Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Infom »

kambal pisze: 29 cze 2020, 9:32 Czemu inni stają na wyznaczonych miejscach parkingowych a nie jak komu pasuje. Czemu starają się mieścić na wymalowanych pasach a nie pod kątem, wzdłuż i wszerz.
Jak słusznie zauważyłaś, linie są wyznaczone do zaparkowania, a tam gdzie nie ma każdy staje jak się da. Chociaż jeżeli chodzi zapewne o parkowanie przed wejściem, nikt nie staję w poprzek, tylko jeden przy drugim, kultura jest zachowana :)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Qrzysio »

Temat był poruszany u nas wielokrotnie. Niestety właściciele obiektu handlowego nic z tą sytuacją nie robią.
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: marbac »

steward pisze: 24 cze 2020, 14:09
Infom pisze: 24 cze 2020, 11:56 ... ale czy Wam to tak naprawdę przeszkadza ? Jest dużo miejsca nadal, żeby przejść między samochodami. Nikt tam kółek nie kręci po tym chodniku! To tak, aby na przekór, aby inny miał gorzej!
Mi przeszkadza ponieważ nie mam możliwości przejechać z wózkiem pomiędzy tymi autami, o niepełnosprawnych nawet nie wspomnę. W momencie pożaru nie ma gdzie stanąć wóz PSP, blokada drogi ewakuacji, nawet karetka nie ma możliwości podjechać pod drzwi a jest to duże skupisko ludzi.

Złamane są również przepisy ruchu drogowego pod samym nosem komendy policji, każdy patrol to widzi i ignoruje - w czym jest rzecz?
Mnie również przeszkadza! Niestety większość zwolenników parkowania w niedozwolonych miejscach pozbawiona jest wyobraźni, a takie przeszkody mogą być przyczyną tragedii np. podczas ewakuacji.

kambal pisze: 29 cze 2020, 9:32 A tak zupełnie z innej beczki. Czemu inni stają na wyznaczonych miejscach parkingowych a nie jak komu pasuje. Czemu starają się mieścić na wymalowanych pasach a nie pod kątem, wzdłuż i wszerz. Przecież to teran prywatny i samowolka jest dopuszczalna. W sobotę, 27 czerwca, dookoła pełno miejsc ale auta znów na chodniczku. Bo przecież daleko jest iść, czuje że niektórzy to i po galerii by jeździli jak by się dało do środka wjechać :D :D :D
Dokładnie! Idąc dalej tym tokiem rozumowania, przechodząc obok tych samochodów zaparkowanych przed wejściem, można je uderzyć, zawadzić torebką, rowerem czy wózkiem. To teren prywatny, więc mogę robić co chcę. Może taka "przycierka" nauczy cwaniaków szacunku dla zasad współżycia społecznego?
Glebaa
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 11 maja 2006, 16:45
Lokalizacja: że znowu

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Glebaa »

Mi przeszkadza, i nie tylko tam, ale w każdym miejscu gdzie można swobodnie zaparkować w wyznaczonym miejscu, a zawsze znajdą się ci ważniejsi żeby mieć 10 metrów bliżej. Potem trzeba omijać jaśnie państwa - codziennie można spotkać dziesiątki takich przypadków biedy umysłowej "***** awaryjne i ja tylko na chwilę, przecież o co panu chodzi!! "
Obrazek
samanta
plutonowy
Posty: 209
Rejestracja: 15 lis 2008, 10:32

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: samanta »

Cudowna, ostrołęcka dyskusja! Ktoś zwraca uwagę na pewien problem, ale nie, policja tam nie 'sięga', więc będę parkował dalej, komedia. Zaparkowane auta przeszkadzają w tym miejscu, nieraz nie mogłam przejść z wózkiem, bo stały zbyt blisko przejścia dla pieszych lub przeciskałam się z innymi pomiędzy autami, żeby w ogóle przejść. Może nie robię 100 km dziennie jak kolega wyżej, ale jak mam parking, to tam szukam miejsca i zdarza się objechać dwa razy, ale nigdy nie przyszło mi do głowy zostawić gdzieś w wejściu czy na kopercie bo ja 'tylko na chwilę', bo ja z dzieckiem, bo co mi zrobisz. To chyba kwestia mentalności. Mieszkam w okolicy płatnych parkingów i notorycznie mam pod oknem takich, którym szkoda 1 zł na parking i tłumaczą się tak samo nieudolnie jak ten pan tutaj. A dla mnie jak są zasady, to ich przestrzegam, a nie dzisiaj nie bo nikt nie patrzy. Ale cóż, ja z tych co zawsze przejdą po pasach, nawet w nocy, nawet na pustej ulicy ;)
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Siara »

Qrzysio pisze: 29 cze 2020, 9:48 Temat był poruszany u nas wielokrotnie. Niestety właściciele obiektu handlowego nic z tą sytuacją nie robią.
A wysyłaliście może bezpośrednio zapytanie?

Wystarczyło że postawią znak D50 Strefa ruchu i policja może interweniować, do tego zakazy postoju na chodniku i po kłopocie.

Osobiście mnie również razi parkowanie w samym wejściu. Osobiście jeżdżę dużo i szczerze czy w Łomży czy w Warszawie samochodów pod wejściem do galerii nie widzę...
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Qrzysio »

Czekamy na odpowiedź przedstawicieli Galerii Bursztynowej.
nikodem
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2019, 15:53

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: nikodem »

przepisy to jak z jazda po pijaku = zaczyna sie od malej szklanki piwa ,pozniej po lufce, po calym piwie ,po cwiartce, po pol litra- wpadka i wniosek lepiej przestrzegaj
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Markqus »

Qrzysio pisze: 02 lip 2020, 22:44 Czekamy na odpowiedź przedstawicieli Galerii Bursztynowej.
jest odpowiedź???
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: steward »

Qrzysio pisze: 02 lip 2020, 22:44 Czekamy na odpowiedź przedstawicieli Galerii Bursztynowej.
A może warto zapytać policji również?
Awatar użytkownika
marek7001
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:38

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: marek7001 »

Qrzysio pisze: 26 cze 2020, 23:42 Mamy całą kolekcję.
No to wstyd...Nie ma się czym chwalić...I Roman się nie odzywa w temacie?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: Qrzysio »

Otrzymaliśmy odpowiedź.
Zależy nam, aby klienci Galerii Bursztynowej w sposób komfortowy, lecz przede wszystkim bezpieczny, dokonywali zakupów, dlatego wdrażamy rozwiązania kompromisowe. Aktualnie pracujemy nad koncepcją zagospodarowania przestrzeni przed wejściem głównym, która z pewnością spotka się z aprobatą mieszkańców.
jermak
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Re: Parkowanie przed wejściem do Galerii Bursztynowej

Post autor: jermak »

Niby Galeria Bursztynowa w Ostrołęce, w centralnym województwie mazowieckim, a jednak czasem przeważa ściana wschodnia i przyzwyczajenia zagrodowe i bez bata do Janusza nie podchodź.
ODPOWIEDZ