Którędy jedzie węgiel do elektrowni?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Leopold
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2018, 11:23

Którędy jedzie węgiel do elektrowni?

Post autor: Leopold »

Którymi torami dojeżdżają pociągi z węglem do ostrołęckiej elektrowni? Czy wykorzystywana jest tylko linia w kierunku Małkini Górnej czy także połączenie z Tłuszczem? A może oba torowiska są używane do celów transportu? Czy ktoś wie jak często obecnie takie składy jeżdżą do elektrowni, tzn. ile razy dziennie i czy są określone godziny?
majster
starszy kapral
Posty: 167
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Którędy jedzie węgiel do elektrowni?

Post autor: majster »

Obserwując stan szyn w kierunku Ostrowi wiać, że nie często jadą pociągi z tamtego kierunku ,więc raczej ten kierunek odpada.
Węgiel jest wg mnie jest transportowany zelektryfikowaną linią biegnącą w kierunku Goworowa-Tłuszcza.
kambal
starszy szeregowy
Posty: 90
Rejestracja: 08 cze 2007, 14:48

Re: Którędy jedzie węgiel do elektrowni?

Post autor: kambal »

Do elektrowni jest ułożony oddzielny tor od dworca PKP.
tory.jpg
Od dworca PKP tor przecina DW627 (przejazd na Stacji), biegnie przez Ławy, przecina ulicę Ławską, dalej Goworki, DK61 (przejazd w Wojciechowicach) i teren elektrowni. Zakładając, że węgiel do "Nowej Elektrowni" będzie dostarczany tym samym torem to przejazd na Stacji będzie zamykany na dłużej i częściej niż do tej pory a kolejka aut siegnie przyszłego ronda na Ostrowskiej/Przemysłowej.

Przeczytałem jeszcze raz post. I sory za to co wyżej, normalne przecież że do elektrowni jest oddzielny tor z bocznicą. Tak jak wyżej, obserwując co się dzieje dookoła Ostrołęki wykorzystywana jest raczej linia Goworowo/Tłuszcz. Dość często w Pasiekach można spotkać "węglarki" na bocznicy.
ODPOWIEDZ