Złodzieje ciągają za klamki?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
AZB666
sierżant
Posty: 292
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

Złodzieje ciągają za klamki?

Post autor: AZB666 »

Cześć.
Chciałbym poruszyć temat nocnych złodziei w naszym mieście. Głównie w blokach.
Otóż sporo moich znajomych, głównie z osiedla centrum, narzeka na to, że nocami są budzeni
przez wrażenie, że ktoś złapał lub szarpał za klamkę. Nie którzy, gdy podeszli do judasza, to nikogo nie widzieli bo żadne
światło nie było włączone. Część zauważyła, że nie wiadomo co w ich klatce powoduje, że światło na czujnik ruchu się załącza.
Czytałem o tym w necie i bywają w Polsce podobne przypadki wrażenia, że ktoś łapał za klamkę.
Niestety też przy tym można znaleźć info, iż złodzieje sprawdzają kto ma otwarte mieszkanie, by okraść śpiących lokatorów.
Pewien pan, który posiada owczarka niemieckiego, w nocy zdezorientowany myślą, że ktoś łapał za klamkę, otworzył drzwi
i usłyszał jedynie szybkie, lecz ciche kroki.

Czy to paranoja, czy ktoś z Was lub Waszych znajomych też ma w nocy wrażenie, że ktoś złapał za klamkę?
Może policja też coś na forum się wypowie.
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Złodziej

Post autor: mondeo »

To nie koniecznie złodziej, to możne być zboczeniec
A nie wiedzieć czemu gdy spółdzielnia chce założyć monitoring bloku czyli każdy płaciłby 10 zł czynszu więcej miesięcznie, to jak się okazuje 80% się nie zgadza

Teraz idą ciężkie czasy i złodzieje będą wymyślali nowe formy okradania nas. Tak wiec temat jak najbardziej na czasie i trzeba się informować na bieżąco bo sporo osób żyje tylko z okradania innych i brzydzi się uczciwa pracą.
AZB666
sierżant
Posty: 292
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

Re: Złodziej

Post autor: AZB666 »

mondeo pisze: 12 kwie 2020, 13:32 To nie koniecznie złodziej, to możne być zboczeniec
A nie wiedzieć czemu gdy spółdzielnia chce założyć monitoring bloku czyli każdy płaciłby 10 zł czynszu więcej miesięcznie, to jak się okazuje 80% się nie zgadza

Teraz idą ciężkie czasy i złodzieje będą wymyślali nowe formy okradania nas. Tak wiec temat jak najbardziej na czasie i trzeba się informować na bieżąco bo sporo osób żyje tylko z okradania innych i brzydzi się uczciwa pracą.
Dzięki za merytoryczną wypowiedź.
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Złodziej

Post autor: Markqus »

Najlepszy alarm to czujny sąsiad
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Złodzieje ciągają za klamki?

Post autor: Infom »

Markqus pisze: 12 kwie 2020, 15:31 Najlepszy alarm to czujny sąsiad
czyli co mam poprosić sąsiada, aby w nocy nie spał i czuwał nad moim mieszkaniem ?:)
AZB666
sierżant
Posty: 292
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

Re: Złodzieje ciągają za klamki?

Post autor: AZB666 »

Problem w tym, że nawet nie pomaga domofon na kod.
Pozostaje czujność i jakaś czujka otwarcia drzwi za kilka/kilkanaście złotych.

Zaczynając temat myślałem, że ktoś z Was już też z tym się spotkał.
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Złodzieje ciągają za klamki?

Post autor: Markqus »

Infom pisze: 13 kwie 2020, 19:02
Markqus pisze: 12 kwie 2020, 15:31 Najlepszy alarm to czujny sąsiad
czyli co mam poprosić sąsiada, aby w nocy nie spał i czuwał nad moim mieszkaniem ?:)
Nie musisz, ale zawsze możesz mieć nadzieję , że ma lżejszy sen niż Ty.
Awatar użytkownika
Tomex
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2020, 10:26
Lokalizacja: Pomian

Re: Złodzieje ciągają za klamki?

Post autor: Tomex »

Masz rybie oko w drzwiach? jak tak, to można zamontować kamerę.. najlepsze rozwiązanie i dowód, że ktoś próbował się włamać.
AZB666
sierżant
Posty: 292
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

Re: Złodzieje ciągają za klamki?

Post autor: AZB666 »

Tomex pisze: 15 kwie 2020, 12:12 Masz rybie oko w drzwiach? jak tak, to można zamontować kamerę.. najlepsze rozwiązanie i dowód, że ktoś próbował się włamać.
Tomex, też o tym myślałem.
Masz jakiś produkt godny polecenia na wyciszone drzwi? Drzwi od wewnątrz nie są gładkie i mają materiał na sobie.
Awatar użytkownika
Tomex
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2020, 10:26
Lokalizacja: Pomian

Re: Złodzieje ciągają za klamki?

Post autor: Tomex »

AZB666 osobiście to psa mogę polecić :D. Jeśli chodzi o wizjery elektroniczne, to dopytałem się znajomego, który ma i poleca z firmy ORNO. Jakościowo aż tak nie powala, ale istotne jest, aby wziąć z dostępną pamięcią - wtedy nagrywa filmiki, jak np. lokatorzy śpią.
ODPOWIEDZ