Porządna Biedronka

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Leopold
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 11 cze 2018, 11:23

Porządna Biedronka

Post autor: Leopold »

Czy jest w Ostrołęce sklep sieci Biedronka, w którym panuje w miarę sensowny porządek? Chodzi mi o sklep, w którym nie ma zbyt wielu palet pomiędzy półkami, gdzie na regałach nie leży wszystko na jednej kupie, gdzie kupując jeden produkt, nie trzeba ręką odgarniać i przekładać innych produktów.

Proszę nie zrozumieć mnie źle. Wiem, że personelu jest w sklepach tej sieci za mało, że zarabiają naprawdę małe pieniądze. Być może jakiś sklep w naszym mieście nie jest tak zaniedbany jak te, w których do tej pory byłem.
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Porządna Biedronka

Post autor: obcy w mieście »

To raczej wina ludzi. Wystarczy jeden wolny dzień i ludzie okupują się jak na wojnę. Towar znika w mgnieniu oka a obsługa ledwie nadąża uzupełniać braki. Mam znajomych którzy pracują w Lidlach ( w Olsztynie) jak i w Biedronce wię co nieco wiem o warunkach jak i zachowaniu co niektórych klientów. Nie chciałbyś zapewne tam pracować więc nie wymagaj niemożliwego. Bez zwiększenia ilości personelu utrzymać porządek to prawie syzyfowa praca.
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Porządna Biedronka

Post autor: obcy w mieście »

P.S. Co do zasadniczego pytania o najlepszą Biedronę to na Borkach jest duża powierzchnia (jak na biedrę) i chyba w miarę konkretny porządek na regałach. Wielu ludzi coś bierze i po namyśle odkłada na półkę...w innym miejscu. To też przyczynia się do bałaganu.
swieczkos
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:37

Re: Porządna Biedronka

Post autor: swieczkos »

Przecież istotą Biedronki jest to, że wiele rzeczy ludzie mają łapać prosto z palet, wyciągać z folii itd. Tym się różni Biedronka od chociażby E.Leclerc
Bo mi się należy!
luk_maniu
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 20 kwie 2018, 16:59

Re: Porządna Biedronka

Post autor: luk_maniu »

Musisz się wstrzelić w odpowiednią porę gdzie jeszcze nie było tłoku bo jak jest kupa ludzi non stop to personel nie ma czasu na zajmowanie się fejsowaniem produktów. Więc może z odwiedzaj biedre zaraz po otwarciu :)
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Porządna Biedronka

Post autor: marbac »

Fakty są takie, że Jeronimo Martins to firma maksymalnie nastawiona na zysk. Dlatego oszczędzają na pracownikach, których jest za mało, a kolejki do kas są nieprzyzwoicie długie. Ale dopóki ludzie będą tłumnie robić zakupy w Biedronkach, dopóty zarząd JM tego nie zmieni. Po co mają przyjmować dodatkowych ludzi do pracy, skoro klienci i tak walą drzwiami i oknami? A jak komuś nie pasuje bałagan i kolejka w Biedronce, to niech nie robi tam zakupów. Na szczęście nie mają jeszcze monopolu na handel w Polsce.
jermak
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Re: Porządna Biedronka

Post autor: jermak »

Nie chcę bronić jakiejś Bieronki/Jeronimo, ale jeśli prywatna firma nie jest nastawiona na zysk to szybko pada na pysk razem z dobrze zarabiającymi pracownikami.
Wyjątkiem były państwowe sklepy w socjalizmie, gdzie przedstawicielka władzy robotniczo-chłopskiej w brudnym fartuchu rzucała na ladę kawałek padliny i wpatrywała się w proszące oczy kolejkowiczów - komu dziś rzucić nieco ochłapów.
Drugim wyjątkiem są obecne spółki Skarbu Państwa, ale stanowiska dopiero od poziomu podrzędnego dyrektora.
Cała reszta musi borykać się prostymi prawami ekonomii, jak nie zarobisz, to nie zapłacisz więcej pracownikom, a jak zapłacisz za dużo (państwo swoje już wcześniej zabrało), to tracisz swoje prawdziwe pieniądze i firmę i dom i Twoi pracownicy idą na bruk.
Jakoś tak zawsze najłatwiej rozdawać cudze pieniądze.
ODPOWIEDZ