Autostrada na Ostrołękę!

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Post autor: grs »

nie wiem dokłądnie ale tez słyszałem ze ma biec przez Ostrołęke w umie dobrze i nie :lol: obiecywał Janusz Gołota z PO który dostałs ie do sejmiku ze bedzie walczyl o to zeby biegła przez Ostrołęke czas pokaze 8)
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Siara »

Hmm... fajnie poczytać, że jednak są jeszcze osoby które o mieście pamiętają...

PozdrO! I na mój podpis na pewno możesz liczyć!
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
Awatar użytkownika
KoperoS
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:54
Lokalizacja: Ostrołęka Cityyy

Post autor: KoperoS »

Hm ja jestem tak samo za :) więc i na mój podpis można liczyć :) Pozdrawiam.
Marcin_Oka
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2007, 0:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Marcin_Oka »

Ok. Do tej pory jest tylko dwóch chętnych na zbieranie podpisów: ja i mój kolega. Zaczynamy jak zrobi się trochę cieplej od osiedla Stacja. Jeśli jeszcze ktoś chce pomóc to zapraszam.
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Siara »

Chętnie bym pomógł, ale jestem na dziennych w Olsztynie i niestety nie dam rady tutaj chodzić i zbierać podpisów, z tej racji że jestem tu na kilka dni co 3 tyg...

PozdrO! i powodzenia! :)
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
sirShakil
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 30 wrz 2005, 8:52
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: sirShakil »

Żeby oni mieli mózg zamiast tego pier....go steropianu to już dawno byśmy po tej drodze jeździli i tylko wybierali którym węzłem wjechać do Ostrołęki .
jarpen
starszy kapral
Posty: 199
Rejestracja: 31 lip 2005, 13:45

Post autor: jarpen »

myślisz, że jakby zrobili nam tą drogę to byśmy mieli obwodnicę? rofl
by był smród jak w Warszawie
Awatar użytkownika
pufty
młodszy chorąży
Posty: 361
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:09
Lokalizacja: Ostrołęka czasami

Post autor: pufty »

no tak bo teraz to mamy zapachy kwiatkow i w ogole elo ! :lol:
jarpen
starszy kapral
Posty: 199
Rejestracja: 31 lip 2005, 13:45

Post autor: jarpen »

pachnie fiołkami
jarpen
starszy kapral
Posty: 199
Rejestracja: 31 lip 2005, 13:45

Post autor: jarpen »

Myślisz, że jak ta droga będzie przebiegać przez Ostrołękę to zrobią nam obwodnicę?
xomar
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2006, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: xomar »

"Przebiega przez Ostrołękę" tzn. nową trasą w gminie Rzekuń i do mostu gdzieś na Dzbeninie. Nikt nie ma zamiaru pchać się do centrum, nawet nie dotknie O-ki. Tak jest narysowane na stronie Scotta i Wilsona.
S&W nie analizował wariantu Łomża-O-ka-Goworowo-Wyszków tylko O-ka-Różan-Wyszków??? i Pułtusk. Ten wariant wygrałby bez problemów. Decydenci do roboty! Toż to Salomonowe rozwiązanie.
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

xomar pisze: S&W nie analizował wariantu Łomża-O-ka-Goworowo-Wyszków tylko O-ka-Różan-Wyszków??? i Pułtusk.
Jak Ty to sobie wyobrażasz przez Różna Wyszków i Pułtusk?? Bo średnio Cię zrozumiałem... Mi się zdaje że jak już to ta droga to będzie coś w stylu Ostrołęka-Młynarze-Różan-Pułtusk...
xomar
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2006, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: xomar »

Wspomniałem o dwóch wariantach: z O-ki do Różana, Rzewnia i dalej do Wyszkowa LUB Pułtuska i dalej do Wa-wy. Poza tymi rozpatrywane są np.: Łomża-O-ka-Ostrów-Wyszków i omijający Łomżę od północy Stawiski-Nowogród-O-ka. Prosto przez Goworowo to chyba oczywiste, że lepszy wariant niż do Wyszkowa przez Różan lub Ostrów. Przebieg trasy na pozostałych odcinkach jest dla nas mniej interesujący, chociaż widać, że w okolicy Augustowa trasa omija dolinę Rospudy, nawet przy wytyczeniu na B-stok.
Marcin_Oka
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2007, 0:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Marcin_Oka »

Wariant Wyszków-Ostrołęka(tzw. skrót do Warszawy) nie został zgłoszony przez naszych włodarzy choć z pewnością to świetne rozwiązanie. Nasi zaproponowali beznadziejne rozwiązanie: Warszawa-Wyszków-Ostrów Maz-Miastkowo-Łomża i dalej, nie został pozytywnie oceniony gdyż w pobliżu przebiegają dwie drogi Oka-Ostrów Maz. i Łomża-Ostrów Maz. Wariant Wyszków-Ostrołęka z pewnością zostałby pozytywnie oceniony, ale jak na razie firma Scott Wilson nie ma pojęcia że województwo planuje budować tam drogę. I to właśnie jest zadanie dla Prezydenta, Rady Miasta, Powiatu i Posła A. Czartoryskiego. Gdyby wygrał wariant przez Ostrołękę zyskalibyśmy obwodnicę z prawdziwego zdarzenia przebiegającą poza miastem.
xomar
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2006, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: xomar »

Marcin_Oka pisze: Nasi zaproponowali beznadziejne rozwiązanie: Warszawa-Wyszków-Ostrów Maz-Miastkowo-Łomża i dalej
.
To raczej zaproponowała Ostrów i to jest wcale sensowna propozycja, tylko z Miastkowa nie do Łomży a do Nowogrodu i dalej do Stawisk. Droga z Ostrowi do Łomży łagodnie skręca w Nadborach, a prosto trafiłaby do Miastkowa. O-ka i Łomża byłyby przeciw bo to jednak ominięcie tych miast, chociaż lepiej niż przez B-stok.
Mam jeszcze jeden wariant Miastkowo-Grodzisk-Wąsewo-Długosiodło-W-wa, starym szlakiem z Wilna do Warszawy. Popytajcie dziadków.
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

uuu... trochę lipa... przydała by się ta VB przez Ostrołękę...
xomar
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2006, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: xomar »

Extra był plan z 1939 roku: W-wa-OSTROŁĘKA-Białystok-Grodno-Wilno
ODPOWIEDZ