Wybory prezydenckie w Ostrołęce

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
brexit

Wybory prezydenckie w Ostrołęce

Post autor: brexit »

Tym razem proponuję pobawić się we wróżki.Biorąc pod uwagę artykuł z portalu m-o i opisane w nim zgłoszone kandydatury czyli :
  • Janusz Kotowski
    Łukasz Kulik
    Jakub Frydryk
    Mariusz Popielarz.
Kto Waszym zdaniem wygra?Moje typy w kolejności od najlepszego wyniku :

I tura :
  • Janusz Kotowski
    Łukasz Kulik
    Jakub Frydryk
    Mariusz Popielarz
II tura :
Łukasz Kulik wygrywa z Januszem Kotowskim.
kolejak
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 25 kwie 2010, 19:44

Re: Wybory prezydenckie w Ostrołęce.

Post autor: kolejak »

Oby :)
brexit

Re: Wybory prezydenckie w Ostrołęce

Post autor: brexit »

Nie wiem czy oby.To będzie zależeć od tego, kto wygra wybory parlamentarne.Jeżeli nie daj Boże znowu PiS, to wtedy wygrana Łukasza Kulika może oznaczać brak inwestycji centralnych przez następne kilka lat.
Dodatkowo jak pokazuje przykład Rzekunia współpraca prezydenta z opozycją mającą większość w radzie miasta to będzie droga przez mękę, przynajmniej dziś ciężko sobie inną sytuację wyobrazić.
Gdyby radny Łukasz Kulik zdobył fotel prezydenta Ostrołęki , a PiS utrzymało większość w radzie, wygrywając za rok wybory parlamentarne, to byłby to moim zdaniem najgorszy dla Ostrołęki wariant.
jermak
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Re: Wybory prezydenckie w Ostrołęce

Post autor: jermak »

Próbując logicznie rozkminić ostatnią wypowiedź brexit'a, to nie należy wygrywać żadnych wyborów, bo ci drudzy też coś wygrają i będzie problem z rządzeniem.
Przychylałbym się raczej do opcji, że kiedy wygrywam wybory, pokazuję, że można wygrać z tymi drugimi i w kolejnych wyborach ludzie podobnie myślący (lub po prostu myślący) zasiadają w radzie miasta.
Takich miast jest sporo, właściwie wszystkie największe w Polsce z wyjątkiem paru obszarów Polski B, znaczy można.
A inwestycje centralne? - ile takich wspaniałych działań zrealizowano w ostatnich latach dla zwykłych ludzi w Ostrołęce?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Wybory prezydenckie w Ostrołęce

Post autor: Qrzysio »

Stworzenie koalicji prezydenckiej w ostrołęckiej radzie miasta to kwestia jednego spotkania. A inwestycje centralne to głównie takie bajeczne stwory, jak nagły remont portu czy budowa Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Przecież rząd nam dróg nie buduje, dlatego, że nas lubi bardziej niż inne miasta. Miasto dostaje dotacje na oświatę, drogi i inne sprawy, które są przydzielane automatycznie, a nie po linii partyjnej.
brexit

Re: Wybory prezydenckie w Ostrołęce

Post autor: brexit »

Lepiej napiszcie, jakie są Wasze typy w wyborach.Możemy się nawet o jakąś butelkę założyć.
Jedni będą pili z radości, inni z rozpaczy, a jeszcze inni tak jak ja, żeby się napić.Ja napisałem jakie będą wyniki moim zdaniem.Teraz Wasza kolej.
brexit

Re: Wybory prezydenckie w Ostrołęce

Post autor: brexit »

jermak pisze: 27 sie 2018, 23:47 Próbując logicznie rozkminić ostatnią wypowiedź brexit'a, to nie należy wygrywać żadnych wyborów, bo ci drudzy też coś wygrają i będzie problem z rządzeniem.
Nie.Problemem jest ustrój państwa.Które to państwo jest zresztą w stanie permanentnego rozkładu.Ostrołęka to naprawdę dobry przykład.
Budowę bloku C w Ostrołęce wstrzymano za kadencji PO PSL.A jak się miało dziadka w Wehrmachcie to gdzie rozpoczęto budowę nowych bloków? Tam gdzie jest największe skupisko mniejszości niemieckiej.Okolice Opola.

Z mojego punktu widzenia najlepszym kandydatem byłby starosta Kubeł.Do przyjęcia przez każdy skład rady miasta i do przełknięcia przez każdy układ polityczny , powstały po wyborach parlamentarnych.
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Wybory prezydenckie w Ostrołęce

Post autor: Tapatik »

A jak się miało dziadka w Wehrmachcie
Ten dziadek oczywiście był narodowości niemieckiej, a nie kaszubskiej, poszedł do Wehrmachtu dobrowolnie, a nie pod przymusem, dostał karabin, a nie łopatę, strzelał do Polaków zamiast kopać rowy i wytrwał w mundurze do końca wojny, a nie spierniczył jak tylko miał okazję.
brexit

Re: Wybory prezydenckie w Ostrołęce

Post autor: brexit »

Tapatik pisze: 29 sie 2018, 19:16
A jak się miało dziadka w Wehrmachcie
Ten dziadek oczywiście był narodowości niemieckiej, a nie kaszubskiej, poszedł do Wehrmachtu dobrowolnie, a nie pod przymusem, dostał karabin, a nie łopatę, strzelał do Polaków zamiast kopać rowy i wytrwał w mundurze do końca wojny, a nie spierniczył jak tylko miał okazję.
A Wałęsa, nie brał pieniędzy od SB , tylko jak sam przyznawał :
Na moje nazwisko prawdopodobnie brali agenci! Czy brali to indywidualnie, czy to była zbiorówka? Nie wziąłem ani jednej złotówki! Po co mam tę Matkę Boską? Żebym kłamał?! Nie wiem, czy w totolotku zostawiałem papiery… Muszę zapytać, czy tam. Ja naprawdę miałem szczęście i wygrywałem w totolotku - kiedy potrzebowałem, to wygrywałem. Teraz nie wygrywam - los tak mi płaci!
brexit

Re: Wybory prezydenckie w Ostrołęce

Post autor: brexit »

Jak podaje izraelski portal informacyjny, dziadek Donalda Tuska był Żydem.

https://www.israelnationalnews.com/News ... spx/144742

I poniżej fragment artykułu :

"Rabbi Shalom Stambler, the Chabad rabbi in Poland, gave the Prime Minster a mezuza and then offered to carry it for him. Prime Minister Tusk, whose grandfather was Jewish, insisted on carrying it himself."

Artykuł został zamieszczony z okazji wizyty premiera Donalda Tuska w Izraelu w 2008 roku.Izraelska agencja "Arutz Sheva" ( "Israel Nationel News"),
opisała podarowanie przez rabina Chabad–Lubawicz kultowym obiektem religii judaistycznej – mezuzą z fragmentem Tory ówczesnego premiera Donalda Tuska.

Tłumaczenie fragmentu tekstu :

"Rabin Shalom Stambler , Chabad Lubawicz rabbin w Polsce ofiarował premierowi mezuzę, a następnie zaofiarował się, że ją poniesie.
Premier Tusk , którego dziadek był Żydem, nalegał ,że poniesie ją sam."

Ciekawe, czy to ten sam dziadek , czy nie?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Wybory prezydenckie w Ostrołęce

Post autor: Qrzysio »

Jakie to ma znaczenie czy był czy nie? Na co to wpływa i dlaczego jest tak ważne dla ciebie?
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Wybory prezydenckie w Ostrołęce

Post autor: Tapatik »

A Wałęsa, nie brał pieniędzy od SB
A jaki ma to wpływ na dziadka w Wehrmachcie?
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Wybory prezydenckie w Ostrołęce

Post autor: sylwor »

Ja chciałbym jedynie by frekwencja wyniosła ponad 80%
Wtedy byłbym spokojny o wynik.
Hegemonia katechety bez grama asertywności, starającego się bez efektu podołać stanowisku prezydenta miasta, skończyłaby się w ułamku sekundy.
jermak
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Re: Wybory prezydenckie w Ostrołęce

Post autor: jermak »

Też uważam, że miejsce katechety jest raczej w salce religijne, najlepiej przykościelnej.
Zarządzanie sporym miastem to jednak zupełnie inna liga.
A poza przyzwoitą frekwencją, to może jeszcze jakieś propozycje imienne?
brexit

Re: Wybory prezydenckie w Ostrołęce

Post autor: brexit »

brexit pisze: 27 sie 2018, 13:48 Tym razem proponuję pobawić się we wróżki.Biorąc pod uwagę artykuł z portalu m-o i opisane w nim zgłoszone kandydatury czyli :
  • Janusz Kotowski
    Łukasz Kulik
    Jakub Frydryk
    Mariusz Popielarz.
Kto Waszym zdaniem wygra?Moje typy w kolejności od najlepszego wyniku :

I tura :
  • Janusz Kotowski
    Łukasz Kulik
    Jakub Frydryk
    Mariusz Popielarz
II tura :
Łukasz Kulik wygrywa z Januszem Kotowskim.

I się okazało ,że prawie zgadłem. Pomyłka niewielka.Ale nie przyszło mi do głowy ,że prezydent Kotowski może sobie strzelić w kolano "Klerem" na miesiąc przed wyborami.I nieważne, kto decydował. Odpowiada się też za podległych pracowników.Choć gdyby nie ten film to i tak szans na utrzymanie fotela praktycznie by nie było.Już nie teraz.Jeszcze z rok temu tak.
Za to skala porażki PiS w radzie miasta jest dla mnie zaskoczeniem.


Pytanie jest takie.Na co realnie można liczyć po wygranych przez radnego Kulika wyborach ? Moim zdaniem zmieni się niewiele.
Ot drobny lifing, który przez usłużnych propagandystów - na przykład przez Szambelana Qrzysia - będzie rozdymany do granic przełomu na miarę nowej epoki w historii ludzkości.Na pewno da się słyszeć radosne mlaskanie podczas konsumpcji obier z koryta, do ktorego dorwie się nowe towarzystwo.
Ale oczywiście , żeby się do koryta dorwać będzie potrzebna czystka.Oby nie było tak ,że polecą profesjonaliści ,żeby zrobić miejsce dla swoich.
No i "Kler" będzie obowiązkowy- dla każdego.
Teraz zgodnie z tezami stawianymi przez dyżurne trolle w tym ,że jedyną przeszkodą na drodze do wybudowania nowej obwodnicy jest prezydent Kotowski , w dwa tygodnie po wygranej powinna się zacząć już budowa. Tak samo z mostem.
Jak się fimrmy budujące mosty dowiedzą , że radny Kulik wygrał to same przybiegną w podskokach z pytaniem ile mają do budżetu Ostrołęki wpłacić ,żeby prezydent Kulik raczył u nich za most zamówić- oczywiście za darmo.Jak czytam posty co niektórych komentujących, to poza nadzwyczajną aktywnością dyżurnych trolli rzuca mi się w oczy infantylność niektórych komentujących.

I to nie jest wygrana radnego Kulika. To porażka prezydenta Kotowskiego.Dodam , że na własne życzenie. Mnie tylko dziwi jedna rzecz. Czy w PiS nie ma jakiegoś zespołu ludzi do doradzania jak prowadzić kampanię ? Przecież to bezhołowie , czyli serię samobójczych posunięć PiS w Ostrołęce ktoś powinien zauważyć i jakoś zareagować. Aż dziwne ,że tak duża partia nie dorobiła się mechanizmów, które byłyby w stanie wyłapać oderwanie od rzeczywistości lokalnych polityków i wdrożyć jakiś mechanizm korygujący.

To samo w PO. Ile razy można pozwolić ,żeby dyrektor Popielarz kolokwialnie mówiąc dał doopska , zaliczając kolejną porażkę wyborczą ?
Nie ,żebym widział jakąś istotną rożnicę , ale po kilku porażkach powinni postawić choćby na radnego Kleczkowskiego.Nic nie mieli do stracenia.


Z mojego punktu widzenia to wszystko jedno. Wszystkie Magdalenkowe twory są tak samo szkodliwe dla Polski.
matio
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:49

Re: Wybory prezydenckie w Ostrołęce

Post autor: matio »

A ja tam nie idę na wybory. Przecież oni zawsze to samo obiecują.A potem jak się dostaną na stołki, to znowu mają innych za nic.
brexit

Re: Wybory prezydenckie w Ostrołęce

Post autor: brexit »

No co Ty. Chociaż nie jestem zwolennikiem demokracji, to skoro już jest to moim zdaniem powinieneś aktywnie włączyć się w życie społeczności. Nie tylko chodząc na wybory.Nawet jak Ty się nie zainteresujesz polityką, to ona zainteresuje się Tobą. Dlaczego tyle ludzi przez biernośc pozwala na to ,że kasta cwaniaków pasożytuje na całym społeczeństwie ?
ODPOWIEDZ