Strona 1 z 1

Ograniczenie prędkości na ulicy Ostrowskiej

: 15 gru 2017, 10:22
autor: arrow
Przy ulicy Ostrowskiej prowadzona jest wycinka drzew. W związku tym ustawiono znaki ograniczenie prędkości do 30 km / godz. oraz uwaga, roboty drogowe.
Mam w związku z tym kila pytań i uwag.
1. Prace są prowadzone od rana do godz. około 15-16. Dlaczego po tym czasie, na koniec pracy znak nie jest zasłaniany czarną folią? Przez resztę doby prace nie są prowadzone, a cały sznur samochodów musi się ślimaczyć, bo komuś się nie chciało zasłonić znaku po skończeniu prac.
2. Jadąc od strony miasta w kierunku Rzekunia, znak ograniczenie prędkości jest ustawiony gdzieś w okolicach ulicy Astrowej. Przy skrzyżowaniu z ulicą Graniczną znak jest zniesiony. Ale prace - dzisiaj - przejeżdżałem, widziałem, trwają na odcinku między Graniczną, a Przemysłową. Więc po co znak stoi w miejscu, gdzie obecnie nie ma prowadzonych prac, a tam gdzie są prace wycinkowe nie ma znaku (bo jest zniesiony przez skrzyżowanie)?

Taka sytuacja demoralizuje kierowców. Potem nie szanują znaków, myślą, że ten znak i tak stoi na wariata i jadą jak chcą.

Inny przypadek - wyjazd z ulicy Dzieci Polskich - przy dawnej Kurpiance. Są ustawione znaki - przygotowane do przyszłego remontu. Były zasłonięte czarną folią. Chyba komuś się nudziło - zdarł folię i obecnie widać znak Ślepa ulica, brak przejazdu. W rzeczywistości przejazd tą ulicą nie jest zamknięty, można swobodnie przejeżdżać. Może by to ktoś poprawił?

Re: Ograniczenie prędkości na ulicy Ostrowskiej

: 15 gru 2017, 12:20
autor: Markus
to raczej nie jest temat na forum a do Urzędu Miasta

Re: Ograniczenie prędkości na ulicy Ostrowskiej

: 15 gru 2017, 14:42
autor: AZB666
To jest tam taki znak?
Może nie każdy go widział, ponieważ znak powinien znajdować się min. 2 metry od poziomu drogi, a przy ostrowskiej nie ma chodników i może jakiś pieszy może go swoim ciałem zasłonić kierowcy.

Sarkazm. Chcę tylko zwrócić uwagę, iż przy wielu robotach drogowych znaki są ustawiane nie właściwie i nikt ich nie egzekwuje.

Re: Ograniczenie prędkości na ulicy Ostrowskiej

: 15 gru 2017, 21:31
autor: majster
wszystkie nieprawidłowości można zgłaszać na portalu "https://localspot.pl/map " zaznaczając temat i opisując problem można również załączać zdjęcia tego problemu