Strona 1 z 1

prośba o pomoc w rozeznaniu

: 11 sty 2020, 14:14
autor: Werbia
Dzień dobry

W związku z tym, że dwóch ostrołęckich proboszczów i ówczesny nuncjusz apostolski w Polsce w swoim czasie wkręcili mnie [ale można by rzec także, że w takim samym stopniu ja ich] w niesamowicie trudne rozeznanie dotyczące budynku po byłej pływalni miejskiej w Ostrołęce przy ul. Piłsudskiego: bardzo Was proszę o pomoc w rozeznaniu.

W tamtym czasie interesowało mnie głównie założenie jakiegoś kościelnego muzeum w Ostrołęce, ponieważ nie mogłam dostać żadnej pracy a przy wsparciu środków finansowych z UE rozszerzających kompetencje zawodowe osób bezrobotnych byłam w trakcie kursu na terenowych przewodników turystycznych i także moje pierwsze doświadczenie zawodowe związane było z muzealnictwem.

Z perspektywy czasu wydaje mi się jednak, że ostrołęcki pustostan po byłej pływalni miejskiej przy ul. Piłsudskiego, którym od jakiegoś czasu interesuje się jednak paru kapłanów być może mógłby zostać zaadoptowany na kościół np. pw. Ducha Świętego lub pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa?

Wydaje się, że Władze Kościelne mają spore możliwości negocjacyjne w tej sprawie z właścicielem budynku, którym chyba nadal jest Urząd Miasta Ostrołęki a znajdujące się w niedalekim sąsiedztwie Sanktuarium pw. Św. Antoniego od wielu lat jest przepełnione podczas nabożeństw -zwłaszcza świątecznych i niedzielnych więc nowy kościół w pobliżu być może mógłby ten niezwykle cenny obiekt zabytkowy nieco odciążyć pod względami eksploatacyjnymi. - Czy potraficie sobie wyobrazić, że moglibyście w tym pustostanie po byłej pływalni miejskiej przy ul. Piłsudskiego modlić się, chodzić tam kiedyś na mszę świętą?

Re: prośba o pomoc w rozeznaniu

: 12 sty 2020, 10:30
autor: Markqus
Że też chce ci sie pisać takie bzdury.

Re: prośba o pomoc w rozeznaniu

: 12 sty 2020, 11:17
autor: Werbia

Re: prośba o pomoc w rozeznaniu

: 14 sty 2020, 21:59
autor: tremendes
Być może stara pływalnia przydałaby się jako Chrześcijańskie akwarium do hodowli ryb - znaku pierwszych Chrześcijan skąd ludzie prawi, obiektywnie moralni zaopatrywali by się w ten biblijny pokarm.

Re: prośba o pomoc w rozeznaniu

: 14 sty 2020, 22:04
autor: gutek
NIE......................................

Re: prośba o pomoc w rozeznaniu

: 14 sty 2020, 22:36
autor: Werbia
- Gdyby duszpasterstwo sanktuarium św. Antoniego zostało rozłożone na dwa prawie sąsiadujące ze sobą kościoły, prawdopodobnie jeden z nich byłby diecezjalny a drugi zakonny; a zakonnicy zaraz zabraliby się za kierownictwo duchowe, zaczęli myśleć o budowie Domu Pielgrzyma ... ... ... właściwie to na co taki kłopot komukolwiek w tej okolicy ... ... ... ?