Ciemno na ulicach

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
obcy w mieście
kapral
Posty: 122
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19
Lokalizacja: F/M

Ciemno na ulicach

Post autor: obcy w mieście »

Witam. W ostatnim czasie zauważyłem że oświetlenie uliczne w Ostrołęce to działa chyba w systemie reglamentacyjnym albo ja czegoś nie ogarniam. Dzisiaj (1 listopad) wjeżdżając od strony Myszyńca godz. 16.40 przy padającym deszczu ul. Stacha Konwy - ciemno, dalej Sienkiewicza - ciemno, Goworowska - ciemno. Zresztą ta ulica kilka dni wcześniej ok 18.00 także tonęła w ciemnościach podobnie jak Kopernika któregoś wieczora. Może ktoś się orientuje dlaczego latarnie na jednej ulicy świecą a na drugiej ciemno jak w przysłowiowej " doopie u murzyna" ? Czy to miasto jest już tak zadłużone że już nie stać go na utrzymanie oświetlenia nawet na śródmiejskich ulicach. Nie muszę dodawać że strach jest przejść przez ulicę bo w świetle nadjeżdżających z przeciwka samochodów ciężko cokolwiek zobaczyć poza owymi światłami. A może infra jest w takim stanie że co chwila jest wysiadka czy inna awaria? Może redaktorzy portalu nagłośnią sprawę i spróbują wyjaśnić przyczyny takiego stanu rzeczy no chyba że będziemy odliczać dni do pierwszego rozjechanego piechura. Może wtedy ktoś odpowiedzialny ocknie się z letargu.
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Ciemno na ulicach

Post autor: Markus »

nie ogarniasz , bo oświetlenie działa w czasie letnim
obcy w mieście
kapral
Posty: 122
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19
Lokalizacja: F/M

Re: Ciemno na ulicach

Post autor: obcy w mieście »

O ile się nie mylę to oświetlenie jest uruchamiane przy pomocy czujników natężenia światła i czas letni nie ma tu nic do rzeczy. Czujniki można regulować podobnie jak reflektory na fotokomórkę. Bywa też że lampy są uruchamiane prze jakiś zegar systemowy. Ale ty zdaje się to ogarniasz lepiej więc napisz dlaczego na jednych ulicach palą się od 16 a na innych jest ciemno o 20.
marbac
sierżant
Posty: 290
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Ciemno na ulicach

Post autor: marbac »

obcy w mieście pisze: 01 lis 2017, 18:13 O ile się nie mylę to oświetlenie jest uruchamiane przy pomocy czujników natężenia światła i czas letni nie ma tu nic do rzeczy.
Masz rację. Coraz częściej (obecnie to standard) uruchamiane jest przez zegar astronomiczny. Oczywiście w ustawieniach takiego zegara można wprowadzać ręcznie offset załączenia/wyłączenia. Może miasto postanowiło w ten sposób oszczędzić trochę pieniążków? Na niektórych ulicach rzeczywiście po zapadnięciu zmroku długo trzeba czekać na uruchomienie latarni. Rano wyłączają się też zbyt wcześnie. Problem istnieje m. in. na moście Madalińskiego i Stacha Konwy.
obcy w mieście
kapral
Posty: 122
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19
Lokalizacja: F/M

Re: Ciemno na ulicach

Post autor: obcy w mieście »

Prawdę mówiąc to kiedy nie korzystam z drogi to mam to gdzieś czy na ulicy coś widać czy nie. Jednak gdy jadę po tych ciemnych ulicach to autentycznie się boję że kogoś nie dojrzę na pasach. Najgorzej jest gdy nadjeżdża coś z przeciwnej strony więc po prostu wk..wia nie takie podejście do sprawy zarządcy dróg bo w parę sekund można sobie i komuś zrujnować życie. Czasami to myślę że chciałbym żeby coś takiego przytrafiło się wielce panującemu kotowi lub innemu ważniakowi, pewnie potem wszystko świeciło by się jak psu jajca.
justusz
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:33

Re: Ciemno na ulicach

Post autor: justusz »

Ludzie a czemu Wy sie dziwicie ?
Budżet tego miasta jest w takim stanie ,ze starcza włąściwie tylko na pobory urzedników. W lecie brak nawet na utrzymanie zieleni i sprzatanie, wiec nie dziwota.
To nie ostani gasi światło...ono samo gasnie.
hcuj
sierżant
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Ciemno na ulicach

Post autor: hcuj »

Ze swojej strony dodam nienależyte utrzymanie ulic. Dziury są łatane w sposób niefachowy, przybywa wybitych studzienek, na nawierzchni zalega piach i inne zanieczyszczenia. Remonty (o ile są) wloką się niemiłosiernie, robi je jakaś szemrana firma. Inwestor udaje, że nie widzi.

Generalnie widać, że to miasto jest coraz bardziej teoretyczne.
Wszelkie podobieństwa do poprzednich rządów w centrali nieprzypadkowe.
to_i_owo
szeregowy
Posty: 25
Rejestracja: 03 cze 2017, 13:35

Re: Ciemno na ulicach

Post autor: to_i_owo »

Ostatni wypadek przy McD. Jechałem wtedy do domu. Ciemno wszędzie jak w tyłku u Murzyna. Żeby nie światła karetki to ciężko byłoby dostrzec co tam się dzieje.
kormoran
sierżant
Posty: 261
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Ciemno na ulicach

Post autor: kormoran »

Przecież budujemy MŻW na światowym poziomie i na inne cele kasy brak. A w planie jest jeszcze kładka...
ODPOWIEDZ