Gmina Rzekuń jest chora .

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
bicykl
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:32

Gmina Rzekuń jest chora .

Post autor: bicykl »

W ostatnim "Tygodniku Ostrołęckim " przeczytałem , że w gminie Rzekuń panuje permanentny konflikt pomiędzy wójtem Tyszką , a przewodniczącym rady gminy Liżewskim . Zastanawiam się jak przez najbliższe lata ma ta gmina funkcjonować , skora będzie panować tam wieczna kłótnia.Pozwoliłem sobie napisać o tym na Mojej Ostrołęce , bo gmina Rzekuń jest nirozerwalnie związana z Ostrołęką , i już dawno w swej miejskiej części powinna być przyłączona do miasta.Większość ludzi pracuje i uczy się w Ostrołęce. Miasto znacznie by się powiększyło -, niejako zwiększyły by się jego "moce przerobowe", i na pewno wszyscy mieszkańcy by na tym skorzystali , a jak w ogóle wygląda sprawa powiększenia granic Ostrołęki o przyległe do niej tereny, bo z tego co wiem to sprawa ta była już podnoszona .
Marcin_Oka
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2007, 0:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Marcin_Oka »

Aby Rzekuń został przyłączony do Ostrołęki władze miasta muszą przeprowadzić konsultacje społeczne w tej sprawie - mieszkańcy Rzekunia i Ostrołęki muszą po prostu wypowiedzieć się czy chcą przyłączenia (podpisy mieszkańców). Następnie wniosek miasta musi pozytywnie zaopiniować Rada Powiatu Ostrołęckiego i wtedy wysyłany jest na biurko wojewody. Tak to chyba wygląda. W sumie to ciekawy pomysł, miasto nie zmieniało swych granic od lat '70. Brak jest terenów inwestycyjnych, jeśli miasto chce ściągnąć poważnego inwestora to musi posiadać działkę ok 30ha, obecnie to kilka działek 3ha i hałda:)).

[ Dodano: 16:01, 23.03.2007 ]
A tak z ciekawości czy ktoś kto mieszka w Rzekuniu może napisać jakie płaci podatki za
1. grunty
a) pod działalność gospodarczą(w tym rolniczą)
b) pozostałe
2. budynki
a) mieszkalne
b) gospodarcze
Awatar użytkownika
DarkButerfly=)
starszy szeregowy
Posty: 86
Rejestracja: 18 mar 2007, 1:22
Lokalizacja: Ze SzpitalaxD

Post autor: DarkButerfly=) »

O ile dobrze wiem to tak normalniexD
(L) FanS!xD
(L) ChooliganS!
MZKS Narew Oł Jea!
ODPOWIEDZ