Ogrzewanie domu z sieci ciepłowniczej

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Tomek11
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2022, 9:15

Ogrzewanie domu z sieci ciepłowniczej

Post autor: Tomek11 »

Witam wszystkich. Potrzebuję informacji odnośnie kosztów ogrzewania budynku z sieci ciepłowniczej. Jestem na etapie rozważania zmiany ogrzewania i jest to jedna z opcji. Dom dwu piętrowy, dość dobrze ocieplony z wymienionymi oknami około 170m2. Może ktoś ma podobny budynek i podzieli się informacją o kosztach. A może ktoś się orientuje czy w Ostrołęce lub okolicach jest jakaś firma, która zakłada węzły ciepłownicze, może doradzić, jest godna zaufania i prowadzi później ewentualny serwis. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Ogrzewanie domu z sieci ciepłowniczej

Post autor: majster »

witam
ogrzewam podobnej wielkości dom ,również ocieplony dosyć solidnie (sterpopian 12cm) wymienione okna na 3 szybowe koszt miesięczny podgrzewania wody użytkowej przy 3 osobach to ok.80zł . Ogrzewanie koszt zależy od temperatury zewnętrznej bieżącej zimy najwyższy rachunek miesięczny to 480zł poprzednie zimy max do 700zł .Temperatura w pomieszczeniach mieszkalnych 20-21 C w każdym z pomieszczeń są zawory termostatyczne utrzymujące zadaną temperaturę .Głównie ogrzewane jest parter i piętro 7 pomieszczeń ,w pomieszczeniach 2 piętra ( 4) przy zamkniętych drzwiach na 2 piętro. Zawory termostatyczne ustawione na 2 raczej nigdy się nie otwierały dotychczas. Węzeł jest sterowany automatyką pogodową .Produkcją węzłów ,również i montażem zajmuje się Ostrołęcki Elektrotermex z ul. Westerplatte i OPEC .
Płacę tylko za zużytą energię cieplną moim zdaniem taka umowa jest najkorzystniejsza . Opłaty za CO2 prawdopodobnie dosyć znacznie wzrosną i te koszty.Rozwiązaniem byłaby fotowoltaika w moim przypadku 10-12kw i pompy ciepła gdyby następne zimy były takie jak ostatnie to nawet te napowietrzne pompy ciepła byłyby wystarczające żeby utrzymać taką temperaturę w pomieszczeniach lub znacznie zmniejszyć opłaty do OPEC.
Tomek11
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2022, 9:15

Re: Ogrzewanie domu z sieci ciepłowniczej

Post autor: Tomek11 »

Dzięki za odpowiedź. Czy posiadasz w swojej instalacji zasobnik na cwu? Jeśli tak to o jakiej pojemności?
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Ogrzewanie domu z sieci ciepłowniczej

Post autor: majster »

Zasobnik CWU ma 80l firmy Galmet typ SG-BW bez wężownicy ,dodatkowo wyposażony w grzałkę elektryczną MB2000OWR1 zamontowane te urządzenia 2 lata temu .Korzystam obecnie tylko z grzałki elektrycznej do podgrzewania wody ponieważ mam instalację fotowoltaiczną i jestem bardzo zadowolony ,ważna jest dobra izolacja termiczna tego zbiornika jest wykonana fabrycznie i jest ok.Mam do sprzedaży dobry wymiennik emaliowany z wężownicą i fabryczną izolacją termiczną z drobnym defektem 100l ,nie używany przystosowany również do montażu grzałki elektrycznej.
ODPOWIEDZ