Strona 1 z 1

Internet na Starym Mieście

: 03 mar 2018, 21:16
autor: jermak
Witam,
wiem, że wiele zależy od lokalizacji, więc może ktoś ma doświadczenia z dostępem do internetu + TV od KTH w okolicy Szpitalnej przy Starym Moście? lub inny rozsądny dostawca?
Od bardzo niedawna jestem w Ostrołęce i próbuję zorientować się "jak żyć?"
Nie wiem czy któryś z operatorów oferuje tam w domku jednorodzinnym kabel światłowodowy lub miedziany czy pozostaje tylko WiFi, ale to ma być stabilny, z małym pingiem, średnio szybki internet, dobrze gdyby ze stałym IP, bez limitów, a TV też bez szaleństw.
Niestety UPC i Vectra nie sięgają tak daleko, a mobilny modem podpięty do routera wyraźnie odczuwa zmiany nasycenia ruchu popołudniami, a często i przedpołudniem, no i nie ma TV

Re: Internet na Starym Mieście

: 04 mar 2018, 12:56
autor: Markus

Re: Internet na Starym Mieście

: 04 mar 2018, 18:32
autor: jermak
Markus, thx za wyszukiwarkę, ale to są wiadomości sprzed kilku lat, bieżące raptem 3 i to raczej pytania o sytuację niż informacje o stanie usług.
Dlatego czekam na doświadczenia okolicznych użytkowników internetu/TV w okolicznych domkach jednorodzinnych, bo to najbardziej wiarygodne opinie.
Może ktoś mieszka w okolicy i zechce się podzielić wrażeniami.

Re: Internet na Starym Mieście

: 26 lip 2018, 16:08
autor: jermak
No to jest internet na Starym Mieście, szkiełko w kabelku razem namiastką TV za 75 zł miesięcznie przy opcji 200/60 Mb/s na dwa lata i trochę, czyli oferta Ynet.
Realizacja trochę pajęczarska, kabelek pociągnięty do tarasu miedzy drzewkami u sąsiada, strach na to patrzeć przy drobnym nawet wietrze, ale działa już 2 miesiące.
Niestety brak stałego, zewnętrznego adresu IP, tylko podsieć prywatna, więc DDNS też nie zadziała, a dopłata zaczyna się od 25zł/mc za jeden adres.

Re: Internet na Starym Mieście

: 26 lip 2018, 17:39
autor: Qrzysio
No to zainwestuj w VPN, bardzo tanio i nie stracisz na przepustowości. Nord VPN ma jakąś kosmicznie tanią opłatę przy dłuższym okresie.