Ścieżki Rowerowe

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Jan Wąż
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2018, 10:47

Ścieżki Rowerowe

Post autor: Jan Wąż »

Zastanawia mnie czemu w Ostrołęce budowane są ścieżki rowerowe z kostki brukowe. Według mnie i moich znajomych o wiele lepiej jeździ się po ścieżkach asfaltowych. Poza tym u nas wyznacza się ścieżki niezgodnie z logiką. Wydaje się rozsądniejszym rozwiązaniem, że ścieżka rowerowa jest usytuowana bliżej krawędzi jezdni niż chodnik dla pieszych. Taka sytuacja jest m.in. na Fieldorfa, gdzie ścieżka rowerowa przebiega pod obiektami gastronomicznymi. Wychodzący z nich ludzie często zmuszają rowerzystów do gwałtownego hamowania itp. Oczywiście za taką sytuację winie osoby planujące ciągi komunikacyjne. Kolejna sprawa, że oznaczenia poprzeczne ścieżki rowerowej są zbyt rzadko.
xomar
starszy szeregowy
Posty: 57
Rejestracja: 18 mar 2006, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ścieżki Rowerowe

Post autor: xomar »

Ty się qoorwa ciesz, że koci urząd nie strzela jeszcze do rowerzystów. Robią wszystko przeciwko rowerzystom, zresztą w każdej dziedzinie "dojna zmiana" to patałachy i nieroby. Na niczym się nie znają oprócz klęczenia.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1515
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Ścieżki Rowerowe

Post autor: Infom »

co do kostki to moim zdaniem nie jest tak źle spokojnie da radę nawet na rolkach po niej śmigać :)
Kostka jest droższa od asfaltu ( tak mi się wydaję ) tak więc pod tym względem nie ma co narzekać :)
Jan Wąż
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2018, 10:47

Re: Ścieżki Rowerowe

Post autor: Jan Wąż »

A kojarzycie moze jakis fragment sciezek rowerowych w Ostrolece, ktore mozna uznac za bubel?
antony
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2015, 15:32

Re: Ścieżki Rowerowe

Post autor: antony »

witam ścieżki z kostki brukowej mogą być ale to powinna być kostka bezfazowa lłączona na styk .Jeszcze gorszy problem że to są ścieżki które prowadzą donikąd nagle się kończą i trzeba wjeżdżać na ulicę lub chodnik i za jakiś czas znów jest kawałek ścieżki,to jakaś parodia komunikacji kompletnie bez planów .
antony
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2015, 15:32

Re: Ścieżki Rowerowe

Post autor: antony »

rowerzystów decydencji mieli i mają w d....widać to po wyremontowanych drogach podmiejskich gdzie nie ma ścieżek rowerowych .Ale blisko jest ten czas kiedy miasto się kompletnie zakorkuje i będziecie co dzień stać w korkach znacznie dłuuuuuuuużej
heya
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2018, 7:50

Re: Ścieżki Rowerowe

Post autor: heya »

Ścieżki rowerowe powinny być budowane jako asfaltowe lub jak kolega wyżej wspomniał z kostki łączonej na styk , z naciskiem na asfalt . Szczeliny powodują kolizje gdy opona w nie wpadnie, a mniejsze szczeliny dla węższych opon wstrząsy przenoszone na cały rower. Problemem w Ostrołęce są niedokończone ścieżki, pourywane przy przejściach dla pieszych przy których nie ma przejazdów dla rowerzystów. Gdy już rowerzyści decydują się na jazdę po chodnikach problemem są wszędobylskie krawężniki podwyższone na początkach, w środku, fragmentach i końcach chodników, niepełnosprawni też mają przez to nie lada problem by się poruszać po mieście. Infrastruktura w dla rowerzystów w tym mieście to istny cyrk, wygląda to tak jakby ktoś robił na złość rowerzystom albo nikt z Urzędu się nie przejechał nawet po szerokich chodzikach. Czy tak cięzko jest podobijać te krawężniki? Że nie wspomnę o tym durnym słupie ogłoszeniowym - betonowym zlokalizowanym przy wyjeździe z ul. Berka Joselewicza na Nowy Most , ustawiony przy samym przejściu na chodniku. Parodia przy samym Urzędzie MIasta.
brexit

Re: Ścieżki Rowerowe

Post autor: brexit »

W UK w mieście w którym mieszkam, nie ma ani jednej ścieżki rowerowej z kostki brukowej.Wszystkie są asfaltowe.A jest ich dużo.
Nie widzę żadnego powodu, aby robić ścieżki z kostki brukowej.
Jazda po Ostrołęce rowerem to droga przez mękę.Nie wiem czy to nieudolność, czy celowe działanie.
ODPOWIEDZ