Nietrzeźwi mobile

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Nietrzeźwi mobile

Post autor: grs »

czemu coraz czesciej sprawcami wypadków drogowych sa pijani kierowcy :evil: :evil: :evil: ja jestem za tym ze zatrzymany przez policje pijany mobil powinien tracic prawko na stałe. Rozumiem wszystko czasami moze cos wypasc ale przeciez mozna zamówic take i wspomiec o tym zeby przyjechali we dwóch i fura dojedzie z włascicielem :)
Awatar użytkownika
silk
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 04 sty 2007, 19:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: silk »

Problemem jest zbytnia wiara we własne umiejętności i polska mentalność odnośnie jazdy po pijanemu.
Dobrym rozwiązaniem jest zabieranie samochodów co myślę, że odstrasza. Jednak niestety, Polak potrafi i na to znalazł swoje sposoby.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Jeżeli jedziesz nie swoim samochodem to też mają go rekwirować? Od razu pojawi się takie pytanie. Poza tym będzie problem z parkingiem lub przeznaczeniem takich aut. Myślę, że trzeba by było zmienić konstytucję, aby było to legalne i samochody zabrane przez policję mogły być np. sprzedane.

Mimo wszystko problem pijanych kierowców w Polsce jest ogromny i ciągle nie widać poprawy.
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Heh... a co myślicie o pijanych policjantach ?? Braciak ze 4 lata temu zderzył się z pijanymi policjantami (co prawda też trochę wypił) i samochód poszedł do kasacji... Prawko na 2 lata a policja??... nic im nie zrobili... TęPIć CHAMSTWO !! :twisted:
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Post autor: grs »

Niko to fakt ale tez było głosno o tym synku znanego pana z ostrołeki co sie rozbił na latarence niedaleko komisariatu i co ? tatus sie wstawił i synek nawet mandatu nie dostał a pijany był ze ledwo z samochodu wysiadł dobrze ze tam była latarnia a nie grupa młodych ludzi :evil:
Awatar użytkownika
Mroczny Rzeźnik
Zbanowany
Posty: 205
Rejestracja: 12 maja 2006, 13:44
Lokalizacja: Wojsławice :D

Post autor: Mroczny Rzeźnik »

Zgadzam się z tym, że dobrym sposobem na odstraszanie kierowców od "jazdy pod wpływem" jest konfiskata samochodu, ale nie zawsze się to sprawdza. Nie rozumiem tylko ,dlaczego w temacie rzucacie złe światło TYLKO na kierowców. Problemem i to na dużą skalę (szczególnie w naszym regionie, i na Mazurach) są też pijani rowerzyści (szczególnie na wsiach :wink: ). W każdym wydaniu tygodnika możemy znaleźć kilka informacji o pijanych rowerzystach (nawet do 3 promili :wink: ). Sądzicie ,że oni stanowią mniejsze niebepieczeństwo na drodze, niż nastukani kierowcy aut? Było już co najmniej kilka(naście) wypadków spowodowanych przez meneli na jednośladach, przez których trzeźwi i jadący przepisowo kierowcy mieli delikatnie mówiąc "przerypane".
Don't drink, don't drive- Smoke and fly...
Don't drink and run...
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

ja uwazam ze odrazu powinni prawko zabierac na cale zycie a jak 2 raz zatrzymaja kolesia bez prawka to do paki i koniec
kami221
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 02 maja 2006, 12:38

Post autor: kami221 »

Jedziesz NIE PIJESZ, pijesz NIE JEDZIESZ
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Jedziesz?? Nie pij!! Za dużo się rozlewa!! :D a tan na serio to nie tylko pijani rowerzyści stanowią zagrożenie... najgorsi są nie oświetleni rowerzyści i pieszy... prawdziwa plaga... :evil:
Awatar użytkownika
Mroczny Rzeźnik
Zbanowany
Posty: 205
Rejestracja: 12 maja 2006, 13:44
Lokalizacja: Wojsławice :D

Post autor: Mroczny Rzeźnik »

Pijany rowerzysta jest lepszy niż nieoświetlony??? Nieoświetlonego możesz w porę nie zobaczyć i go potrącić, ale pijany może na jezdni zrobić WSZYSTKO...może nagle skręcić, wyjechać na środek itp. (może też oczywiście nagle wpaść do rowu :wink: nie powodując tym samym dalszego zagrożenia na drodze :twisted: )
Don't drink, don't drive- Smoke and fly...
Don't drink and run...
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Więc jaki z tego wniosek ?? Najgorsi są pijani nieoświetleni rowerzyści :lol:
Awatar użytkownika
Mroczny Rzeźnik
Zbanowany
Posty: 205
Rejestracja: 12 maja 2006, 13:44
Lokalizacja: Wojsławice :D

Post autor: Mroczny Rzeźnik »

Heheh no z tym mogę się zgodzić :wink:
Don't drink, don't drive- Smoke and fly...
Don't drink and run...
ODPOWIEDZ