Pogrzeb drzewa wierzby przy ulicy Celulozowej 9

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Beata Pasterska
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2017, 8:44

Pogrzeb drzewa wierzby przy ulicy Celulozowej 9

Post autor: Beata Pasterska »

Dziś na ulicy Celulozowej 9 ma miejsce ścięcia wieloletniego drzewa , wierzby która służyła ludziom jako ochrona od smogu od strony ulicy Hallera. Na żądanie dwu mieszkanek Spółdzielni Mieszkaniowej "600 - Lecia' wycina się to stare drzewo. Mądry Polak po szkodzie. Mam nadzieję , ze ręka sprawiedliwego spadnie na tych , którzy taką 'mądrą' decyzję podjęli.
Nie utuleni w żalu mieszkańcy bloku, którym zostanie tylko juz smog uliczny.
airgun
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 25 wrz 2016, 16:39

Re: Pogrzeb drzewa wierzby przy ulicy Celulozowej 9

Post autor: airgun »

Sprzedam 1 m2 działki, możliwość posadzenia sobie drzewa, cena 1000 zł, cena geodety i notariusza po stronie kupującego. Muszę jednak uprzedzić że wbrew temu co się pisze to drzewa nie chronią od smogu, drzewa zamieniają co2 na o i to tylko w obecności światła słonecznego, pyły smogu są zbyt duże by drzewo je "przefiltrowało".
Beata Pasterska
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2017, 8:44

Re: Pogrzeb drzewa wierzby przy ulicy Celulozowej 9

Post autor: Beata Pasterska »

W takim razie lepiej chronić stare drzewa , powinny byc plany nasadzenia drzew, za każde ścięte drzewa 10 nowych posadzonych. Czyżby lepiej życ w betonie miast? Dawniej bardziej dbano o zalesianie i nasadzenia. Teraz jest 'róbta' co chceta, wolnośc Tomku w swoim domku! Najpierw sadzą drzewa iglaste bo chcieli sie osłonic od sąsiada, teraz na własnej posesji możesz wyciąc wszystko. Sąsiada tyż!
Beata Pasterska
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2017, 8:44

Re: Pogrzeb drzewa wierzby przy ulicy Celulozowej 9

Post autor: Beata Pasterska »

"16 czerwca Komisja Europejska podjęła decyzję o rozpoczęciu postępowania w związku ze zwiększeniem wycinki Puszczy Białowieskiej. Polsce zarzuca się naruszenie dyrektywy ws. ochrony siedlisk przyrodniczych i dzikiej flory i fauny oraz dyrektywy ptasiej ws. ochrony dzikiego ptactwa. Obie dyrektywy wchodzą w skład europejskiego programu Natura 2000, który obejmuje Puszczę Białowieską. Procedura prowadzona przeciwko Polsce może zakończyć się skargą do Trybunału Sprawiedliwości i nałożeniem na Polskę kar finansowych. ", no , ze swej kasy nie będą płacić !
Beata Pasterska
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2017, 8:44

Re: Pogrzeb drzewa wierzby przy ulicy Celulozowej 9

Post autor: Beata Pasterska »

No właśnie się po to się wytnie żeby było na te kary a poza tym zasadzi się nową nic nie rozumiecie z dobrej zmiany
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Pogrzeb drzewa wierzby przy ulicy Celulozowej 9

Post autor: typek »

Zieloni niech złożą się i kupią działkę i zasadzą drzewa. Na mojej działce, którą kupiłem, i za którą płacę podatki mogę sadzić i ciąć wedle mojego uznania, nareszcie. Gwarantuję: czym bardziej liberalne przepisy tym więcej drzew i krzewów. Dziesiątki razy słyszałem, że ludzie nie sadzą drzew gdyż później są problemy z ich usunięciem.
ODPOWIEDZ