzień Dobry,
mam pytanie odnosnie biura Północ nieruchomości.
Czy ktoś korzystał z usług tego biura jeśli chodzi o sprzedaż nieruchomości? Na ile są skuteczni? Jak przebiegała współpraca?
baja bongo
kapral
Posty: 101
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:48

Re: Północ nieruchomości opinie

Post autor: baja bongo »

A jak wygląda współpraca z takim biurem? Płaci im się coś na początku czy pobierają prowizję na koniec? Kto ustala cenę sprzedaży?
AZB666
sierżant
Posty: 292
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

Re: Północ nieruchomości opinie

Post autor: AZB666 »

Cena i warunki to zależy, jak się dogadasz.
Niestety najczęściej kiedyś było tak: załóżmy, że masz mieszkanie do wynajęcia.
Podpisujesz umowę z pośrednictwem nieruchomości. Oni szukają najemcy, a Ty w tym czasie płacisz czynsz.
Haczyk tkwi w tym, że często biura pośrednictwa nieruchomości zastrzegają sobie wyłączność na możliwość wynajmu.
Czyli jak Ty znajdziesz chętną osobę na wynajęcie za np. 500 zł to nie możesz podpisać umowy, bo biuro ma wyłączność.
Niestety taki lokator nie wynajmie poprzez biuro, bo biuro wynajmuje za np.700 i w tym przypadku chowa 200 zł do kieszeni.

Trzeba się zastanowić raczej nad tym: Co mi da biuro pośrednictwa nieruchomości?
- zrobi fajne zdjęcia,
- z psychologicznego punktu widzenia czytelnika ładnie opisze ogłoszenie,
- zawsze jest chętne na spotkanie z potencjalnym klientem i z uśmiechem pokaże wszystkie plusy mieszkania
- więcej nie umiem wymienić.

Wnioskując: jeśli Ty masz czas, ochotę i cierpliwość szukać najemcy :) to super. Jeśli cenisz sobie czas i wolisz zlecić to biurowi to też super :)

Ze swojego doświadczenia mogę poradzić, że jeśli Ty nie znajdziesz lokatora, to raczej biuro pośrednictwa nieruchomości też nie znajdzie. Mimo że też zrobiłeś fajne fotki, opisałeś zalety mieszkania, podałeś nawet cenę (co na moja-ostroleka.pl jest rzadkością) to tak samo, jak biuro trafiasz do tych samych klientów.

Kiedy moim zdaniem warto skorzystać z biura pośrednictwa nieruchomości?
Kiedy cenisz sobie czas i nie chcesz zbyt dużo za wynajem. Wtedy biuro będzie mogło ustalić sobie taką prowizję, która razem z ceną wynajmu nie będzie drastyczna dla potencjalnego najemcy.

Jak moim zdaniem współpracować z takim biurem?
Na pewno nie pozwól im na wyłączność w wynajmie. Powiedz, że jeśli Twój brat, ciotka, ktoś obcy będą chcieli wynająć mieszkanie, to im wynajmiesz i biuro nic na tym nie zarobi :)
Dajesz im szansę zarobienia prowizji, a jeśli oni nie dali rady znaleźć klienta to nie Twój problem.

PS. Raz byłem świadkiem właśnie kłótni w jednym z biur pośrednictwa nieruchomości w Ostrołęce o to, że klient
nie mógł wynająć mieszkania, ponieważ obowiązywała go umowa z biurem...
PS2. Czy coś się płaci biurowi? To raczej oni powinni płacić Tobie, że dajesz im "towar" i mają możliwość po znalezieniu klienta pobrać/ pobierać prowizję :)
PS3. Z biurem Północ nieruchomości nie miałem okazji współpracować.
kolejak
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 25 kwie 2010, 19:44

Re: Północ nieruchomości opinie

Post autor: kolejak »

Mi nie chodzi o wynajem, tylko sprzedaż nieruchomości, to już też inna kwestia.
Bo podpisując umowę na wyłączność, sam na własną rękę również mogę znaleźć nabywcę i biuro już do tego nic nie ma, nie mogę tylko zlecić sprzedaży innemu pośrednikowi.
Zależy mi na opinii kogoś kto już z Północ nieruchomości współpracował.
Jak długo i czy w ogóle biuro sprzedało nieruchomość?
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Północ nieruchomości opinie

Post autor: skutekk »

Obecnie tez szukamy mieszkania i moge napisac opinie na temat Polnoc od strony kupujacego.
Jak widze ogloszenia wstawiane przez nieruchomosci to odrazu przechodze dalej, czemu? Bo mozna do nich dzwonic jedynie w okreslonych godzinach, musisz podac prawie cala tresc ogloszenia bo maja ich troche i nie wiedza odrazu o co ci chodzi, nie podaja ceny w ogloszeniu co jest dla szukajacego sprawą NAJWAZNIEJSZĄ, no i mozesz sobie wejsc na ich strone i ponownie szuuuuuuukac ogloszenia ktore znalazes na np mojej ostrolece, co sie wiaze z dodatkowym klepaniem w klawiature i dodatkowa strata czasu. Czyli jednym slowem potencjalny kupujacy po 2-3 ogloszeniach znalezionych na mojej ostrolece i lataniu na strone nieruchomosci lub po 3 telefoach do nich ma juz serdecznie dosc. Mimo iz uparcie szuka mieszkania to ciagle odprawianie tych rutylalow go zniecheca.
Druga sprawa to spotkanie sie z kims z nieruchomosci w teranie (bo tez sie spotkalismy), po wejsciu do mieszkania wyslannik z agencji jest zielony, nie wie ile wynosi czynsz, jak jest liczone ogrzewanie i woda, rownie dobrze spredajacy moglby dac klucze interesantowi i niech sobie idzie popatrzy i tyle. Jedyny plus spotkania byl taki ze osoba nie byla nachalna i nie wlazila w przyslowiowa d.. aby tylko wcisnac mieszkanie.
zawiedzony
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2017, 20:55

Re: Północ nieruchomości opinie- NIE POLECAM

Post autor: zawiedzony »

OSTRZEGAM. NIE POLECAM. W MOMENCIE PODPISANIA UMOWY STAJESZ SIE NIEWOLNIKIEM . BRAK WSPÓŁPRACY ZE ZLEZENIODAWCĄ. COŚ STRASZNEGO. KOSZMAR. UWAŻAJCIE. JEZELI CHCECIE COŚ SPRZEDAĆ SAMI ZAMIESZCZAJCIE OFERTY NA DOSTĘPNYCH STRONACH INTERNETOWYCH. BIURO NIERUCHOMOŚCI PÓŁNOC W OSTROŁĘCE DZIAŁA TYLKO NA SWOJĄ KORZYŚĆ, A KLIENT TO OSTATNIE OGNIWO W SPRZEDAŻY. LICZY SIĘ TYLKO PROWIZJA.
ODPOWIEDZ