Koszt opiekunki do dziecka w Ostrołęce

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
wirtualna
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 23 lut 2011, 18:03

Koszt opiekunki do dziecka w Ostrołęce

Post autor: wirtualna »

Dzień dobry, jaki jest koszt zatrudnienia opiekunki do dziecka? Chodzi mi o cenę za godzinę pracy, będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam.
Drabinianka
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2016, 14:16

Re: Koszt opiekunki do dziecka

Post autor: Drabinianka »

to zależy, ja kiedyś płaciłam chyba 20 zł brutto za godzinę, ale to było lata lemu
samanta
plutonowy
Posty: 209
Rejestracja: 15 lis 2008, 10:32

Re: Koszt opiekunki do dziecka

Post autor: samanta »

Drabinianka pisze:to zależy, ja kiedyś płaciłam chyba 20 zł brutto za godzinę, ale to było lata lemu
Jeśli będziesz potrzebować kiedyś jeszcze opiekunki, chętnie posiedzę za taką stawkę :)
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Koszt opiekunki do dziecka

Post autor: Infom »

Drabinianka pisze:to zależy, ja kiedyś płaciłam chyba 20 zł brutto za godzinę, ale to było lata lemu
widać, że opiekunka się wypowiedziała :)
Dobra pensja ponad 3 tyś:)
Oczywiście nie mówię, że praca jest lekka, bo nie jest to fakt, ale na czysto do łapy 20 zł za 1h to trochę przesada.
Blue Velvet
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2016, 20:59

Re: Koszt opiekunki do dziecka

Post autor: Blue Velvet »

Do Infom
Dla Ciebie kwota brutto oznacza "czystą kasę braną na łapę". Widać, że nigdzie nie pracujesz, a na pewno nie na etacie. Proponuję zapoznać się z definicją terminów netto-brutto. Gdybyś pracował to nie pisałbyś takich bredni.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Koszt opiekunki do dziecka

Post autor: Infom »

Szeregowy widać ze ty nie masz pojęcia bo płaca brutto to płaca brutto

płaca brutto – płaca całkowita, bez odliczenia podatku, składek, potrąceń, itp.
Blue Velvet
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2016, 20:59

Re: Koszt opiekunki do dziecka

Post autor: Blue Velvet »

Przed odliczeniem, a zatem geniuszu po odliczeniu składek ile owa pani pracodawczyni zapłaciła opiekunce "na rękę"? czytaj: netto. Skoro pisze używając terminologii płac brutto-netto to mniemam, iż była to zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, z odprowadzaniem składek do ZUS.A poza tym nie sądzę,-o ile została podana prawdziwa informacja- by miało to miejsce w Ostrołęce,a najprawdopodobniej w stolicy.
Blue Velvet
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2016, 20:59

Re: Koszt opiekunki do dziecka

Post autor: Blue Velvet »

A tak na marginesie standard w płacach dla niań to w rozliczeniach godzinowych 5-7zł , za godzinę, i tu w zależności od takich czynników, jak: wiek dziecka, zakres obowiązków (tylko opieka, czy też przygotowywanie posiłków, sprzątanie itd.), dojazdów i ewentualnie zasobności portfela pracodawcy, a w przypadku 8 godzinnej pracy pon-pt (160godz mc) w granicach 1000zł. W praktyce i tak najczęściej sprawdza się zasada - ile ludzi tyle gustów i możliwości.
wirtualna
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 23 lut 2011, 18:03

Re: Koszt opiekunki do dziecka

Post autor: wirtualna »

Dziękuję za odpowiedzi . pozdrawiam
Drabinianka
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2016, 14:16

Re: Koszt opiekunki do dziecka

Post autor: Drabinianka »

Powinnam była napisać coś więcej, więc teraz rozwieję wątpliwości.

Wtedy mieszkaliśmy w Markach (a więc "prawie stolica"). Nasza niania była zatrudniona przez nas na umowę o pracę, odprowadzaliśmy wszystkie składki itp. Pani Ania opiekowała się dwójką maluchów w wieku przed-przedszkolnym, przychodziła do nas codziennie, od poniedziałku do piątku, na 8 godzin. I muszą Państwo wiedzieć że nasz synek potrzebował wtedy specjalnej opieki - był przed operacją nóżek i nie mógł się samodzielnie poruszać.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Koszt opiekunki do dziecka

Post autor: Infom »

Drabinianka pisze:Powinnam była napisać coś więcej, więc teraz rozwieję wątpliwości.

Wtedy mieszkaliśmy w Markach (a więc "prawie stolica"). Nasza niania była zatrudniona przez nas na umowę o pracę, odprowadzaliśmy wszystkie składki itp. Pani Ania opiekowała się dwójką maluchów w wieku przed-przedszkolnym, przychodziła do nas codziennie, od poniedziałku do piątku, na 8 godzin. I muszą Państwo wiedzieć że nasz synek potrzebował wtedy specjalnej opieki - był przed operacją nóżek i nie mógł się samodzielnie poruszać.

od razu trzeba było napisać przy płacy, że dotyczyła pracy w Warszawie.
Tu jest Ostrołęka, stawki są ze wszystkim inne.
Kamila Bednarczyk
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2017, 19:36

Re: Koszt opiekunki do dziecka w Ostrołęce

Post autor: Kamila Bednarczyk »

Ja jestem opiekunką i biorę 80 zł/ 7godzin.
Takie są stawki w tym mieście, ale myślę, że nie jest źle
ODPOWIEDZ