Co ma Stolica Apostolska do Ostrołęckich Spotkań Kabaretowych

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Co ma Stolica Apostolska do Ostrołęckich Spotkań Kabaretowych

Post autor: Werbia »

- W związku z inicjatywą utworzenia katolickiego muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu w Ostrołęce jakoś nie wiem, dlaczego w sytuacji zadeklarowanego braku łączności parafii pw. św. Antoniego i Ostrołęckiego Ratusza z Watykanem najpilniejsze dla miasta było sprowadzenie figury Matki Bożej z Fatimy.

- Zamówiłabym i dla Parafii pw. św. Antoniego i dla Miasta Ostrołęki błogosławieństwa Papieża Franciszka SJ, jednak chyba nie mam do tego kompetencji:

http://www.vatican.va/roman_curia/insti ... ni_pl.html

Ale i Jałmużnik Papieski abp Konrad Krajewski chyba też nie może doczekać się takich próśb od wyżej wspomnianych .... .... .... ....

Niedawno oglądałam występy artystów na Ostrołęckich Spotkaniach Kabaretowych - .... .... .... .... kto wie, może pieniądze od podatników należących do Kościoła Katolickiego są reklamówkami wynoszone do świecącego nad Ostrołęką MacDonaldu, skoro nie można za nie ani założyć małego parafialnego muzeum, ani kupić Papieskiego Błogosławieństwa ... .... .... .... .... ?
https://werbia.blog.deon.pl
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Co ma Stolica Apostolska do Ostrołęckich Spotkań Kabaretowych

Post autor: obcy w mieście »

Odstaw te zioła i idź się leczyć bo to już nawet śmieszne nie jest. W tym mieście to najbardziej potrzebny jest dobry gospodarz żeby można było załatwić najzwyklejsze potrzeby bo na razie to z krucho z najprostszymi sprawami. A ty od jakiegoś czasu bredzisz o kolejnym muzeum. Zawieź te swoje brednie do jakiegoś bogatego kraju, gdzie nie wiedzą na co wydawać kasę bo już wszystkiego mają w nadmiarze. Może tam ktoś będzie zafascynowany twoim muzeum. Jak zależy ci ak na tym mieście to lepiej pokombinuj nad czymś co będzie pożyteczne dla tego miasta, a nie od jakiegoś czasu bredzisz jak potłuczony(a).
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Co ma Stolica Apostolska do Ostrołęckich Spotkań Kabaretowych

Post autor: Werbia »

Gdyby księża odwiedzali polityków z reklamówkami forsy, to prawdopodobnie parafialne muzea funkcjonowałyby przy każdej parafii - a że oddają ofiary a to na Caritas, a to na ofiary huraganów albo powodzi, a to na jakieś misje- to jest jak jest.

Żadne/każde muzeum nie jest nikomu do zbawienia koniecznie potrzebne - i o to że żaden Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie dostanie eksponatów związanych z opracowywaniem teologicznym "Dzienniczka" św. Faustyny to proszę kierować pretensje nie do mnie .... .... ....
https://werbia.blog.deon.pl
bachi
szeregowy
Posty: 47
Rejestracja: 09 wrz 2009, 15:10

Re: Co ma Stolica Apostolska do Ostrołęckich Spotkań Kabaretowych

Post autor: bachi »

Dewotyzm , i żadne sily nie pomogą, może jedynie egzorcysta.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Co ma Stolica Apostolska do Ostrołęckich Spotkań Kabaretowych

Post autor: Werbia »

Zwyczajna ludzka lojalność. Bardzo często korzystałam w życiu i z pomocy księży diecezjalnych i z pomocy księży pallotynów więc oni też mają prawo korzystać z mojej pomocy .... .... ....

- Ale skoro nikt poza mną w tej okolicy nigdy w życiu nie korzystał z pomocy kapłanów, to nie ma sprawy. :)
https://werbia.blog.deon.pl
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co ma Stolica Apostolska do Ostrołęckich Spotkań Kabaretowych

Post autor: steward »

Werbia przestań spamować to forum swoimi wywodami. Pisz do jakiejś katolickiej gazety a nie tutaj, większości nie interesują twoje chore wywody.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Co ma Stolica Apostolska do Ostrołęckich Spotkań Kabaretowych

Post autor: Werbia »

- Chyba żadna katolicka gazeta nie płaci autorom za artykuły, a mnie nie stać na pisanie w ramach wolontariatu.
https://werbia.blog.deon.pl
justusz
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:33

Re: Co ma Stolica Apostolska do Ostrołęckich Spotkań Kabaretowych

Post autor: justusz »

Wiec sie zdecyduj kto do kogo z tymi reklamówkami chodzi. Piszesz , że ksieża do polityków a wszyscy wiedza i tak ze odwrotnie a najchetniej do Rydzyka. Zadna katolicka gazeta nie płąci za artykuły, ale gazety to juz sprzedaje za kase którą przeciez ktos "kasuje" do kieszeni.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Co ma Stolica Apostolska do Ostrołęckich Spotkań Kabaretowych

Post autor: Werbia »

Ojciec Rydzyk należy do zgromadzenia redemptorystów, które charakteryzuje się m.n. misyjnością ludową i udało mu się jako osobie duchownej zbudować spore zaplecze tzw. czwartej władzy - dlatego wszyscy prawicowi politycy w Polsce redemptorystom się podlizują i z nimi liczą.

Różnica pomiędzy jakąkolwiek kościelną a inną placówką kultury w Ostrołęce będzie taka, że żaden polityk nie wsadzi w jej kadry swojego człowieka, który będzie pobierał "dziesięcinę" od wygrywanych przetargów.

Mogę się założyć, że Diecezja Łomżyńska nie zarabia na Głosie Katolickim.
https://werbia.blog.deon.pl
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Co ma Stolica Apostolska do Ostrołęckich Spotkań Kabaretowych

Post autor: obcy w mieście »

Przykład który podałaś to jest kościelny Amber Gold i SKOK w jednym, w dodatku póki co w majestacie naszego kulawego prawa. Mnie akurat ten gość kojarzy się z przekrętami i manipulacją ludźmi głównie z niskim wykształceniem albo takimi nawiedzonymi jak autorka tego tematu. Ten jak go nazywasz, ojciec , przekręty i manipulowanie opanował do perfekcji więc nic dziwnego że pis patrzy na tego abbę-ojca ludu łakomym oczkiem. Facet zniewolił rozumy paru milionów starych babek i dziadów którzy nadal mają, niestety prawa do głosowania. Czyli dogadanie się z tym magikiem daje poparcie u paru milionów obywateli. Dopóki nie będzie rozdziału kościoła od państwa twój magik dalej będzie obrastał w piórka i pławił się w luksusie za nieswoją kasę. Reszty twoich ziomów to już nie skomentuję bo ci już tyle wzięli od państwa w postaci różnych nieruchomości że można by było za to karmić wszystkich głodnych na świecie przez 5000 tys. lat. A taka nawiedzona jeszcze chce jakiegoś wsparcia na kolejne kościelne paranoje. Buduj za swoje bo ja ze swoich podatków nie mam ochoty dokładać do waszych fanaberii.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Co ma Stolica Apostolska do Ostrołęckich Spotkań Kabaretowych

Post autor: Werbia »

Słyszałam, że wśród biskupów i arcybiskupów ojciec Rydzyk jest nazywany scyzorykiem - może dlatego, że nie ma sztywnego kręgosłupa i wszystkim potrafi kłaniać się w pas. Może zwyczajnie nie brakuje mu pokory, ale wie co robi i się na tym zna.

Podatki i tak każdy płaci- a kultura w całej Polsce jest na budżetówce. Jeśli wyrzekniesz się katolickiej, to ci wcisną inną. W czasach gdy dyrektywny i zalecenia unijne stawiają na Małe Ojczyzny chyba grzechem byłoby uznać za nieistotną kulturę kształtowaną na łonie kościołów parafialnych.
https://werbia.blog.deon.pl
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co ma Stolica Apostolska do Ostrołęckich Spotkań Kabaretowych

Post autor: steward »

Werbia pisze: 23 lis 2017, 20:11 - Chyba żadna katolicka gazeta nie płaci autorom za artykuły, a mnie nie stać na pisanie w ramach wolontariatu.
Moja ostrołęka też ci nie płaci więc nie pisz tutaj. A jeśli płaci za pisanie tych pierdół... skasuję się z tego forum bezpowrotnie.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Co ma Stolica Apostolska do Ostrołęckich Spotkań Kabaretowych

Post autor: Werbia »

Forum to forum - zwyczajne dzielenie się poglądami.

- Ale może faktycznie powinnam więcej czasu poświęcać literaturze .... .... .... ....
https://werbia.blog.deon.pl
pawello
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 26 sty 2017, 20:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co ma Stolica Apostolska do Ostrołęckich Spotkań Kabaretowych

Post autor: pawello »

Werbia pisze: 24 lis 2017, 19:07 Forum to forum - zwyczajne dzielenie się poglądami.

- Ale może faktycznie powinnam więcej czasu poświęcać literaturze .... .... .... ....
AnkaPisanka, cicho tam... wystarczy już tego pierd#lenia...
ODPOWIEDZ