Czy pracodawcy szukają jeleni?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Pol-Pot
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2020, 13:16

Czy pracodawcy szukają jeleni?

Post autor: Pol-Pot »

Dlaczego non stop te same firmy szukają pracowników? Co jest nie tak?
Kficze
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2018, 9:32

Re: Szukając Jeleni

Post autor: Kficze »

Duża rotacja raczej świadczy o marnym wynagrodzeniu, słabym szefie, wyzysku lub jakiś innych negatywnych zjawiskach.
Ostatnia deska ratunku i jak najszybciej uciekać, a najlepiej omijać z daleka.
Pol-Pot
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2020, 13:16

Re: Szukając Jeleni

Post autor: Pol-Pot »

Ale ludzie ciągle się nabierają.I idą do takiej roboty.Pytam się po co?
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Szukając Jeleni

Post autor: Bolek21 »

Wina pewnie jest częćiowo po stronie pracodawców, ale...
w dzisiejszych czasach jest tak, że przychodzi do pracy człowiek świeżo po szkole/młody/bez doświadczenia, brakuje mu podstawowej wiedzy na tematy ogólne, trzeba mu non stop powtarzać zadania które ma do wykonania, a on wciąż popełnia podstawowe błędy. Dlaczego? Dlatego, że taki ktoś przychodzi do pracy i wszystko olewa. Nie słucha. Nie chce się uczyć. Zero zaangażowania. Wymagając przy tym zarobków takich jakie mają "starzy" doświadczeni ludzie na których można polegać. Wtedy taki ktoś popracuje tydzień, zarobi parę złotych, przesiedzi dwa tygodnie w domu u mamy i później znowu skoczy gdzieś dorobić. Zero ambicji.
Takie mamy czasy, że młodzi pracują tylko z rozkazu rodziców.
Oczywiście są też ludzie uczciwi i solidni. Tacy mają pracę dobrze płatną i stałą. Solidny człowiek jest dzisiaj w cenie. I nie mówię tutaj o ludziach z umiejętnościami/wykształceniem inżyniera tylko ludzi, którzy są sumienni i chcą pracować. Dla takiego człowieka zawsze znajdzie się praca, bo prędzej czy później wszystkiego się nauczy. Szkoła nie jest wymagana (w wielu wypadkach). Wymagane są chęci do pracy i zaangażowanie.
Dlatego wydaje mi się, że to nie praca jest zła, a ludzie którzy "chcą" pracować.
MISIO
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 09 paź 2008, 11:06

Re: Szukając Jeleni

Post autor: MISIO »

Pozwolę sobie nie zgodzić się z ogólnym wydźwiękiem powyższych postów. Sam jestem pracodawcą i często zamieszczam ogłoszenia o pracę. Także na tym portalu.

Praca ogólnie nie jest ciężka, atmosfera wydaje mi się , że jest fajna. Ze starych pracowników nikt mi się jeszcze nie zwolnił, więc to o czymś świadczy. Mimo starań naszego rząd , aby zdusić prywatną działalność firma się rozwija więc szukam pracowników. Pracownik dostaje umowę, stawkę wyższą niż minimalna na start, praca 8h przez pięć dni. Przed podjęciem pracy badania i zakup odzieży ochronnej. Opiszę wam przypadki pracowników lub kandydatów z ostatnich trzech miesięcy.

1. na rozmowę kwalifikacyjną przyszedł pijany
2. po podpisaniu umowy brak kontaktu
3. przykręcenie 12 śrub na jeden etap produkcji zajęło komuś 8 godzina - kluczem pneumatycznym. Ja z nudów zrobił bym coś więcej, każdemu innemu zajmuje to ok 10 min.
4. kandydat na kierowcę miał zatrzymane prawo jazdy za alkohol i dożywotni zakaz.
5. Standard pierwsza wypłata i koniec lub powrót po tygodniu lub dwóch.
6. jednego pracownika przerosło zamontowanie wiertła w wiertarce.
7. młody chłopak, po szkole zero doświadczenia i w sumie obycia, bo jak wszedł do biura to nawet nie powiedział dzień dobry, chce 30 zł za godzinę na start. Życzę mu powodzenia.
8. mistrzostwo świata - pracownik w pierwszym dniu pracy nie przyszedł o 7 tylko o 12.40 i z rozbrajającą szczerością powiedział do mnie, że nie chciało mu się rano wstawać.

Ogólnie moje doświadczenia są takie , że obecnie ludzie są po prostu roszczeniowi, leniwi lub po prostu mają wszystko w d***e. Dlatego uważam, że jak firma daje często ogłoszenie to nie dlatego, że oszukuje czy wyzyskuje a dla tego, że po prostu potrzebuje pracowników. Oczywiście może trafić się jakiś janusz biznesu co wykorzysta i oszuka ale jest to według mnie margines.

Poza tym, uważam, że pracownik podejmując pracę na czarno bez umowy jest po prosu debilem, szkodzi sobie i innym. W obecnych czasach usadzenie pracodawcy który nie rejestruje pracownika to kwestia wysłanie jednego maila do inspekcji pracy lub urzędu skarbowego. Poza tym nie ma przymusu i pracownik nie musi podejmować pracy jak coś mu nie odpowiada.

Obecnie pracownika się ceni, bo jest dobra koniunktura i dobry pracownik jest potrzebny. Problem ze znalezieniem pracy mają tylko ludzie którzy sami stwarzaja problemy. Nikt normalny nie będzie długo bezrobotny. Myślicie, że czemu zatrudnia się teraz tylu ukraińców, białorusinów lub rosjan. To nie jest kwestia tego, że płaci im się 3 złote na godzinę. Oni też się cenią.
Pol-Pot
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2020, 13:16

Re: Szukając Jeleni

Post autor: Pol-Pot »

To pracownicy nie nadają się i tylko te firmy maja takiego pecha,że do nich przychodzą tacy pracownicy? I non stop poszukuja pracowników to są zauważcie te same FIRMY!! To w innych firmach nie uciekają i nie mają wszystkiego w D....ie?
ODPOWIEDZ