Bobry w Narwi?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
jermak
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Bobry w Narwi?

Post autor: jermak »

Może temat nie dla całego miasta, ale spotkałem dziwnie podcięte drzewa (małe i bardzo duże, stare) nad zakolami Narwi parę kroków za kąpieliskiem miejskim.
Nigdy nie spotkałem żeremi bobrów, ani śladów ich obecności, więc posądzenie właśnie bobrów o takie ścinki drzew może być twierdzeniem nieco na wyrost.
Z drugiej strony nie wygląda to działanie ludzkie i za duże na podgryzanie przez sarny (stadko saren czasem można spotkać rano lub wieczorem, ale na wałach za nowym mostem).
Czy bywały już tutaj takie przypadki? może ktoś widział tych wodnych drwali?
A może to zupełne inne zwierzątka potrafią zostawić takie ślady?
arrow
starszy kapral
Posty: 156
Rejestracja: 27 maja 2009, 0:24

Re: Bobry w Narwi?

Post autor: arrow »

Wiele razy widziałem drzewa popodgryzane przez bobry w starorzeczach Narwii w okolicach Ostrołęki. Raz była nawet tama na Czeczotce zbudowana przez bobry (w okolicach działek). Nigdy nie widziałem tu bobrów, ale wiele śladów ich bytności tak. Nie tylko powalone drzewa, ale np. pozapadane stare jamy. Sporo śladów było np. w lesie nad Narwią na przeciwko Carolina Toyota Ostrołęka (przy Warszawskiej).
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Bobry w Narwi?

Post autor: Infom »

... a na prawo od kąpieliska tam zawsze jest najwięcej drzew nadgryzionych od bobrów :) nic nowego ;)
jermak
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Re: Bobry w Narwi?

Post autor: jermak »

Dzięki za potwierdzenie przypuszczeń, bo dla mnie było zaskoczeniem spotkać bobry prawie w środku miasta.
Choć to i tak znacznie lepsze niż codzienne spotkania z watahami dzików czy łosiami na obrzeżach dużych miast w Polsce.
ODPOWIEDZ