Oznakowanie nazwy ulic i budynków

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Oznakowanie nazwy ulic i budynków

Post autor: Infom »

Pytanie czy w przyszłości jest planowane ujednolicenie nazwy ulic i budynków jak to jest np. w Warszawie, albo w ogóle oznakowanie ulic?
Mieszkam w Ostrołęce od urodzenia, ale czasami jeżdżąc po ostrołęckich ulicach nawet nie wiem na jakiej się znajduję, już nie mówię jak mają być zdezorientowani przyjezdni odwiedzający nasze miasto.
Brak tak samo oznakowania budynków, a jak oznakowane to gdzieś z boku, albo małą tabliczką co w ogóle jej z daleka nie widać.
Rozumiem, że są to sporę koszta, ale może warto na to przyoszczędzić, bo moim zdaniem wpłynie to tak samo na estetykę naszego miasta.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Oznakowanie nazwy ulic i budynków

Post autor: Qrzysio »

Miasto od lat ma gotowy projekt, ale na razie nic z nim nie robi. Przed wyborami (na pewno nie tegorocznymi) jakiś lokalny polityk się pewnie obudzi i zrobią.
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Oznakowanie nazwy ulic i budynków

Post autor: majster »

Mieszkam też paręnaście lat i jakoś nie zauważyłem tego problemu ,pracowałem w usługach jeździłem do klientów i na postoju TAXI nie miałem żadnego problem .Teraz są aplikacje na telefon i nawigacje ale chyba w żadnym kraju nie ma tylu znaków drogowych i tabliczek ile jest w Polsce.Niedawno była zmiana nazw ulic związana z dekomunizacją więc może nie wszędzie zdążono jeszcze zmienić tabliczki i uaktualnić plan miasta.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Oznakowanie nazwy ulic i budynków

Post autor: Infom »

majster pisze: 20 sty 2018, 16:18 chyba w żadnym kraju nie ma tylu znaków drogowych i tabliczek ile jest w Polsce
nie chodzi mi o znaki itp, chodzi mi o ujednolicenie tablic informujących na jakiej ulicy się znajdujemy w która stronę jest jaka numeracja itd
Tak jak piszę jest brak w większości na jaką ulice zjeżdżamy i ogólnie na jakiej się znajdujemy.
TABLICZKI2.png
jermak
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Re: Oznakowanie nazwy ulic i budynków

Post autor: jermak »

Popieram Infom, rzeczywiście w wioskach i małych miasteczkach, pomija się takie drobiazgi, bo wszyscy i tak się znają od urodzenia, ale Ostrołęka to już normalne, całkiem spore miasto.
Jeżdżenie wg GPS po mieście jest nieco ... mylące, zwłaszcza jak nie można po dojechaniu zweryfikować numeru domu i ulicy, zwłaszcza przy skrzyżowaniu ulic numeracja bywa ciekawa.
Standaryzacja czasem wymaga paru groszy, ale potem bardzo ułatwia i cywilizuje życie.
Zresztą, przepisy wyraźnie to regulują, ale nie są respektowane przez obywateli ani egzekwowane przez miasto..
Większość posiadaczy ziemskich po prostu to ignoruje, bo postawi taki dwa pietra, obije marmurem, postawi lwy na cokołach i na tabliczkę już nie starcza.
ODPOWIEDZ