Strona 1 z 1

Ceny mieszkań za wynajem

: 16 lut 2020, 13:52
autor: enter84
Witam!
Od jakiegoś czasu wpadam na ogłoszenia ludzi oferujących mieszkania do wynajęcia i to co czytam w ogłoszeniu to istne szaleństwo.Dla przykładu-kobieta pisze, że ma na wynajem mieszkanie umeblowane 50m i koszt wynajmu,podkreślam samego wynajmu to 1100zl plus czynsz plus woda plus gaz i robi się prawie 2000zl.Ja rozumiem ktoś sobie chce w ten sposób spłacać kredyt,ale mam czasem wrażenie, że ktoś upadł na głowę podając takie ceny.Ostrołęka to nie Warszawa i ceny należałoby dostosować do zarobków.

Re: Ceny mieszkań za wynajem

: 16 lut 2020, 15:32
autor: Markqus
No cóż towar , jest wart tyle ile ktoś chce zapłacić . Moi znajomi pobudowali dom , rata ich kredytu była porównywalna z opłatą za mieszkanie które wynajmowali .

Re: Ceny mieszkań za wynajem

: 16 lut 2020, 22:44
autor: Anton
Witam!
Do czyich zarobków? Pańskich?
Proszę szukać gorszy standard, albo mniejszy metraż. Pozdrawiam

Re: Ceny mieszkań za wynajem

: 16 lut 2020, 23:34
autor: mrmuzyczny
W nieruchomościach są 3 zasady: lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja. Mieszkania warszawskie trzymają swoją cenę bo w okolicy jest najbogatsza oferta kulturalna w Polsce, praca w prestiżowych miejscach na wysokoopłacanych stanowiskach, rewelacyjna komunikacja itp itd. Ostrołęka z kolei to trochę większa wieś w której cały czas śmierdzi z powodu celulozy. Niektórzy myślą, że obłowią się z wynajmem przy okazji budowy elektrowni, ale trochę się przeliczą.

Nie wspomnę już, że mieszkania ostrołęckie w cenie adekwatnie tańszej od warszawskich oferują standard dla obszczymurków, obdrapane ściany, brak podstawowego wyposażenia, brak mebli, menele na klatce. Z kolei mieszkania w choćby podstawowym standardzie do zamieszkania, wyremontowane niedawno, są wystawiane w cenach równych warszawskim. Tyle że w Warszawie za tę cenę dostaje mieszkanie blisko masy restauracji,pubów, klubów, blisko biurowców, a w Ostrołęce dostaję widok na pole i smród gunwa po otworzeniu okna. Osobna kwestia to sami właściciele mający jakąś awersję do słowa pisanego. Raz na tysiąc trafia się ogłoszenie dobrze opisane, z ceną, metrażem i zdjęciami. Najczęściej "wynajme mieszkanie, po więcej szczegółów tel". Błagam, szanujmy swój czas.

Re: Ceny mieszkań za wynajem

: 17 lut 2020, 8:04
autor: enter84
Anton pisze: 16 lut 2020, 22:44 Witam!
Do czyich zarobków? Pańskich?
Proszę szukać gorszy standard, albo mniejszy metraż. Pozdrawiam
O moje zarobki proszę się nie martwić,zarabiam wystarczająco,aby mieć swój dom. Jeśli nie jest Pan/Pani zorientowany/a to średnia płaca w Ostrołęce to 2400zl.
Zresztą poruszyłem ten temat jako luźną dyskusję,dla mnie jeśli znajdzie się frajer,który wynajmie mieszkanoe za tą cenę, to czapka z głowy,wolałbym już spłacać ratę na kredyt i mieszkać na swoim.

Re: Ceny mieszkań za wynajem

: 17 lut 2020, 9:34
autor: Kficze
Jasne że lepiej jest spłacać swoje, problem w tym, że nie każdy ma zdolność kredytową. Czasem bywa że na papierze najniższa i pod stołem reszta.
2k to wyjątkowo wysokie opłaty. Spokojnie jak zerkam można w około 1500 znaleźć.

A widok, cóż czasem lepiej popatrzeć na pole niż na blokowisko, są inne czasem priorytety niż ciągła balanga w pubach, klubach i co tam jeszcze warszawka oferuje.

Re: Ceny mieszkań za wynajem

: 17 lut 2020, 20:32
autor: mrmuzyczny
Kficze pisze:
> A widok, cóż czasem lepiej popatrzeć na pole niż na blokowisko, są inne
> czasem priorytety niż ciągła balanga w pubach, klubach i co tam jeszcze
> warszawka oferuje.

1. Nie ma takiego miasta jak "warszawka" ;)
2. Jakoś tak się utarło, że cena za m2 pola jednak się różni od m2 działki w centrum dużego miasta. To przekłada się na ceny nieruchomości. Z tych i wielu innych przyczyn cena za m2 mieszkania w Ostrołęce oscyluje w granicach 3,5-4,5m2 na rynku pierwotnym, a w Warszawie prawie 11 tys za m2 z górnymi widełkami na poziomie 40-60 tys zł / m2 mieszkania w wieżowcu w pobliżu Pekinu.

Re: Ceny mieszkań za wynajem

: 19 lut 2020, 9:14
autor: Kficze
mrmuzyczny pisze:
> Kficze pisze:
> > A widok, cóż czasem lepiej popatrzeć na pole niż na blokowisko, są inne
> > czasem priorytety niż ciągła balanga w pubach, klubach i co tam jeszcze
> > warszawka oferuje.
>
> 1. Nie ma takiego miasta jak "warszawka" ;)


Jak coś piszemy to dobrze jest wiedzieć o czym

https://pl.wikipedia.org/wiki/Warszawka ... pomorskie) :D

Re: Ceny mieszkań za wynajem

: 20 lut 2020, 11:19
autor: 8uhg
znajomi, dwie rodziny tzw wos-y, wynajmują mieszkanie dla dzieci (nastolatków) uczących się - płacą 400 zł za pokoje dwuosobowe plus opłaty, wychodzi około 410 zł miesięcznie na głowę. fakt, chłopcy demolują, właścicielka potracą im z kaucji po 100 zł na koniec roku szkolnego. Mieszkanie blisko szkoły, dwa pokoje po 2 uczniów w kazdym. w wakacje płacą tylko czynsz plus 100 zł

Re: Ceny mieszkań za wynajem

: 20 lut 2020, 12:49
autor: Sarcev
Dlaczego upadł na głowę? Przecież mamy wolny rynek, jezeli jestem wlascicielem danego podmiotu moge go wystawic na sprzedaz czy wynajem w cenie w jakiej mi sie podoba... Przeciez nikt mi nie bedzie dyktowal czy mówił w jakiej cenie ma cos robić....

Przeciez nikt Ciebie nie zmusza do wynajmu :)

Re: Ceny mieszkań za wynajem

: 21 lut 2020, 18:29
autor: Markqus
8uhg pisze: 20 lut 2020, 11:19 znajomi, dwie rodziny tzw wos-y, wynajmują mieszkanie dla dzieci (nastolatków) uczących się - płacą 400 zł za pokoje dwuosobowe plus opłaty, wychodzi około 410 zł miesięcznie na głowę. fakt, chłopcy demolują, właścicielka potracą im z kaucji po 100 zł na koniec roku szkolnego. Mieszkanie blisko szkoły, dwa pokoje po 2 uczniów w kazdym. w wakacje płacą tylko czynsz plus 100 zł
co to jest za zwrot " tzw wos-y"

Re: Ceny mieszkań za wynajem

: 23 lut 2020, 19:17
autor: jestemmagda
jaka jest normalna cena za wynajem 25m kawalerki jednopokojowej z duza lazienka i aneksem po remoncie na starym miescie. bez oplat, bez internetu i telewizji.

Re: Ceny mieszkań za wynajem

: 25 lut 2020, 12:31
autor: 8uhg
37 m, pokój z aneksem, mały pokoik (8m), wc i korytarzyk - 1200 zł plus opłaty. koło parku, blosko pks

Re: Ceny mieszkań za wynajem

: 25 lut 2020, 14:41
autor: Kficze
ul. Chętnika ok.34 m2 w pełni umeblowane. Koszt 1300 zl za mc (w cenie czynsz i oplaty)