Kurier Ostrołęcki

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
Miś 2
starszy szeregowy
Posty: 97
Rejestracja: 15 lis 2006, 12:47

Kurier Ostrołęcki

Post autor: Miś 2 »

W piątek ukaże się pierwszy bezpłatny numer Kuriera Ostrołęckiego. Miałem dziś szczęście przyglądać się pracy redakcji w siedzibie przy ulicy Gołębiej . Trzeba przyznać ,że gazetę przygotowują zawodowcy. Świetnie przygotowny plastycznie z doskonałym znakiem graficznym bardzo przejrzysty i czytelny układ stron . Myślę ,że będzie sporym wyzwaniem dla TO. Miejmy nadzieję , że pierwsza porządnie redagowana gazeta w Ostrołęce zagości u nas na stałe i zyska spore grono czytelników którzy nie poszukują taniej sensacji i bylejakości.

Polecam gorąco Miś 2
Agnieszka
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 24 sty 2006, 23:11

Re: Kurier Ostrołęcki

Post autor: Agnieszka »

Och, jakie to szczescie, wielkie.... Nie masz wiekszego szczescia nad to opisane przez Misia ;)
Awatar użytkownika
list40i4
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 01 gru 2006, 23:00
Lokalizacja: O-ka

Post autor: list40i4 »

No proszę. Miś robi gazetce bezpłatną (?) reklamę.
Coś mi się wydaje, że Miś 2 macza w Kurierze swoje łapki....
Obrazek
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Konkurencja jest jak najbardziej zdrowa. Promujmy zatem mniej znanych, a prawdopodobnie nie gorszych. W piątek pierwszy numer. Jestem bardzo ciekaw, co to będzie, gdy "nowe przyjdzie".
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

A co ma być ?? W TO już widać zmiany... inaczej trochę wygląda...
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

Nie widzialem nowego TO ale za pewne nie zrezygnowali z drukowania polowy gazety jako reklamy... Szkoda wydawac pieniadze na papier z samymi ogloszeniami i reklamami. Bo wartosciowej tresci to w tej gazecie jest o wiele mnie niz na stronie MO. Wiec po co tracic pieniadze skoro wszystko mamy online i to w lepszym wydaniu. Miejmy nadzieje, ze ta nowa gazeta nie bedzie tak beznadziejna jak TO bo dlugo nie pobedzie na rynku...
Awatar użytkownika
list40i4
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 01 gru 2006, 23:00
Lokalizacja: O-ka

Post autor: list40i4 »

Co sądzicie o bezpłatnym numerze Kuriera? Piątek minął, mamy poniedziałek, a tu cisza jak po śmierci organisty w kościele...
A miał być taki rewelacyjny....
Obrazek
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Wiesz Michał może i jest online wszystko ale nie dla moich rodziców... I podejrzewam że wiele ludzi woli czytać gazety niż czytać w necie... Ale fakt... w TO jest po h*** reklam :evil:
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

uważam że kurier nie zrobi dużej "kariery" na ostrołęckim rynku, osobiscie liczyłem na coś lepszego
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

Niko zachowaj troche kultury i nie klnij na forum bo to w cale nie jest fajne. Co do tej gazety to rowniez uwazam, ze nie zrobi duzej kariery. Pobedzie troche na rynku i upadnie. Wszyscy sie przyzwyczaili do tygodnika i tak juz zostanie...
Awatar użytkownika
grubcio
kapral
Posty: 117
Rejestracja: 04 lip 2005, 11:55
Lokalizacja: Ostro(L)eka

Post autor: grubcio »

hehehehehehe a czego wy sie spodziewaliście po misiu :D :twisted:
(L)egia Warszawa!
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Ja tej gazety nawet na oczy nie widziałem... I nawet nie wiem czy do Goworowa dotarła... Jaki jest jej nakład ??
Awatar użytkownika
pufty
młodszy chorąży
Posty: 361
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:09
Lokalizacja: Ostrołęka czasami

Post autor: pufty »

gazetka jest wporząsiu...
Awatar użytkownika
Miś 2
starszy szeregowy
Posty: 97
Rejestracja: 15 lis 2006, 12:47

Post autor: Miś 2 »

Widziałem jak powstawały pierwsze numery Tygodnika Ostrołęckiego , wtedy prawie wszystko robiło się ręcznie i zajmowało to mnóstwo czasu. Jaki będzie ostateczny kształt Kuriera okaże się dopiero za kilka tygodni , gdy wszystko będzie dopracowane . to co mogliśmy zobaczyć w ubiegły piątek było numerem zerowym czyli zapowiedzią jak w przybliżeniu będzie wyglądała gazeta . Wydawanie nowego tytułu zawsze jest ogromnym wyzwaniem. Ostrołęka to nie Warszawa gdzie ludzi znających się na wydawaniu gazet są tysiące. Na początku zawsze będzie brakować dobrych tekstów , fajnych fotografii. Kurier jest gazetą lokalną i cotygodniowe zapełnienie 32 stron nie jest łatwe. Ponad połowę objętości Tygodnika Ostrołęckiego stanowią reklamy ! Apel do młodych ludzi , którzy potrafią pisać , robią ciekawe zdjęcia : Redakcja stoi przed wami otworem !
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Świetnie przygotowny plastycznie z doskonałym znakiem graficznym bardzo przejrzysty i czytelny układ stron

Czyli jest niedopracowany czy doskonały ??
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

miś 2 jak masz takie dobre info o kurierze to napisz jutro w jakim nakładzie się rozejdzie ;)
Awatar użytkownika
Miś 2
starszy szeregowy
Posty: 97
Rejestracja: 15 lis 2006, 12:47

Post autor: Miś 2 »

Mistyk wystygł Wynik Cynik

Mogłem przyglądać się powstawaniu Kuriera od kuchni , rozmów i pomysłów przedredakcyjnych. Kilka razy byłem w redakcji na Gołębiej. Z niecierpliwością czekałem na ukazanie się pierwszego numeru . Rano pobiegłem do kiosku zapłaciłem 1.90 i niestety moje pierwsza reakcja : Kicha i odgrzewany salceson. Nie o treści mówię bo większość tego co się ukazała zdążyłem poznać w postaci wydruków próbnych na dobrym papierze tylko to co wyszło z drukarni. Niestety bardzo słaby papier i jeszcze gorszy druk spowodował że mamy do czynienia z gazetą z poprzedniej epoki kiedy w coś takiego pakowało się śledzie na targowisku oraz używało w Sławojce z powodu braku innego papieru. niestety muszę stwierdzić ,że cały wysiłek ludzi redagujących Kurier poszedł na marne. Panie Nadredaktorze Sławomirze Olzacki trzeba coś z tym zrobić bo ciemność widzę
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Nakład nie przekracza 15000 :D
Awatar użytkownika
Miś 2
starszy szeregowy
Posty: 97
Rejestracja: 15 lis 2006, 12:47

Czarne chmury nad Kurierem

Post autor: Miś 2 »

Niedobrze, drodzy internauci , niedobrze...
Jeszcze nie zdążyli w Kurierze rozwinąć skrzydeł a tu trach naczelny odwołany i zesłany na Sybir. Szkoda chłopa .
Buraczysko jakieś przyjechało nie wiadomo skąd i myśli że z Kuriera zrobi Fakt lub Fakty i Mity a do kiosków w poszukiwaniu sensacji będą się ustawiały kolejki jak w stanie wojennym po zrajtaśmę lub maślankę z bańki. Z bańki to będziemy mieli wkrótce Kurier. Szkoda ,że właściciel Mazowieckie Media w Budowie nie rozumie na czym polega gazetowy biznes.
Awatar użytkownika
list40i4
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 01 gru 2006, 23:00
Lokalizacja: O-ka

Post autor: list40i4 »

Tak się właśnie zastanawiałem widząc okładkę ostatniego Kuriera, czy aby na pewno jest to ta sama gazeta, czy może ktoś odkserował okładkę Faktu.... Teraz już sprawa jasna, chcą zrobić biznes na cudzych nieszczęściach...
Obrazek
emi.x
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2007, 19:48

Post autor: emi.x »

Witam!
Studiuje poza Ostrołęką i tylko podczas wakacji mogę czytać tutejszą prasę. Kurier to jednak jest konkurencja dla TO, ale... felietony wójta Kadzidła były dla mnie wielkim zaskoczeniem. Może ludzie tego nie czytają... nie wiem... wiem tyle że jak przeczytałam kilka tych felietonów odniosłam wrażenie że jestem "niedokształcona". Ten Pan powinien chyba pisać do jakiegoś przeglądu poetyckiego. Trochę mi ta rubryka nie pasuje do tej gazety. A Pan wójt może by zajął się gminą a nie wierszykami.
Awatar użytkownika
M4T3O
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 25 kwie 2006, 17:08
Lokalizacja: różnie bywa :p

Post autor: M4T3O »

Czytając ,,Kurier'' zauważyłem, że w niektórych artykułach są przedstawione sytuacje, które tak naprawdę nie miały miejsca. Nie mam pojęcia czym to może być kierowane, aby wzbudzić sensacje...
Ciesz się życiem ciesz, bo jest tylko jedno moje słowa szczera prawda i to wiem na pewno''
Lecter
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 02 sie 2005, 17:21
Lokalizacja: Ostrołęka k. Łomży lub Białegostoku

Post autor: Lecter »

Tiaa, Kurier nadaje sie rzeczywiscie tylko do celów "niesłusznie nawanych toaletowymi" ale żeby za to dawać im 1.9 zł ? W życiu. TO też się do tego nadaje, ale chociaz ma ogłoszenia ciekawe, oddające istotę bytu naszego puszczańskiego :P
ODPOWIEDZ