Sygnalizacja świetlna, a motory i rowery

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Sygnalizacja świetlna, a motory i rowery

Post autor: Infom »

Witam,

Mam taką zagwozdkę co trzeba zrobić, żeby większość sygnalizacji świetlnych w Ostrołęce "wyłapała", że podjeżdża jednoślad pod skrzyżowanie i zmieniło się z czerwonego światła na zielone?:)
AZB666
sierżant
Posty: 292
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

Re: Sygnalizacja świetlna, a motory i rowery

Post autor: AZB666 »

Jako pasażer samochodu widziałem, że pewien kierowca skutera zostawił pojazd na czerwonym
świetle, podbiegł do przejścia dla pieszych dalszego, niż te przy którym stał, kliknął na przycisk dla pieszych i wrócił do pojazdu.
W efekcie pieszym i jemu zapaliło się zielone.

Jednak też jako kierowca jednośladu uważam, że sygnalizacja świetlna z czujnikami to tragedia.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Sygnalizacja świetlna, a motory i rowery

Post autor: Infom »

... ale to tak nie powinno być, czy to można gdzieś zgłosić?
AZB666
sierżant
Posty: 292
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

Re: Sygnalizacja świetlna, a motory i rowery

Post autor: AZB666 »

To raczej robota dla większego grona, niż dla jednej osoby.
Może jakieś lokalne zrzeszenie motocyklistów.... nie wiem czy takie jest, ale zawsze w grupie siła.

Jeśli jednak chodzi o sam fakt zgłoszenia, to zazwyczaj do jej zarządcy, bądź też do starostwa.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Sygnalizacja świetlna, a motory i rowery

Post autor: Infom »

Czytałem na forach w każdych miastach jest to samo. Dziwnie to.
Rozumiem przy instalacji pierwszej takiej sygnalizacji ze ktos nie wziął uwagi i nie dostosował do jednośladów, ale to jest stosowanie nagminnie przez wiele lat.
Dziwne, ze w Ostrołęce jest tak wielu motocyklistów i nikt nie poruszył tego problemu. Chyba ze poruszył, ale nigdzie na forum czy w ogólnej petycji.
AZB666
sierżant
Posty: 292
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

Re: Sygnalizacja świetlna, a motory i rowery

Post autor: AZB666 »

Subiektywnie określił bym motocyklistę jako kierownika swoim życiem.
Jeśli widzi korek to go sprawnie omija, a jeśli dojeżdża do sygnalizacji świetlnej na czujniki, to swoim doświadczeniem
woli takową omijać.

Mimo to myślę, że z czasem ktoś coś z tym zrobi i raczej będzie to firma dostarczająca sygnalizacje świetlne
i zrobi to jako dobry PR dla swojej firmy.
Tymczasem pozostaje nam narzekać, coś z tym zrobić albo omijać.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Sygnalizacja świetlna, a motory i rowery

Post autor: Infom »

AZB666 pisze: 03 cze 2020, 8:39 a jeśli dojeżdża do sygnalizacji świetlnej na czujniki, to swoim doświadczeniem
woli takową omijać.
ciężko np. jadąc ulicą stayera w stronę leclerc ominąć skrzyżowanie, bo czujniki jak i w skręt w lewo jak i prosto nie wyłapują, a uwierz ostatnio bardzo długo musiałem czekać, aż nadjedzie za mną jakiś samochód.
AZB666
sierżant
Posty: 292
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

Re: Sygnalizacja świetlna, a motory i rowery

Post autor: AZB666 »

Ciekawa dyskusja nam się wywiązała :)
Uwierz nieznajomy, że ten problem jest mi bardzo dobrze znany. Chociaż obecnie nie posiadam jednośladu, to
kiedyś takim się posługiwałem i wówczas czasem nawet cierpliwość mi się kończyła właśnie na steyera.
Obwodnica, tzn te światła przy kościele, to też wcale nie lepszy temat.

Chyba pozostaje mi Ciebie zapytać, do czego zmierzasz?
Chcesz dyskusji? Zaczerpnąć porady?

Wydaje mi się, że oboje tym tematem wyczerpaliśmy to co nas boli, a w przyszłości
gdy tak będziesz stał Ty, bądź ja, na tych światłach, wówczas mieć przy sobie jakiś rejestrator trasy, bądź zwykłą kamerkę,
uwiecznić nagranie, a być może też zadzwonić na straż miejską z prośbą o interwencję :)
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Sygnalizacja świetlna, a motory i rowery

Post autor: Infom »

dajcie mi namiary kto za to odpowiada, będę interweniował, ale konkretnie adres - telefon?
AZB666
sierżant
Posty: 292
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

Re: Sygnalizacja świetlna, a motory i rowery

Post autor: AZB666 »

https://motoryzacja.interia.pl/samochod ... Id,2958667

"Trzeba jedynie udokumentować całe zdarzenie i ustalić kto jest zarządcą danej drogi, według kryteriów podanych powyżej. Jeśli jednak nie jesteś pewien pod czyją jurysdykcję podpada dany odcinek, wezwij na miejsce policję, która udzieli ci odpowiednich informacji i pomoże w udokumentowaniu zdarzenia, choćby samą notatką służbową z interwencji".

Czyli nie zostaje nic innego jak ustalić zarządcę drogi, czyli iść do Urzędu Miasta i się po prostu dowiedzieć.

Urząd Miasta Ostrołęki
plac gen. Józefa Bema 1, 07-400 Ostrołęka
Telefon: +48 (29) 764 68 11

"W sprawach skarg i wniosków mieszkańców przyjmować będzie Wiceprezydent Miasta w każdy wtorek w godzinach 9:00 – 17:00".
Daj znać jak się sprawy potoczą.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Sygnalizacja świetlna, a motory i rowery

Post autor: Infom »

... a może chociaż trochę nagłośni sprawę admin na portalu, więcej osób może zainteresuje się tym tematem? Może ktoś z urzędu by się wypowiedział co związku z tym. Dobrze by było.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Sygnalizacja świetlna, a motory i rowery

Post autor: Qrzysio »

Sprawa jest interesująca. Pracujemy nad tym.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Sygnalizacja świetlna, a motory i rowery

Post autor: Infom »

Dzięki wielkie :)
ODPOWIEDZ