Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: steward »

Witam, chciałbym poruszyć temat parkowania przed galerią bursztynową w naszym mieście, czy jest możliwe, doprowadzenie do sytuacji gdy nikt nie będzie parkował przed samym wejściem, rozjeżdżając przy tym przejście dla pieszych i blokując drogę pożarową/ewakuacyjną? Rozumiem pewne "wiejskie" nawyki parkowania pod samymi drzwiami stodoły, domu wolno stojącego czy chlewa, ale galeria w centrum miasta to nie jest żadne z powyższych. Zdjęcie poglądowe, celowo nie mam zamiaru zasłaniać tablic rejestracyjnych.
IMG_20200623_160939.jpg
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Infom »

... ale tu samochody z tablicami WOS czy WMA nic nie mają do tego, bo sam mam WO i sam tak parkuje!
Awatar użytkownika
marek7001
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:38

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: marek7001 »

Standard, nikt nie reaguje...
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Infom »

... ale czy Wam to tak naprawdę przeszkadza ? Jest dużo miejsca nadal, żeby przejść między samochodami. Nikt tam kółek nie kręci po tym chodniku! To tak, aby na przekór, aby inny miał gorzej!
kambal
starszy szeregowy
Posty: 91
Rejestracja: 08 cze 2007, 14:48

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: kambal »

Przeszkadza czy nie przeszkadza... podstawowe zasady wspólnego życia na drodze wypadało by zachować. Jestem kierowcą i w życiu bym tak nie zaparkował. A czemu? Bo żeby tam wjechać trzeba przejechać po przejsciu dla pieszych co już jest sporym wykroczeniem. Dodatkowo parkowanie w pobliżu przejścia też ma swoje 10 metrów minimalnej odległości, to samo tyczy się skrzyżowania. A już wogóle to warto zadać sobie pytanie. Co jeśli na drodze staneli by WAM(kierowcy) piesi tak jak WY(kierowcy) stajecie im na chodniku. Przecież jezdnia ma 2 pasy. Można ominąć... Z pozdrowieniem
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: steward »

Infom pisze: 24 cze 2020, 11:56 ... ale czy Wam to tak naprawdę przeszkadza ? Jest dużo miejsca nadal, żeby przejść między samochodami. Nikt tam kółek nie kręci po tym chodniku! To tak, aby na przekór, aby inny miał gorzej!
Mi przeszkadza ponieważ nie mam możliwości przejechać z wózkiem pomiędzy tymi autami, o niepełnosprawnych nawet nie wspomnę. W momencie pożaru nie ma gdzie stanąć wóz PSP, blokada drogi ewakuacji, nawet karetka nie ma możliwości podjechać pod drzwi a jest to duże skupisko ludzi.

Złamane są również przepisy ruchu drogowego pod samym nosem komendy policji, każdy patrol to widzi i ignoruje - w czym jest rzecz?
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Markqus »

steward pisze: 23 cze 2020, 19:15 Witam, chciałbym poruszyć temat parkowania przed galerią bursztynową w naszym mieście, czy jest możliwe, doprowadzenie do sytuacji gdy nikt nie będzie parkował przed samym wejściem, rozjeżdżając przy tym przejście dla pieszych i blokując drogę pożarową/ewakuacyjną? Rozumiem pewne "wiejskie" nawyki parkowania pod samymi drzwiami stodoły, domu wolno stojącego czy chlewa, ale galeria w centrum miasta to nie jest żadne z powyższych. Zdjęcie poglądowe, celowo nie mam zamiaru zasłaniać tablic rejestracyjnych.
Się zgadzam W krajach takich jak Szwecja , Norwegia - nie do pomyślenia . U nas rozgrzesza się drobnych cwaniaczków , nieuków , łamiących notorycznie przepisy , pijaczków . ................... ale tylko do tego momentu gdy taki cwaniaczek , pijaczek nie przypie........ w TWÓJ SAMOCHÓD ,
Kficze
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2018, 9:32

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Kficze »

Pobłażanie w małych wykroczeniach powoduje poczucie bezkarności i prowadzi dalej do łamania także innych przepisów bo przecież mi wolno i nic się nie dzieje. Na polską mentalność i nie pokorę niestety nie ma innej metody niż zakaz, nakaz i kara, bo niestety choćby 99% dobrze parkowało i parkuje to zawsze się znajdzie jakiś cwaniaczek.
Infom pisze: 24 cze 2020, 11:56 ... ale czy Wam to tak naprawdę przeszkadza ? Jest dużo miejsca nadal, żeby przejść między samochodami.
i problem jest komu to przeszkadza a nie jakie są przepisy bo te jak wiadomo się olewa dopóki nie ma krzywdy.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Infom »

Wyczuwam po odpowiedziach, że większość narzekających to kobiety, które pewnie w ogóle nie jeżdżą samochodami. Ludzie dajcie luzu sobie trochę.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: steward »

Infom pisze: 25 cze 2020, 11:39 Wyczuwam po odpowiedziach, że większość narzekających to kobiety, które pewnie w ogóle nie jeżdżą samochodami. Ludzie dajcie luzu sobie trochę.
Jestem mężczyzną, który codziennie robi samochodem ok 100km. Nie prezentuję jednak takich socjopatycznych zachowań jak ty kolego, szanuję przepisy ruchu drogowego aczkolwiek zdarza mi się je łamać, jednak staram się nie robić tego bezczelnie i w idiotyczny sposób jak parkowanie pod drzwiami galerii.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Infom »

steward pisze: 25 cze 2020, 14:20 [quote=Infom post_id=94028 time=<a href="tel:1593077970">1593077970</a> user_id=2925]
Wyczuwam po odpowiedziach, że większość narzekających to kobiety, które pewnie w ogóle nie jeżdżą samochodami. Ludzie dajcie luzu sobie trochę.
Jestem mężczyzną, który codziennie robi samochodem ok 100km. Nie prezentuję jednak takich socjopatycznych zachowań jak ty kolego, szanuję przepisy ruchu drogowego aczkolwiek zdarza mi się je łamać, jednak staram się nie robić tego bezczelnie i w idiotyczny sposób jak parkowanie pod drzwiami galerii.
[/quote]



Do drzwi tam jest chyba z 15 metrów, ale Ok zamykamy temat bez sensu rozmowa bo każdy ma swoje zdanie.
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Markqus »

Infom pisze: 25 cze 2020, 15:02
steward pisze: 25 cze 2020, 14:20 [quote=Infom post_id=94028 time=<a href="tel:1593077970">1593077970</a> user_id=2925]
Wyczuwam po odpowiedziach, że większość narzekających to kobiety, które pewnie w ogóle nie jeżdżą samochodami. Ludzie dajcie luzu sobie trochę.
Jestem mężczyzną, który codziennie robi samochodem ok 100km. Nie prezentuję jednak takich socjopatycznych zachowań jak ty kolego, szanuję przepisy ruchu drogowego aczkolwiek zdarza mi się je łamać, jednak staram się nie robić tego bezczelnie i w idiotyczny sposób jak parkowanie pod drzwiami galerii.

jestem facetem , też mi się zdarza łamać przepisy ale jak pisze stewart ''jednak staram się nie robić tego bezczelnie i w idiotyczny sposób ''
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Infom »

... ale to jest teren prywatny i zakazu parkowania tan nie ma to o czym wy pisZecie ze przepisy
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Markqus »

Infom pisze: 25 cze 2020, 15:46 ... ale to jest teren prywatny i zakazu parkowania tan nie ma to o czym wy pisZecie ze przepisy
Ta parking na chodniku z wjazdem przez przejście dla pieszych . Ech .... inform

Nowe światło na sprawę parkingów przy galeriach , centrach handlowych itp, i systematyzowania zachowań kierowców rzuca nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym z dnia 22 lipca 2010 roku. W przepisach pojawiło się bowiem pojęcie strefy ruchu. Co ono oznacza? Zdaniem ustawodawcy jest to obszar obejmujący co najmniej jedną drogę wewnętrzną, na który wjazd i wyjazd oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi. Co ważne, z definicji nowej strefy wynika, że na jej terenie obowiązują identyczne zasady jak na drodze publicznej. Kierowcy muszą się zatem stosować do przepisów Prawa o ruchu drogowym.
Kficze
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2018, 9:32

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Kficze »

Infom pisze: 25 cze 2020, 15:46 ... ale to jest teren prywatny i zakazu parkowania tan nie ma to o czym wy pisZecie ze przepisy
Niby prywatny ;) a jednak stosujesz się tam do znaków ustąp pierwszeństwa przy przecinających się drogach ;)
jermak
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: jermak »

Bywają fabryki, stacje paliw, nawet autostrady "prywatne" użytkowane przez zwykłych kierowców, są tam znaki poziome, pionowe, takie tam paski pojedyncze i linie ciągłe.
Najdziwniejsze, że kierowcy zazwyczaj stosują się do takich reguł, a to takie prywatne, jak zagroda u szwagra.
PS
Są nawet prywatne lotniska, ale jeśli dopuszczony jest tam ruch zewnętrzny, to obowiązują przepisy jak dla każdego lotniska.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Infom »

ale jak nie chcecie i jesteście tacy przepisowi nie parkujcie tam :) będzie miejsce chociaż dla mnie ;)
antorf
starszy szeregowy
Posty: 78
Rejestracja: 02 sty 2006, 15:23

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: antorf »

Inform- ludzie Ci piszą jakie są z tym związane problemy dla innych, piszą Ci o nowelizacjach przepisów ruchu drogowego- a Ty dalej swoje. Człowieku- zerknij nieco dalej niż czubek własnego nosa i nie bądź typowym polaczkiem, który uważa, że mu wszystko wolno.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Infom »

... ja pierd... ale wy macie problemy ... wczuwacie się z parkowaniem. Widzisz, że źle zaparkował zadzwoń na policje powiedz, że nie możesz przejść pokaż im ustawy jak policja powie ze nic nie może zrobić i może Wam ulży!
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Markqus »

Infom pisze: 26 cze 2020, 14:04 ... ja pierd... ale wy macie problemy ... wczuwacie się z parkowaniem. Widzisz, że źle zaparkował zadzwoń na policje powiedz, że nie możesz przejść pokaż im ustawy jak policja powie ze nic nie może zrobić i może Wam ulży!
może będzie to twój
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Infom »

Może i może jeszcze ze zdjęciem na głównej :)
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Markqus »

czemu nie
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Qrzysio »

Mamy całą kolekcję.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: steward »

Qrzysio pisze: 26 cze 2020, 23:42 Mamy całą kolekcję.
i nie reagujecie, jesteście jakby nie patrzeć lokalnymi mediami. Można się bardziej zaangażować w ten problem, niż tylko zbierać kolekcję zdjęć na dyskach.
kambal
starszy szeregowy
Posty: 91
Rejestracja: 08 cze 2007, 14:48

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: kambal »

A tak zupełnie z innej beczki. Czemu inni stają na wyznaczonych miejscach parkingowych a nie jak komu pasuje. Czemu starają się mieścić na wymalowanych pasach a nie pod kątem, wzdłuż i wszerz. Przecież to teran prywatny i samowolka jest dopuszczalna. W sobotę, 27 czerwca, dookoła pełno miejsc ale auta znów na chodniczku. Bo przecież daleko jest iść, czuje że niektórzy to i po galerii by jeździli jak by się dało do środka wjechać :D :D :D
ODPOWIEDZ