Działki na sprzedaż

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
PIq5
kapral
Posty: 132
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Działki na sprzedaż

Post autor: PIq5 »

Witam,

mam trochę ziemi w jednej z gmin okolicznych. Chciałem podzielić i sprzedać, jednak tu pojawia się problem. Mianowicie ziemia ta określona jest jako rolna, więc nie mogę jej sprzedać jako budowlaną. W gminie na mój wniosek o zmianę MPZP a więc i zmianę planu dla moich działek wójt odpowiedział, że nie ma na to pieniędzy. Znacie może kogoś, najlepiej jakiegoś kieronika budowy czy geodetę, który by mi to ogarnął?
bereds77
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2021, 10:35

Re: Działki na sprzedaż

Post autor: bereds77 »

Przyłączam się do pytania.
Robcio
szeregowy
Posty: 42
Rejestracja: 01 wrz 2010, 21:34

Re: Działki na sprzedaż

Post autor: Robcio »

Geodeta może ci podzielić tylko , natomiast zmiana z rolnej na budowlaną to musi być zmiana mpzp i towarzysząca temu procedura w gminie. Nie znam innych sposobów.
Możesz ją sprzedać rolnikowi taka jak jest jeśli ci zależy na sprzedaży.
mj_greep
starszy szeregowy
Posty: 78
Rejestracja: 24 lut 2011, 18:18

Re: Działki na sprzedaż

Post autor: mj_greep »

Wszystkie kluczowe informacje o miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego znajdziemy w ustawie z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. 2003 nr 80 poz. 717). Ten ważny akt prawny ustala również zasady aktualizacji wspomnianych planów miejscowych. Artykuł 27 ustawy z 27 marca 2003 r. wskazuje, że zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego następuje w takim samym trybie, jak jego wcześniejsze uchwalenie.
źródło: https://samorzad.infor.pl/sektor/zadani ... -plan.html
ODPOWIEDZ