Światła bohaterów Warszawy - Księdza Stanisława Pędzicha

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
kamilos1000
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2023, 17:57

Światła bohaterów Warszawy - Księdza Stanisława Pędzicha

Post autor: kamilos1000 »

Jadąc nie raz tą drogą można się zdenerwować ponieważ światła są źle ustawione i w ogóle nie wykrywają motocykla jadąc po ciemku jak i w dzień i przez to trzeba sprawić niebezpieczeństwo na drodze bo jak nie ma innego samochodu za tobą to niestety światło się nie zmieni nawet samoistnie po 10 minutach jak i dłużej
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Światła bohaterów Warszawy - Księdza Stanisława Pędzicha

Post autor: Infom »

Tego już nie przeskoczysz :)
To już nie chodzi o ustawienie świateł tylko brak pętli indukcyjnej. Jest to problem w wielu miastach, są kierowane różne petycje itd czasami przynosi rezultat, ale w większości nie! nie sądzę, żeby ktoś w Ostrołęce na to zwrócił uwagę :)

Przeczytałem takie coś na necie, cytuję: "Jeżeli automatyka nie wyczuje pojazdu, policja radzi, by zawsze odczekać kilka cykli. Jeśli mamy pewność, że technika zawiodła, pozostaje potraktowanie skrzyżowania tak, jakby stał przed nim znak B-20 „Stop” – ruszamy po ustąpieniu pierwszeństwa wszystkim innym pojazdom. Gdyby policjant chciał nas za to ukarać, należy go poinformować, że była to wyższa konieczność, a my zachowaliśmy szczególną ostrożność. Jeśli to go nie przekona, nie przyjmujmy mandatu! Niech sprawa trafi do sądu!"

Nie wiem ile w tym prawdy, ale czasami naprawdę nie mamy wyboru i musimy przejechać na czerwonym świetle. Sam jestem motocyklistą i też to mnie irytuję
ODPOWIEDZ